Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените у нас остават стабилни

Публикувано от patriot 
Цените у нас остават стабилни
25-11-2008 - 17:11:10
"Цените на жилищата в световен мащаб спаднаха рекордно през последните три месеца в резултат на световната финасова криза, оповести британската консултантска компания за недвижима собственост Knight Frank. Великобритания, която отбеляза спад на цените на жилищата от 4.6% за последното тричесечие, е една от най-сериозно засегнатите страни наред с Латвия /спад от 6.2%/, Норвегия /-4.5%/ и Канада /-4.9%/, съобщи агенцията. Глобалният ценови жилищен индекс на компанията е спаднал с 0.3% в сравнение с второто тримесечие. Сега е ясно, че едва ли някоя част на света ще избегне кредитната криза, тъй като цените на жилищата започват да падат във все повече страни, заяви Никълъс Барнс, директор на отдела за международно проучване на Knight Frank. Някои страни, предимно източноевропейски, отбелязват стабилен растеж на цените през последната година, начело със Словакия /31.2 %/, Русия /26.9%/ и България /26.8%/. Във всички тези страни обаче е отбелязан спад за последното тримесечие в сравнение с второто - в Словакия с 4.9%, в Русия с 4.2% и в България с 3%, което се тълкува като достигане до повратен момент, отелязват от Knight Frank."
Re: Цените у нас остават стабилни
25-11-2008 - 18:20:53
avatar
Хубавите имоти едва ли ще спаднат, а под хубави имам предвид тези с добра локация и качествено построени най-вече. Медиите направиха доста сериозна атака към цениТЕ на имотиТЕ без разбира се да се уточнява за кои точно имоти се говори :–). Учудващо за мен г-н Владиков за първи път през последните 2 години се изказа в събота в новините на БТВ, че корекцията в цените на долу като цяло е свършила... Обаче патриоте не си посочил източника на горната информация.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-25 18:25 от Продавач.
Re: Цените у нас остават стабилни
25-11-2008 - 18:42:04
Prodavach,slushah go intervuto s Vladikov i az,usesta choveka,che edva li niakoi pritejatel na gotin apartament(dori ot po-starite),s gotina gradinka i otstoianie,ste se vturne da prodava na "vsiaka cena",che imotite toku vij padali... *ok* Iztochnik e Knight Frank agency,angliiska agencia za ocenka sustoianieto na imotnia pazar winking smiley
Re: Цените у нас остават стабилни
25-11-2008 - 18:47:22
Цените не са по джоба с КЕШ, банките се ушумуляват да кредитират и цените са стабилни и не падат!!! - Нещо не ми се връзва на фона на обявите!
Аз пък мисля, че цените са паднали поне с 20 %, някои видове имоти направо са "отпаднали" от пазара и като цяло броя на сделките е намалял в пъти.
Re: Цените у нас остават стабилни
25-11-2008 - 21:25:25
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Хубавите имоти едва ли ще спаднат, а под хубави
> имам предвид тези с добра локация и качествено
> построени най-вече.

За тези с добра локация съм съгласен, но ние не говорим за такива, а за имоти с локация в България.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-25 21:40 от greenbul.
Re: Цените у нас остават стабилни
25-11-2008 - 22:17:32
avatar
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Хубавите имоти едва ли ще спаднат, а под
> хубави
> > имам предвид тези с добра локация и
> качествено
> > построени най-вече.
>
> За тези с добра локация съм съгласен, но ние не
> говорим за такива, а за имоти с локация в
> България.
>


Грийнбуле краен си...:] Всичко, което е извън България е суперско, а всичко, което е тук не струва *xxx* недей така. Аз не мога да разбера какво е това влечение към чужбината...имаме си във форума хора от чужбина, които денонощно посещават форума и пишат колко било скапано и никакво тук - ок щом така ги виждате нещата... Само не мога да разбера какво точно се опитват да направят да изселят всички към чужбина и когато останат само циганите и военните и те нашите "чужбинци" да си купят осемстайни тризонети за по 5лв или дори някой да им ги подари и дори да им дава пари за да живеят в тях или какво :] ? В бг-то всичко било скапано - ами хайде заповядайте с акъл и можене да го промените...не!? Ами тогава какво? Вие които сте тук нещо правите ли да се промени вашия живот към по-добро или само плюете наред по форумите как всичко е скъпо?
Заплатите са ниски - ами започнете собствен бизнес ако сте къдърни и се докажете, ще го направите и ще получавате в пъти над вашата "средна за страната заплата"... Говорим ако сте къдърни - а ако не сте каква точно "заплата" очаквате от вашия работодател - 8000лв? А какво ще му дадете на среща за да може той да ви плаща нещо подобно? Ако не знаете отговора ще си останете на сегашната заплатаsmiling smiley
Уви по-лесно е да се мрънка май *book* Май стана ясно, че "300 евро за топ локейшън" няма да видят някои хора ми дано видим и 300 евро за панелка в Дружба 2 в София...но едва ли...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-25 22:36 от Продавач.
Re: Цените у нас остават стабилни
25-11-2008 - 22:34:12
Докато наемите нарастват /в големите градове като София, Варна и Бургас/ и цените ще растат. В тези градове, само в началото на тази учебна година, наемите са нарастнали с 15-20% спрямо края на предходната уч. година /Спрямо наемите през юни/. Защо да продаваш кокошката, която снася златни яица? javascript:emoticon('*write*')
Re: Цените у нас остават стабилни
25-11-2008 - 23:55:34
дон'т уори, като падне борда и наемите станат по 50 евро колко ще струва квадрат според тебе?
Re:"Психология на тълпата" от Е.Канети/1996/106:
26-11-2008 - 04:27:58
«Човек отъждествява себе си с паричната единица. Спадането на паричната единица дълбоко засяга самия човек, унижава го. Ако този процес се ускори и се стигне до инфлация, обезценените хора се събират в образувания, които напълно могат да се отъждествят с преследваните маси. Колкото повече губят хората, толкова повече се уеднаквяват съдбите им. Онова което се проявява като паника при отделните богоизбрани, които са в треска да спасят нещо за себе си, се превръща в масово бягство за всички останали, загубили паричните си блага т.е. равни в това отношение»
Re: Цените у нас остават стабилни
26-11-2008 - 08:15:49
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> дон'т уори, като падне борда и наемите станат по
> 50 евро колко ще струва квадрат според тебе?

Сега пък борда щял да пада и наемите щели да станат по 50 евро
clap: :} :]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход