Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...

Публикувано от Uraa 
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
10-12-2008 - 21:58:04
да ама идейте май станаха "безценни" пардон - никой не дава нищо за тях ! :] :] :]
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
11-12-2008 - 00:31:51
avatar
Ехх мъка.И аз се моля някой да посочи читав имот с ПаДнАлА цена.
Ама немаааааааа
Балкана пази свойте тайни къде е еф
фтинията
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
11-12-2008 - 00:58:04
Не ми се прогнозира, отностно цените на имотите ! В момента театъра във другите свери e по-интересен ,но ще напиша два реда.

Отговора е много прост: Или стандарта на живот във БГ трябва да е адекватен на цените на НИ, или цените на НИ трябва да са адекватни на стандарта на живот във БГ за момента и близкото мрачно бъдеще. Разбирайте ме както искате!
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
11-12-2008 - 08:54:47
Наистина има доста непродадено готово строителство . Нека не забравяме , че доста съмнителни пари се инвестират в този бранш . Едва ли тези хора много бързат да продадат построеното на каквато и да е цена !? По скоро ще оформят продажбата счетоводно , но няма да правят 50% - ва промоция . От друга страна има доста обекти без добра инфраструктура , да не кажа никаква - кални улици и подходи към блоковете , трафопостове , неизградени външни връзки , без които няма 72-часови проби и т.нар. Акт16 го забравяме за неизвестно време !? Бил съм свидетел на нарочно забавяне на документацията по въвеждане в експлоатация на обекта от страна на инвеститор(строител) !? Питам го - ЗАЩО ? Отг. "Ами ей така съм решил "
Аз за себе си правя извода , че строителството в квартали с добра инфраструктура , няма да падне защото е изкупено към днешна дата , но друг е въпросът собствениците как ще обслужват кредитите си !
За стартиращи обекти , пазарлъка ще е голям между продавачи на хубави парцели за строителство и строители . Не че и преди не е бил , но толеранса беше по-голям .
Строителите вече ще гонят още по-ниска първоначална (проектна) себестойност , все пак трябва клиента да се заинтригува от цена . Но има опасност до колко коректно ще бъдат спазени сроковете за строителство при ситуацията с безбожните лихвени проценти на родните заложни къщи ..... пардон - БАНКИ !?
Качествено и с добра инфраструктура строителство не мисля , че ще понижи цена с повече от 80-100 евро/м2 . Но ако по-голямата част от средствата за покупка са кредит ...... при тези лихви , намалението за клиента реално ще е още по-малко smoking smiley
Не ме изяждайте :] Просто е моето лично мнение като човек от строителният бранш .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-11 09:13 от MB2316.
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
11-12-2008 - 13:00:02
Cepcem Написал:
-------------------------------------------------------
> MB2316 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Пусни сайта с тези имоти - направо не е за
> вярване
> > 1000 % намаление е това
> Те ти:
>
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 12/10/08
> 05:33PM от Cepcem.

като гледам иде реч за "бунгала"
*smiley_ahh*
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
11-12-2008 - 13:03:56
Ми то в Щатите да не те налазят термити - БИЧ ЗА СТРОИТЕЛИТЕ СА ТЕЗ ГАДИНКИ ! :}
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
11-12-2008 - 13:07:46
djijko Написал:
-------------------------------------------------------
> Cepcem Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > MB2316 Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Пусни сайта с тези имоти - направо не е
> за
> > вярване
> > > 1000 % намаление е това
> > Те ти:
> >
> >
> >
> >
> >
> > Редактирано 1 пъти, последният път 12/10/08
> > 05:33PM от Cepcem.
>
> като гледам иде реч за "бунгала"
>

Какво значение има за какво иде реч? Ти погледни за колко са се продавали същите тези бунгала преди година. И са се купували, което е по-важното.
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
11-12-2008 - 13:25:40
Точно така!Сега кажи и от къде тръгна "всичко"!
P.S. Аз съм с две ръце ЗА всички ЕКО къщи,къщи тип "сандвич",и съвременни бунгала.
С оглед мястото на което живея ТОВА са най-добрите материали и решения!
И всичко става "бързо,лесно и вкусно" и красиво,да.
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
11-12-2008 - 13:27:12
Приеми че нещата просто си идват на мястото!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход