Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НЯМА ДА ЧАКАМ повече , пак ще ВДИГНАТ ЦЕНИТЕ - ЩЕ КУПУВАМ СЕГА за да не плача догодина !

Публикувано от пунди 
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 20:01:46
Аз друго си мисля...Да предположим,че стане точно така...300Е квадрата за що-годе нормално местоположение.
Добре де...заплатите по колко трябва да са тогава?Имам предвид на хората дето ще купуват жилище,на строителните работници...
А тези,дето решат за си купят някое парцелче в крайградска зона и да го застроят...те на какви цени ще го направят?

Нещата някак са свързани.И ако наистина се стигне до там квадратен метър да падне на 1/3 от сегашната си цена...просто не ми се мисли до какво ниво ще трябва да е докарано всичко останало... eye popping smiley
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 20:05:16
що няма да пишеш?аз харесвам да те чета.имаш интересен начин на изразяване.
ако съм те обидил-не ми обръщай внимание-аз съм си грубичък....и не смятам да се променям,но тва не значи,че искам да обидя някой.
междудругото ти си един от малкото,чиито постинги прочитам целите,а не ги прескачам.
форума не е само за "прогнози".той е за общуване,удоволствие,дразнене,недразнене и т.н. *xxx*

уискито-ще ми излезне доста скъпо,защото ше требе да идвам до бг,че да си го взема.не мога да те набутвам и с пощенски разходи до сащ.

ако не позная,тогава пък губя аз бутилка уиски.
в крайна сметка,май тоя бас ще ми излезне през носа-и в двата случая съм губещ *xxx*

дръж на живота си,изпуснеш ли го,жив няма да излезнеш.
Анонимен потребител
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 20:16:52
Quote

Добре де...заплатите по колко трябва да са тогава?

Ако разсъждаваме в тази посока тогава дай да видим и как от $300 цените станаха 1200Е и как се смениха заплатите.
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 20:24:09
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------

> Ако разсъждаваме в тази посока тогава дай да видим
> и как от $300 цените станаха 1200Е и как се
> смениха заплатите.


Знаеш, че ако банките не бяха развързали кредитите, пазарът нямаше въобще да се разрасне. ..........
Анонимен потребител
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 20:34:30
Камелия, в една друга тема дадох линк към този коментар:
[darikfinance.bg]

Та там се коментира какви ли не неща са влиели на цената на петрола.

Та по отношение на банките и имотите - погледни колко са отпуснатите кредити и на колко възлиза оборота за година в сектора на НИ.
Та от там си извади извода в каква степен кредите отпуснати от банките в БГ са повлияли на пазара.

Банките се възползваха от ситуацията, но не те я породиха.
Породи я психозата и страха - "айде хващай последния влак" и т.н.


Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 20:47:36
avatar
Winnetou Написал:
-------------------------------------------------------
> @OwnerBG, това последното беше типично по
> български! От серията:
>
> "Акъл не ща, пари ми дай!"
>
> С всяка изцепка от типа "к'ъф си ти бе?"
> "ъп"-ърското съсловие губи почва. Ама то като не
> останат аргументи.... и това е нещо ....


Винету от кой поисках пари или акъл не можах да открия.Добре е да четеш преди да пишеш.
И не питах "к'ъф си ти бе?" а дали си вярва на приказките. *pardon*
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 20:59:20
@OwnerBG:

Quote

Асен1975 и като си толкоз добър в прогнозите колко и какво спечели от който и да е пазар.

Това, ако не е "кой си ти, та да даваш акъл, а?"/"к'ъф си ти?" - здраве му кажи. И ироничното:

Quote

Почини си по празниците

Освен да чета и възприемам - има малка разлика, но съществена.
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 21:13:50
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, в една друга тема дадох линк към този
> коментар:
>
>
> Та там се коментира какви ли не неща са влиели на
> цената на петрола.
>
> Та по отношение на банките и имотите - погледни
> колко са отпуснатите кредити и на колко възлиза
> оборота за година в сектора на НИ.
> Та от там си извади извода в каква степен кредите
> отпуснати от банките в БГ са повлияли на пазара.
>
> Банките се възползваха от ситуацията, но не те я
> породиха.
> Породи я психозата и страха - "айде хващай
> последния влак" и т.н.
>
>
>

Тинки, коментари всякакви. И статистики, които знаем че не отговарят на истината, защото през всичките години правилата и законите не се спазваха.
Никой не знае на колко възлиза оборота на НИ, нито колко точно са отпуснали банките.
Казвам ти го като непосредствен участник на пазара от 1995г.
Анонимен потребител
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 21:27:46
Камелия, не се измъквай - колко са отпуснали банките може да се види на сайта на БНБ.
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 21:42:29
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Добре де...заплатите по колко трябва да са
> тогава?
>
> Ако разсъждаваме в тази посока тогава дай да видим
> и как от $300 цените станаха 1200Е и как се
> смениха заплатите.


Като заминах от БГ 2002-ра имотен бум нямаше.Помня последната заплата която получих,защото едва събрах пари да си платя билета.160 лева.Ни повече,ни по-малко,получени след камара уговорки с "шефовете" относно спазването на деня за плащане.Естествено,не го спазиха (то кога ли пък са го спазвали).
Сега фирмата я няма,фалирала е.По-точно са я продали и новите собственици са сметнали за по-разумно да ползват помещенията за друга дейност.Но пак е същия стил на работа...работят 16-17 годишни момчета,на 12 часови смени,получават грубо 500 лева за къртовски физически труд 6 дена в седмицата.С тия 500 лева си плащат всичко-транспорта,храната,удържат им се работните дрехи до стотинка и т.н.Предполагам няма нужда да обяснявам какъв е стандартният модел на работа в БГ.Но понеже въпросът беше за заплатите...моите 160 лева от 2002-ра сега са станали около 500,плюс минус,но там някъде.Значи повишението за 6 години е около 3 пъти,плюс минус нещо.

През 2002-ра апартамента ни струваше 22 000 долара.На толкова грубо го бяха оценили в банката.Това прави грубо около 230-240$ за квадрат.Доларът гонеше 2 лева...значи ще ги сложим 500 лв за квадрат...много,много грубо.Сегашни 250 евро.

Умножаваме по 3 и получаваме 750Е за квадрат.Т.е. това трябва да е реалата цена ако спазваме тази зависимост.Средната цена в момента по обявите е 1000Е/м2.Ако е нещо за тотален ремонт-може да се намери и за 850.

Както и да го смятам,известен дисбаланс наистина съществува.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход