Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панически срив на цените в София

Публикувано от ivo_1 
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 17:02:30
Bender,
Имотите, които са с ипотека са малък брой спрямо общия брой на имотите.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 17:03:04
Joan Написал:
-------------------------------------------------------

> Муза,
>
> Никак не са изключващи се Някои са добре и не се
> борят всеки ден тук, друго се борят с ипотеки и не
> са добре там И обратното..... Иначе за лесно -
> лесно няма никъде, според мен. От там нататък,
> всеки си решава за себе си.
>
> Наистина има някакви критерии за обобщаване на
> положението, но напоследък доста се разочаровах и
> от тях. Защото кой е по-добре - този с панелка в
> Люлин, ама негова си, или някой с къща в Отава,
> ама с 25 годишна ипотека?
Факт е, че
> задлъжнялостта у нас се повиши през последните
> години, но е далеч от нивата на развитите държави
> - поне така сочат данните, де. Освен всичко друго,
> пенсионерите у нас най-вече това ги спасява, че
> нямат ипотеки.
В този смисъл съм търсила данни за
> % собственици у нас с ипотеки и разпределението им
> по градове, ама не съм намериал.
>

Докъде я докарах, да цитирам сама себе си smiling smiley Заради хора като bender, които обичат да пишат, но не и да четат.....




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-19 17:03 от Joan.
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 17:05:16
Банката не и дреме много много дали ще го продаде под цената на собствения си оценител. Първо баламурника има лично участие, втора ако банката продаде коптора на цена под остатъка от дължимата сума, то разликата продължава да се дължи от кредитния дебил.
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 17:08:26
Дракула:
Имотите, които са с ипотека са малък брой спрямо общия брой на имотите
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Ако броим само новото строителство доста ипотечки има....Особенно от фърст тайм байерите.....Пък и доста от строителите пердашат на кредит.

Джоан

Пак бягаш по тъча. Сравни ипотека в Отава с ипотека в София. Кой какво получава и кой какви лихви плаща. Или сравнявай имоти без ипотеки. Или наем с наем. То чушки с домати като сравняваш все нещо ще докажеш.
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 17:14:23
bender Написал:
-------------------------------------------------------
> Джоан
>
> Пак бягаш по тъча. Сравни ипотека в Отава с
> ипотека в София.
Кой какво получава и кой какви
> лихви плаща. Или сравнявай имоти без ипотеки. Или
> наем с наем. То чушки с домати като сравняваш все
> нещо ще докажеш.

Отговарях на Муза на един много общ неин въпрос - къде е по-добре. И казвам - къде е по-добре - там, където повече хора са собствници без ипотека или там, където по-малко са такива? От там тръгна всичко. Иначе ако е с ипотека - пак зависи - в Отава да съм купила на 100 % с кредит, а в София мама да е продала второто жилище във Враца (кътано за детето) и да ми е дала 50 % от стойността на имота. И от това къде има повече NINJA кредити... И изобщо, затова на Муза казах, че обощен отговор трудно мога да дам - а тя се чуди защо едни така, а други иначе говорят. Ами защото хората са в различно положение - затова smiling smiley
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 17:16:43
Ами защото хората са в различно положение - затова

Именно....Хората са в различно положение. И имотите са в различно положение. А кой обясняваше, че трябва да стигнем европейските цени? Май не бяхме ние сривльовците....
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 17:23:08
bender Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами защото хората са в различно положение -
> затова
>
> Именно....Хората са в различно положение. И
> имотите са в различно положение. А кой обясняваше,
> че трябва да стигнем европейските цени? Май не
> бяхме ние сривльовците....

Обяснвах, че неминуемо има изравнителна инфлация - както виждаш - има я и в имотите, има я и във всички останали стоки - няма как, след като сме в единен пазар с тях. Разбира се, ще отнеме време, но е неизбежно, стига да се запази единния пазар и изобщо ЕС като структура.

Същото се случи и с доходите - и няма как иначе да е. Няма как да имаш цени от 2000 с доходи от 2007 - противоречи на ик. логика.

За цените на имотите не знам колко пъти съм повтаряла - няма нереална цена - щом тази цена някой я дава, тя е реална. И след като цените станаха такива - те са реални. Факторите бяха няколко, но достъпът до кредит в последните 4-5 години беше решаващ.

Сега в условията на световна рецесия, а може би депресия, няма как да има растеж. Не знам доколко ще се отрази кризата на БГ.

за цебните на имотите продължавам да смятам, че основно значение ще имат ръста на безработицата, процента на ипотеките и помощта на "селото" за собствениците на ипотеки. Която си съществува. Числа нямам и не мога да кажа с колко и как.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-19 17:25 от Joan.
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 17:23:27
Бендер,
Аз новото строителство въобще не го броя за стока, но това е обсъждано в други теми.
Събери всичките сделки от последните 5 години и ги отнеси към общия брой на имотите. Макар, че не всичките сделки са били с кредит.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 17:30:09
Джоан: Няма как да имаш цени от 2000 с доходи от 2007 - противоречи на ик. логика.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Еееееех как хубаво развих доходите си от 2006 до 2008. Направо трябва да благодаря на балонаджиите.... Между другото, ама само между другото няма как да имаш цени от 2007 с доходите от 2010 г.......

Дракула няма да споря. Ок, ипотеките са малко, ама много малко. Ми супер, значи спрялото кредитиране от страна на банките няма да се усети. Направо прелитаме над кризата....
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 17:40:03
Бендер,
Не демонстрираш интелигентността на героя, чието име си избрал за ник. Или просто ти е по-изгодно да се правиш на неразбрал.
Сделките ставаха изключително с ипотеки, особено при покупката на първо жилище. И сега сделките са малко.
Става дума за друго. Кризата, намалените доходи и безработицата, не влият на хората, които имат жилища от по-рано, които са без ипотеки, а броя на тези жилища е много по-голям от тези с ипотеки.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход