Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НЯМА ДА ЧАКАМ повече , пак ще ВДИГНАТ ЦЕНИТЕ - ЩЕ КУПУВАМ СЕГА за да не плача догодина !

Публикувано от пунди 
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
29-12-2008 - 16:32:20
Свръхочакванията винаги са с предизвестен финал. - Това е подписа на Пунди.

Мисля че това е единственото вярно което казва ,но въпросът е за кого е вярно.

Та да погледнем реално от какво се движи строителството.

1.Строители дострояващи кооперации,молове некакви обществени сгради,както и нови започващи такива.
2.Известно количество хора ,които строят собствени фамилни къщи.
3.Хора с бизнес които инвестират в сгради за собствени офиси и сгради за производсто-халета и т.н.

Първите са спекулантите,вторите са хората които искат истински дом,третите са хората които представляват Българската икономика реално.

Към произведенията на първите интереса явно е паднал драстично.Това е мое мнение и мнение на колеги проектанти от гледна точка на поръчките за нови сгради.Явно наистина няма инвестиционен интерес защото никой човек с поне малко акъл не би си заровил паричките в творение наподобяващо паметника 1300 години България пред НДК.Какво ще стане с цените на натрупания излишък от имоти сами ще разберете.Ако искате продажба цените постепенно надолу ,ако не искате всеки има право да продава за 100000000......евро квадрата.Без значение е дали е в Долно или Горно Уйно.

Вторите хората с къщите са достойни за уважение ,че искат да имат дом в който да имат свобода и изява на своето мислене и начин на живот.Макар че и те доста често стават плячка на някои по дребни мошеници.

Третите напоследък все по често са хора с пари ,а не кредитополучатели.Това са хора които малко или много искат по големи удобства и самостоятелност на собствения бизнес.

Вестниците дето публикуват статиите имам чувството че разбират от анализи и имоти колкото аз от сърдечна хирургия.А статистиките колко са реални и защо трябва да са реални.Увно съм загубил доверието си в медиите още в първи клас когато съм успял да прочета големите чарвени букви на първа страница "Работническо дело".

Та основно дискусиите се водят около точка едно.За някои тя е обект на прогнози,за други на печалба ,за трети финансов колапс,за други просто сеир и т.н.Не се ли сещате че всичко се движи от купувача ,от неговата наивност, от промития му мозък,от поведението на банките и спекулантите,не на последно място и от неговите нужди.Ако се сопне и каже няма да купувам какво става с цените.Просто цената е нула.Затова е тази цялата мелачка от банкови институции,медии и т.н.Всичко си има реална цена и само заблуждението я променя.За това е цялата дъндания.Колко ли струва един квадрат и аз не знам но знам че нито е 1000евро на квадрат нито според Асен и Куку 300 евро че и надолу.
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
29-12-2008 - 17:07:11
Побързайте с покупките, колеги. Ситуацията е възможно да излезе извън контрол и да сме свидетели на главоломно покачване. Свободни имоти за продан почти няма. Същевременно търсенето рязко расте продиктувано както от нарастващите доходи и намалящата безработица, така и от изключително високия прираст на населението и невъзможност да се задоволи все по-бързо нарастващото търсене. Бамките дават леснодостъпни кредити и то при една изключително атрактивна лихва. Купувайте Веднага…………..

П.П. Споко, не съм изтрещял подобно на некой други хора. Просто гледам мнението ми да е в тон със заглавието на темата.
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 06:56:46
kalashnikof Написал:

>Колко ли струва един квадрат и
> аз не знам но знам че нито е 1000евро на квадрат
> нито според Асен и Куку 300 евро че и надолу.
>
> Не дръж на живота от него жив няма да излезеш.
=======================================================

значи,знаеш,че не може квадрата да е 300 евро и надолу?
хайде бас,че до една година ще ти намеря такива цени,а на зелено и по ниски в над 50% от софийските квартали smoking smiley
не ти говоря за цени по НСИ,или в сайтчета за имоти,ами реални-например в конфискуваните от банки,или строители пред и във фалит.
на кво се ловиме на бас?
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 07:25:21
Говорим за завършено ново.Добри ценички за пазаруване предвиждаш,но си имам голям апартамент-такива вече не се строят, и къща и един празен парцел.Нямам интерес към имотите,както и нямам кредити.Но ако това стане говорим за ново завършено имаш от мене бутилка джони пешеходеца.Аз поне не смятам ,че спада ще е чак такъв.Иначе ревящи ще има и то доста.
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 18:36:39
kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> Говорим за завършено ново.Добри ценички за
> пазаруване предвиждаш,но си имам голям
> апартамент-такива вече не се строят, и къща и един
> празен парцел.Нямам интерес към имотите,както и
> нямам кредити.Но ако това стане говорим за ново
> завършено имаш от мене бутилка джони пешеходеца.Аз
> поне не смятам ,че спада ще е чак такъв.Иначе
> ревящи ще има и то доста.
>
> Не дръж на живота от него жив няма да излезеш.
================================================================
добре-говорим за завършеното ново.
само едно примерче ще ти дам-софикса завърши със 80% спад тази година.
това се смяташе за абсолютно невъзможно от всички бг "икономисти".
едно време им разправях на българономистите,че БФБ ще се срине за отрицателно време-те ми викаха,че нищо не разбирам,защото не съм в бг,а съм в сащ и съм разносвач на пици.
казвах и,че банките лъжат за фиксираните лихви и че лихва в бг под 12% в бъдеще няма да има,като се броят и хитрите завъртулки,като годишно обслужване и олихвяване на капитализацията на седмична база,вместо месечна или годишна.
петрола казвах,че ще рухне,когато целия свят мислеше,че е "свършил" и вечно ще се качва.
все невъзможни неща за стадото,които станаха година по късно.......

в момента се смята за абсолютно невъзможно,че имотите ще паднат до 300 евро,освен от Куку и от мен.
а да видиме,дали това ще е следващата невъзможност,превърнала се в реалност?

междудругото,вече цени от 700 евро на реалност в софия,а само преди 3 месеца това беше "невъзможно".
от 700 евро,за да паднат на 300 евро,са нужни още 60% спад.
ще стане ли за една година,или не тепърва ще гледкаме......

много хора бъркат,че след като имотите са се качили много,после е невъзможно да паднат по същия начин.
да ти кажа,ако имотите в софия бяха достигнали върха си при 600-700 евро,тогава нямаше да паднат под 400-500 евро.
но сега,при нива достигнали до 1000 евро,че и нагоре,точно този балон ще срине цените на под 300 евро.
знам,че звучи трудно за възприемане,но тепърва ще се убеждаваш в тази теория,която не е измислена от мен,но малко хора я знаят,а още по малко са я изучавали.


Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 18:54:35
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> kalashnikof Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Говорим за завършено ново.Добри ценички за
> > пазаруване предвиждаш,но си имам голям
> > апартамент-такива вече не се строят, и къща и
> един
> > празен парцел.Нямам интерес към имотите,както
> и
> > нямам кредити.Но ако това стане говорим за
> ново
> > завършено имаш от мене бутилка джони
> пешеходеца.Аз
> > поне не смятам ,че спада ще е чак
> такъв.Иначе
> > ревящи ще има и то доста.
> >
> > Не дръж на живота от него жив няма да
> излезеш.
> ==================================================
> ==============
> добре-говорим за завършеното ново.
> само едно примерче ще ти дам-софикса завърши
> със 80% спад тази година.
> това се смяташе за абсолютно невъзможно от всички
> бг "икономисти".
> едно време им разправях на българономистите,че БФБ
> ще се срине за отрицателно време-те ми викаха,че
> нищо не разбирам,защото не съм в бг,а съм в сащ и
> съм разносвач на пици.
> казвах и,че банките лъжат за фиксираните
> лихви и че лихва в бг под 12% в бъдеще няма да
> има,като се броят и хитрите завъртулки,като
> годишно обслужване и олихвяване на капитализацията
> на седмична база,вместо месечна или годишна.
> петрола казвах,че ще рухне,когато целия свят
> мислеше,че е "свършил" и вечно ще се качва.
> все невъзможни неща за стадото,които станаха
> година по късно.......
>
> в момента се смята за абсолютно невъзможно,че
> имотите ще паднат до 300 евро,освен от Куку и от
> мен.
> а да видиме,дали това ще е следващата
> невъзможност,превърнала се в реалност?
>
> междудругото,вече цени от 700 евро на реалност в
> софия,а само преди 3 месеца това беше
> "невъзможно".
> от 700 евро,за да паднат на 300 евро,са
> нужни още 60% спад.
> ще стане ли за една година,или не тепърва ще
> гледкаме......
>
> много хора бъркат,че след като имотите са се
> качили много,после е невъзможно да паднат по същия
> начин.
> да ти кажа,ако имотите в софия бяха достигнали
> върха си при 600-700 евро,тогава нямаше да паднат
> под 400-500 евро.
> но сега,при нива достигнали до 1000 евро,че и
> нагоре,точно този балон ще срине цените на под 300
> евро.
> знам,че звучи трудно за възприемане,но тепърва
> ще се убеждаваш в тази теория,която не е измислена
> от мен,но малко хора я знаят,а още по малко са я
> изучавали.
>
>
>

Асен1975 и като си толкоз добър в прогнозите колко и какво спечели от който и да е пазар.Ако не си спечелил значи ти самия не си вярваш и няма кой да ти повярва.
Почини по празниците бе човек
winking smiley winking smiley winking smiley winking smiley winking smiley
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 19:31:34
ни ми требе да ми вервате,нито смятам да казвам колко съм изкарал.
и да ти кажа,няма да ми повярваш.
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 19:33:12
@OwnerBG, това последното беше типично по български! От серията:

"Акъл не ща, пари ми дай!"

С всяка изцепка от типа "к'ъф си ти бе?" "ъп"-ърското съсловие губи почва. Ама то като не останат аргументи.... и това е нещо ....
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 19:50:38
Асене ако познаеш ще те черпя бутилка уиски.Аз не искам нищо.Даже не пия уиски.Ако и ти не пиеш уиски нещо друго тогава.Аз съм строителен инженер и се занимавам с реално проектиране и строителство на обекти.Вижте началото на страницата един мой по стар пост това е лично мое наблюдение и лично мой извод всеки ден виждам инвеститори,клиенти,работници ,колеги и си правя изводите.Аз не съм пророк, аз съм обикновен човек.Това което написах вчера в началото на страницата е за мене истината.Имам лични прогнози за имотите но не искам да ги споделя.Помогнах на доста хора в избора на жилище но имам две големи грешки едната се поправи но другата не.Един приятел му казах да не купува а той се включи точно в пика на цените,да го бях оставил да купи малко преди това щеше да загуби по малко.ДРУГИТЕ ГИ ОТЪРВАХ.
Нали знаете ,че това с имотите ,високите цени и кредитите не е мое дело ,ПРОСТО ОПРЕДЕЛЕНИ ХОРА ЩЕ СИ ГУШНАТ ПАРИТЕ ,а жертвите ще плащат,елементарна постановка да си земеш предварително печалбата,осигурено от банката.Хората си прибраха парите и сега който теглил кредит плаща.Покрай кредитите обраха и парите на хората дето имат кеш и те бяха повече.Те също си купиха.Разбрахте ли едно че говорим не за криза за падане на заплатии кво ли не ,просто ви излъгаха ,купихте го ,платили сте го ,или го плащате ама хората си зеха парата.Повечето които имаха информация вече не са строителни инвеститори,останаха тези които искаха да бъдат такива.Сещайте се повече....Некои изграха пазара.Панимайте тавариши.
Сега остават останките на него и те тепърва ще го формират.Не вярвам на Асен ,но ако познае ще му купя бутилка уиски,разходите по изпращането ще са за моя сметка.Но ако това стане палеозойската ера ще ви се вижда като Лас Вегас през 2008г.

Повече няма да пиша във форума.Само ще чета.Останете със здраве.И дано догодина пак имаме поводи да празнуваме.Дано и аз да бъркам.
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
30-12-2008 - 19:57:43
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------

> значи,знаеш,че не може квадрата да е 300 евро и
> надолу?
> хайде бас,че до една година ще ти намеря
> такива цени,а на зелено и по ниски в над 50% от
> софийските квартали

> не ти говоря за цени по НСИ,или в сайтчета
> за имоти,ами реални-например в конфискуваните от
> банки,или строители пред и във фалит.
> на кво се ловиме на бас?


Асенчо, виж се какви ги пишеш! Какъв бас, какви пет лева? Я, малко разсъждавай- банката взима имот " на зелено", щото инвеститорът е фалирал. И намира кой да купи жилище в него, след като строежът така и ще си остане- "зелен хайвер"!? Ти съвсем се отнесе..........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход