Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ

Публикувано от ivo107 
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
12-12-2008 - 10:23:59
avatar
Дивал, докато другите умуват какво биха направили ако, ти пожелавам да правиш нещата които си започнал сега.
Успех *drink1* *pardon*
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
12-12-2008 - 10:47:01
нещо се нароиха "ЪПЪРИТЕ" - а само ЕДИН от Форума има право да говори (само той реагираше правилно ,свалям му шапка , че не се притесни от плюнките на плювачите )
На готово бебе всеки може да е баща

де ги сривлЮФците , не има харесват новините *angel*
-
бегом всички на шейната *ok*
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
12-12-2008 - 11:01:43
Ivo,prav si,che imotite trugvat nagore,no niama da kazvame iztochnika winking smiley Koito kupi sega,ste e na dalavera,koito se oslushva,pak ste zagubi *sos*
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
14-12-2008 - 20:18:06
Muza Написал:
----------------------------------------------------
Муза, това , че пада цената на земята не означава , че ще ти падне рентата със същият процент.Пример - свищовските земи струват поичти колкото русенските в Свищов вземат 25 лв. аренда в Русе от 10 до 15.Относно за спирането на фондовете , за което говориш по - долу, според мои наблюдения мога да кажа , че фондовете няма да спрат, а ще ориентират инвестициите си в определени землища.... освен това могат и да намалеят малко - тоест по - големите да купят по - малки , както стана с "Мелинвест".
Недей да го мислиш Дивал, вярвам си е направил сметката.

p.s. Дивал, не можах да се включа тази година , но пък идва друга winking smiley
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
14-12-2008 - 20:47:01
Victor Написал:
-------------------------------------------------------
> Muza Написал:
> --------------------------------------------------
> --
> Муза, това , че пада цената на земята не означава
> , че ще ти падне рентата със същият процент.Пример
> - свищовските земи струват поичти колкото
> русенските в Свищов вземат 25 лв. аренда в Русе от
> 10 до 15.Относно за спирането на фондовете , за
> което говориш по - долу, според мои наблюдения
> мога да кажа , че фондовете няма да спрат, а ще
> ориентират инвестициите си в определени
> землища.... освен това могат и да намалеят малко -
> тоест по - големите да купят по - малки , както
> стана с "Мелинвест".
> Недей да го мислиш Дивал, вярвам си е направил
> сметката.
>
> p.s. Дивал, не можах да се включа тази година , но
> пък идва друга
==============================

Не може да не го мисля, приятелче е....smiling smiley

Договорът се сключва сега в лева, а рентата след една година пак в лева. Но... Дивал знае врътки... и съм по-спокойна за него.smiling smiley

Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
14-12-2008 - 21:34:34
Рентата зависи от добива и цената на реколтата.
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
14-12-2008 - 21:52:56
Vchera govorih s priatel, koito prodavashe semedelska zemia stotina dekara, ta mi kaza slednoto: Davaha mi doskoro 1200 lv za dekar i az izchakvah da se pokachi/ imal da vrasta nekakav kredit i da mu ostane malko/. Obadih se sega da vidia na kva cena moga da ia prodam - vehe mi davat 600 lv. Kofti sluchka. Sega misli da chaka ma ne znam dokoga, che mu digat postoianno vnoskata po kredita i zaplatata ne mu stiga.
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
14-12-2008 - 22:46:31
Просто си мисля че всички ние мислим малко или много в грешна посока
БГ не произвежда нищо-въртят се някакви малоумни кредитирания и търговии
Самото земеделие е вид производство-разглеждаики го така има смисъл...
Има смисъл и във всички онези малки фирми за вафли, мед, пуканки и какво ли още не ..
Аз бих възкликанал -СВОБОДАТА САНЧО- обаче като нямаме финансова свобода ,онази другата започва леко да размива понятието
Аз искам да благодаря на всички приятели от форума и също да пожелая успех и във всички ваши начинания...сигурен съм че ще бъдат успешни !
Дошло е времето когато просто трябва да се мисли различно, да се залага на алтернативни проекти , да се гледат нещата малко и отстрани....
Колкото до изкупуването на земи от фондове и по големи играчи....
ами на тях им се върза средна цена под триста лева при рента от около 18лв- не е кои знае какво , но ако се сбъднат черните прогнози ще бъдат добре.....
дали земята е актив или пасив -зависи от това колко приход дава и дали не е в тежест на някои по добра инвестиция
Грешното е че в БГ като се каже инвестиция всички си мислят за някои тристаен+изолация , а това е насаждано поне от две поколения насам ...а се е приемало непременно като актив защото масово се получава в наследство- тоест реалния ползвател не е положил труд и го е взел на готово и си го брои за актив
Родителите също броят това за актив понеже е венеца на 30 годишен труд..
колкото по голяма е къщата -толкова по заможна е родата- или нещо такова
Защо постоянно говорих за земята...ами много просто - това е нещо толкова подценявано защото се приема като даденост
Да вземем например някоя островна -Кипър че е по близо - мислите ли че там приемат парчето земя както ние тук - разбира се не - ценят я..и защо ...защото я няма или по скоро има я но не е достатъчно
Проблемът не е в земята а в това че не е комасирана, но след като ЕС плаща за еденица площ, ще видите как бързо въпросните фондове ще комасират -ако трбва и помежду си и тогава- може би след 2-3 години няма да има понятието декар , а ще бъде хектар или друго.......
Има -едва ли вече е таина споразумение между фондовете да спрат покупките до нова година - това се прави заради самото счетоводство , но умело се използва тръбенето за кризата и маниполативно се сваля цена - прави са си това си е бизнес
Поне до март очаквам да е така , но след нова година ще започнат пак изкупуване чрез доверени лица този път ...и без реклама......
Сега аз и вие и много други хора се пита какво точно да правя? Да обърна в евро, да затворя в буркани....така и така имам поне един имот да взема -ще остане за децата.....или леко да Фана пътя за чужбина ......дали пък да не си направя наи скъпата застраховка живот и после да се ......и да изплатят сумата на жената и децата.....
И никои от всичките варианти не изглежда приложим......
Изходът,,,,- за мен поне -бачкане -но здраво ...това което сме правили до момента + нещо друго +реализиране на идеите ни+ гъвкавост+готовност за риск..
Защото наи знаещите винаги печелят от паниката на масите и от падащ пазар или борса .....
а вие какво мислите



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-14 22:50 от dival.
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
14-12-2008 - 23:00:13
Дивале не барай земята.Земята изкат изкуствено да ни я земат.Искам да разширявам лозов масив и съседните лозя на 1000 евра за декар не ги дават.Земята никога не може да е пасив.Земята и без рента е земя и тя е наша.
Re: От 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
14-12-2008 - 23:03:48
ами аз отдавма това казвам и само да допълня
дори да сме наи-смотаната страна от ЕС - земята ни е европеиска територия.....и тн и тн и тн....................
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход