Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...

Публикувано от Uraa 
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
10-12-2008 - 12:23:50
avatar
MB2316 не е до цената.Не се напъвай да предлагаш цени които и ти не приемаш.Не забравяй че написаното остава тук там.Момента е супер лош за бърза продажба.Разговаряй с познати с финансови възможности на които да продадеш.Всеки който се появи като купувач ще започне с "КРИЗА Е И ИСКАМ НИСКА ЦЕНА"Забелязвам че си изнервен, а това е само началото.Изпрати малко повече инфо за парцела на ЛС.Все пак пазара все още помръдва.
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
10-12-2008 - 12:44:46
Така е , но все пак има приемлива загуба , заради това да имаш живи пари за реализация на друг проект . Знам че Бай Ганьо е хитрец , вече имам един такъв в черния лист и ако ми се обади тия дни - такава майна ще му тегля , че ще го заболят ушите . Уговорихме се да го водя днес до парцела . И от вчера до днес се отказа , след като ме разпитва и му обяснявах , че е с всички комуникации и т.н. Сигурно някой подобен хитрец му е казал "остави го , Че свали още " Да ама друг път . Да не говорим , че там цените не помръдват . Ми прави са хората - земя е това . Като има цена - ще продават .
Всъщност не съм изнервен вече ! Бях преди 3-4 дни , когато получавах разни оферти от "ПОЗНАВАЧИ И ПРОГНОСТИЦИ " на пазара на имоти . Сега ми е почти все едно . Не съм съгласен на всяка цена да продавам ЕСТЕСТВЕНО !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-10 13:04 от MB2316.
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
10-12-2008 - 13:08:23
avatar
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Така е , но все пак има приемлива загуба , заради
> това да имаш живи пари за реализация на друг
> проект . Знам че Бай Ганьо е хитрец , вече имам
> един такъв в черния лист и ако ми се обади тия дни
> - такава майна ще му тегля , че ще го заболят
> ушите . Уговорихме се да го водя днес до парцела .
> И от вчера до днес се отказа , след като ме
> разпитва и му обяснявах , че е с всички
> комуникации и т.н. Сигурно някой подобен хитрец
> му е казал "остави го , Че свали още " Да ама
> друг път . Да не говорим , че там цените не
> помръдват . Ми прави са хората - земя е това .
> Като има цена - ще продават .


Не се ядосвай, а помисли. И там цените не мърдат по една причина- продаващите не са на зор. Купувачите са нахъсани от медиите, че вече са царе на пазара. При това са с пари в брой. В правото са си да натискат цените. Ще се поддадат тези, които искат да продадат на всяка цена. И ти си в позицията на Бай Ганьо- по отношение на другия ти проект, нали? Затова, вади калема и смятай- загубата по проект1 компенсира ли се достатъчно от проект 2.
Успех!


Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
10-12-2008 - 13:19:36
Не съм в позицията на Бай Ганьо , аз договора съм го сключил много преди да се затръби по медиите за криза и т.н. Направил съм си сметката за загуба , компенсация и всички +/- Ще ми е много интересно дали АНИ ще публикуват статистика за брой продажби по вид и цена (искана и получена) на имота , например за периода 01.12.2008 г до ........ раздвижване на пазара .
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
10-12-2008 - 13:23:13
avatar
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
Ще ми е много интересно
> дали АНИ ще публикуват статистика за брой продажби
> по вид и цена (искана и получена) на имота ,
> например за периода 01.12.2008 г до ........
> раздвижване на пазара .

Няма да публикуваме- не сме социологически агенции. Не виждам и смисъла на подобно упражнение- веднага ще се намерят хора, които според интереса си, ще обявят че манипулираме пазара.
А ти, за себе си, си направил проучването.........
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
10-12-2008 - 13:29:13
Остави ги да си мислят каквото си искат ! Мисля , че реалните продажби дават по ..... най-реална представа за пазара от "поръчкови" соц. агенции .
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
10-12-2008 - 13:29:38
MB2316, а няма ли вариант ти самия да си купил скъпо и затова сега с мин. загуба да не можеш да го продадеш. Аз например, ако харесам парцел и цената е приемлива, няма да се пазаря или хитрувам за да не го изтърва - хубави имоти почти няма на пазара. Ако обаче цената е висока (за мен) - ще поискам коментар и не го смятам за Байганьовщина. Лошото е че за продавачи и купувачи приемливата цена е нещо съвсем различно, благодарение на бясния скок последните 2 години. И като казваш - там цените не мърдат, то значи и че не се продава - тоест никой не купува на тези цени и това определено това не е "приемливата" цена. Всеки разбира се е в правото си да реши сам, ще намалява ли цената или ще се оттегли от пазара. Сподели малко повече инфо, ако искаш, без да споменаваш името на селото - колко е голям парцела, колко на м2 му искаш и дали пък наистина "всички комуникации" значи и канал. После има ли "братя роми" - май това е най важното в края на краищата, ако не иска човек да се проклина, че си е купил имот.
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
10-12-2008 - 13:37:58
Аз го купих за себе си този парцел ! Нито съм се пазарил , нито нищо ! Има си всички комуникации , няма джагататайци , има всички комуникации вкл. канализация . До кмета съм . Купих го аз да строя . С това се занимавам между другото . От моя гледна точка е перфектното място за живеене - в смисъл да ЖИВЕЯ , а не да съм си близък във всяко отношение :} с комшиите . На 10 минути от София е .... Сещам се , че тогава исках съседния парцел и предлагах на собствениците , които са в същото село една доста висока цена , но не ми го продадоха . Става върпос за месец март 2008 г.
Има вероятност цената да е неприемлива разбира се . 510 м2 с всички екстри и асфалтова улица за 29-30 к евро ми се струва супер цена !? Просто моя клиент не е видял обявата все още . :]
А за БАЙГАНЬОВЩИНАТА - ИЗВИНЯВАМ СЕ ПУБЛИЧНО НА ФОРУМА ! Взимам си думите назад !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-10 13:40 от MB2316.
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
10-12-2008 - 13:46:45
avatar
MB2316 цената не е много супер за място на 10 минути от София, че с тея бързи колиии.Щом строиш значи си наясно какво си търсил.Късмет с продажбата.
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
10-12-2008 - 13:48:42
Не разбрах много добре , но както и да е ! Както се казва - "всеки гледа от своята джамия" smoking smiley Пуснах ти ЛС



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-10 13:49 от MB2316.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход