Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НЯМА ДА ЧАКАМ повече , пак ще ВДИГНАТ ЦЕНИТЕ - ЩЕ КУПУВАМ СЕГА за да не плача догодина !

Публикувано от пунди 
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
31-12-2008 - 01:09:55
Асене, какво мислиш за курса на щатския долар в близките 12 месеца? Чудя се да обръщам ли събрани евра в долари или пък месечните си доходи, които са в долари в евра веднага щом ги получа? Мерси предварително.
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
31-12-2008 - 01:18:15
avatar
Асене, този кеш не е депозит (в момента има страхотни реклами за депозити и невероятни лихви в бгтовицата), а е в сеифбокс в банка. Т.е. наличен, а не дигитален.

Изпитвам невероятни притеснения, защото банката ме обработва да го вкарам като депозит - ама не им вярвам...
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
31-12-2008 - 01:26:40
дидо Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене, този кеш не е депозит (в момента има
> страхотни реклами за депозити и невероятни лихви в
> бгтовицата), а е в сеифбокс в банка. Т.е. наличен,
> а не дигитален.
>
> Изпитвам невероятни притеснения, защото банката ме
> обработва да го вкарам като депозит - ама не им
> вярвам...


Дидо, аз също тегля първия работен ден на Януари всичко и го бутам в safety deposit box... майната им на лихвите... Надявам се до 05. Януари да не фалират банките smiling smiley
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
31-12-2008 - 01:40:59
Булкан-много труден въпрос е евро/долар в момента.
очаквам поредната глупост от трише - да не намали лихвите със останалите страни,или ако ги намали,да не е с такава степен.
дългосрочно-еврото го пиши бегало-никак не ми харесва тази валута по ред причини,дори и имам съмненията (и не само аз),че трише нарочно води неправилна валутна политика,с цел разваляне на ЕС......дълга и широка е за обясняване,но не съм единствения,поставящ под съмнение тришетката.
ако задържи еврото скъпо в краткосрочно време-тва ще е последния шамар от негова страна към европейската икономика и най-вече германия.


ако те е страх от долара-направи си баскет-30% долари,30% йени,20% евро и 20% квото си искаш.
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
31-12-2008 - 01:56:25
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> Булкан-много труден въпрос е евро/долар в
> момента.
> очаквам поредната глупост от трише - да не
> намали лихвите със останалите страни,или ако ги
> намали,да не е с такава степен.
> дългосрочно-еврото го пиши бегало-никак не ми
> харесва тази валута по ред причини,дори и имам
> съмненията (и не само аз),че трише нарочно води
> неправилна валутна политика,с цел разваляне на
> ЕС......дълга и широка е за обясняване,но не съм
> единствения,поставящ под съмнение тришетката.
> ако задържи еврото скъпо в краткосрочно
> време-тва ще е последния шамар от негова страна
> към европейската икономика и най-вече германия.
>
>
> ако те е страх от долара-направи си баскет-30%
> долари,30% йени,20% евро и 20% квото си искаш.
>

Асене мерси, така и очаквах да отговориш... Чак баскет едва ли... Не съм спец по финанси и ще се побъркам да ги следя, може би 50/50 евра-долари ще направя, те не са и толкова много...но все пак... every little bit counts... За ЕС още преди 5-6 години четох една доста умна книга на Маргарет Тачър и там тя беше доста скептична за цялата идея за съюза, за пример на кооперация на пазарите даваше NAFTA (там няма такова обвързване с валута, нито толкова свободно движение на работна ръка).
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
31-12-2008 - 02:04:25
avatar
господа извинете,че се намесвам...но каква е вероятността падащият долар да загуби напълно позициите си и да го сменят удобно с АМЕРО...2 за 1 долар например... *huh*
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
31-12-2008 - 02:19:02
monika_pp Написал:
-------------------------------------------------------
> господа извинете,че се намесвам...но каква е
> вероятността падащият долар да загуби напълно
> позициите си и да го сменят удобно с АМЕРО...2 за
> 1 долар например...


Асен да каже, аз не съм в час. Това, което намерих на Нета е:

[en.wikipedia.org]
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
31-12-2008 - 02:31:53
avatar
[svejo.net]

и

[www.lev.bg]

аз намирам подобни... eye popping smiley
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
31-12-2008 - 02:44:35
avatar
Re: ДОКОГА да чакам за евтин апартамент-писна ми,животът ми мина в чакане !
31-12-2008 - 02:50:34
амерото е глупост-никога не са смятали и да правят такова нещо,да не говориме след грешката с еврото,за която вече се знае(в които среди трябва да се знае).
направо се учудвам как никъде не се говори за еврото-само на франция й трябва скъпо евро-на всички останали им трябва евтино евро.
стигна се до там,че от 4 години европейците инвестират в автомобилни заводи в сащ,а от2 години дори си внасят произведените мерцедеси и беемвета от сащ,в европа. *xxx*
отделно сименс преди половин година се предаде и напусна американския маркет,поради неконкурентноспособност в следствие на скъпото евро.
сименс е най големия европейски производител на електроника!!!!!!!!
трише срива ЕС икономиката с лобиращи френски енергопроизводители,натискащи за скъпо евро,но останалите страни страдат и не могат да направят нищо,защото са се обвързали за еврото.

амеро няма да има-тва е нещо като теоритично предложение,което вече отдавна е отхвърлено като вариянт
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход