Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени за парцел за еднофамилна къща

Публикувано от n.nikoloff 
Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 01:14:24
avatar
Здравейте,
(За съжаление изключително рядко влизам в този раздел на форума и се чувствам малко не в мои води, така че ако забележите не много адекватни писаници от мен - предварително моля за извинение.)

Та темата за размишление е терен за къща за едно средно, така да се каже семейство, живеещо в по-големите градове, като нашата мила столица, например. Разглеждам си аз обявите тази вечер (жената ме е нагънала да си построим нещо такова за постоянно живеене около Софето) и какво съзирам - всяко парченце земя, ставащо за нещо и неставащо за нищо, си е на цената на шестица от тотото, сякаш всички потенциални купувачи носят името Бил Гейтс!!! Звъннах някое и друго телефонче и чух, че всъщност 150-200 000 евра за декар и нещо на къра, на 2-3-4 км от ток, а доста често и на много повече и който варира от 100 до 180 волта, за водоснабдяване да не говорим, а канализацията е абстрактно понятие е изключително изгодна "инвестиция", и това, че е на северен склон е "топ локация" , на "отличната панорама" така и не разбрах какво викат и че понятието "път" е нещо като бяла лястовица.
Та ако в една нормална пазарна среда едно нещо струва толкоз, колкото някой даде за него и след като сделките с такива терени са редуцирани до (тука вие ще кажете, аз имам поглед само общо) то каква всъщност е дефиницията на пазара в БГ? от 4 обаждания в 3 от тях чух "толкова върви" и като ги питах дали скоро някой е продал на такава цена скоро-отговор нямаше. Нямаше и отговор на въпроса защо след като искат да продават и никой не може да даде такава цена не смъкнат цифрите, които и без това са адски надути. Имаше реплики - "аз без пари няма да го дам"!!!! Всичко под 100 евра/квадрат за земеделска земя на майната си райна без комуникация е "без пари"?! 100 000 евра за декар...земеделска земя... в БГ... "без пари".... Нещо не ги схващам нещата. Ами онези 3% от българите, които могат да си позволят такива цени отдавна си построиха. Някои все още говорят за "англичани" и "евреи"!!! и това днес!! баси и малоумието ... А! и обикновено формата на терените е като казнлъшка баница - тесни и дълги и това били сега модерно!!!
Моля да ми кажете - аз ли останах в миналия век някъде и тотално бъркам нещата, или хавата е тотално сбъркана по принцип. къде е логиката терена да ти струва 150-200000 евра , а къщата да ти излезе около макс 100 000 за 200 квадрата с всички екстри?
Моля, ориентирайте ме в ситуацията, а аз отивам да направя едно малко самоубийство с един малък джин. *drink2*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 01:31:59
Знам че ще е трудно, ама дай отпор на жената и мини пак насам след поне половин година.
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 01:46:20
Мисля, че земевладелците не са на зор да продават като апартаментовладелците. Няма кредити, няма ипотеки, всичко е наследство. Вече са продали няколко парцела, облажили са се и сега защо да се хващат за зеленото, нема зор защо да варкат winking smiley
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 03:03:06
avatar
Забравил си да напишеш, че ако не е на 5 км от ток, то 750kV електропровод минава над него и е екстра, защото можеш да си генерираш индукционно без пари и да захраниш и съседните къщи даже smiling smiley

Истината е такава, че за цените, които виждаш сега е имало продажби и съседа като се похвали и така става. А ако сега е спаднало търсенето, трябва да мине време за корекция. Точно защото са наследствени, собствениците не ги оценяват като собственост, защото не са вложили нищо, а по-скоро като късмет от тотото. Затова както ги продават за 500К, така биха ги продали и за 20К, ако няма какво да ядат или не им стига заплатата да изплатят дивана и телевизора, които са купили с потребителски кредит с 30% годишна лихва.

Тук може Камелия да се похвали продаде ли си парцела или се отказа, защото е свалила обявата? smiling smiley
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 04:42:22
Имало то продажби...има...грънци...При нас е така...един завод построиха,като собственика изкупи земята на баснословни цени и от там нататък цените си е_аха ма_та.Месец преди това спазарих 2 ниви по 3 декара за 5 хиляди лева общо двете.Не съм нито инвеститор,нито спекулант.Изпаднаха ми тия 5 хиляди случайни...казах си,че в земя ще отидат още като ги взех.Сега...покрай едната нива минава път,тока е на 20 метра.Говорим за трафопоста...до него са 15 Кв или 20 подземна мрежа,нататък е въздушна.Късмет...започнаха да възстановяват една църква,дето е на отсрещния баир и...покрай мен минават,няма от къде другаде.Даже на човека,дето възстановява църквата,съм му отстъпил едно парче...към 200 квадрата...там ще е бъдещия паркинг.Изобщо не ми е до парите и земята,по други причини помагам.Един вид...уважение към късмета и към оня горе,дето ни гледа спонякога и вероятно ни се смее на магариите и овчия акъл...как сме готови гащите да си продадем за жълти стотинки.
Другата нива вече е на границата на регулацията.Преди 5 години като я взимах,беше далеч от нея.И там късмет.Ма си е нива де...направил съм някакви постъпки да влезе и тя в плана...ма не възлагам големи надежди.Това е на 8-10 км от табелата на София,градски транспорт съвсем близо,газопровод и чисто нови (от миналата година) пътища.

Идеята "продажба" обаче не ми е и минавала през главата.Всичките "нови" парцели са в калта на бившите ниви,като повечето парцели са купувани с кредити на баснословни цени от 50-100Е на квадрат.Да се оправят,мен не ме бърка....нивата,дето е на най-забутаното място и извънн регулацията,е на 100 метра от асфалта.

Така,че...ще се съглася с написаното от Geto.Предимството на земята е,че няма къде да избяга.И цените на специално тия места...няма как да вървят надолу.В каквато и да е криза не вярвам да паднат на 80 стотинки квадратния метър,колкото ги платих аз преди 5 години.
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 05:08:53
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
> (За съжаление изключително рядко влизам в този
> раздел на форума и се чувствам малко не в мои
> води, така че ако забележите не много адекватни
> писаници от мен - предварително моля за
> извинение.)
>
> Та темата за размишление е терен за къща за едно
> средно, така да се каже семейство, живеещо в
> по-големите градове, като нашата мила столица,
> например. Разглеждам си аз обявите тази вечер
> (жената ме е нагънала да си построим нещо такова
> за постоянно живеене около Софето) и какво съзирам
> - всяко парченце земя, ставащо за нещо и неставащо
> за нищо, си е на цената на шестица от тотото,
> сякаш всички потенциални купувачи носят името Бил
> Гейтс!!! Звъннах някое и друго телефонче и чух, че
> всъщност 150-200 000 евра за декар и нещо на къра,
> на 2-3-4 км от ток, а доста често и на много
> повече и който варира от 100 до 180 волта, за
> водоснабдяване да не говорим, а канализацията е
> абстрактно понятие е изключително изгодна
> "инвестиция", и това, че е на северен склон е "топ
> локация" , на "отличната панорама" така и не
> разбрах какво викат и че понятието "път" е нещо
> като бяла лястовица.
> Та ако в една нормална пазарна среда едно нещо
> струва толкоз, колкото някой даде за него и след
> като сделките с такива терени са редуцирани до
> (тука вие ще кажете, аз имам поглед само общо) то
> каква всъщност е дефиницията на пазара в БГ? от 4
> обаждания в 3 от тях чух "толкова върви" и като ги
> питах дали скоро някой е продал на такава цена
> скоро-отговор нямаше. Нямаше и отговор на въпроса
> защо след като искат да продават и никой не може
> да даде такава цена не смъкнат цифрите, които и
> без това са адски надути. Имаше реплики - "аз без
> пари няма да го дам"!!!! Всичко под 100
> евра/квадрат за земеделска земя на майната си
> райна без комуникация е "без пари"?! 100 000 евра
> за декар...земеделска земя... в БГ... "без
> пари".... Нещо не ги схващам нещата. Ами онези 3%
> от българите, които могат да си позволят такива
> цени отдавна си построиха. Някои все още говорят
> за "англичани" и "евреи"!!! и това днес!! баси и
> малоумието ... А! и обикновено формата на терените
> е като казнлъшка баница - тесни и дълги и това
> били сега модерно!!!
> Моля да ми кажете - аз ли останах в миналия век
> някъде и тотално бъркам нещата, или хавата е
> тотално сбъркана по принцип. къде е логиката
> терена да ти струва 150-200000 евра , а къщата да
> ти излезе около макс 100 000 за 200 квадрата с
> всички екстри?
> Моля, ориентирайте ме в ситуацията, а аз отивам да
> направя едно малко самоубийство с един малък джин.

-------------------------------------------------------
Както се казва-всичко е от главата (на продавача и купувача)
едните са чули,че цените ще растат и постоянно вдигат !
другите са чули,че ще падат и постоянно търсят евтино !
----------
Много пъти сам ви набивал в канчетата , че НИ за разлика от Умните пазари има две характеристики !
1-силно спекулативен пазар (участват предимно прости или много прости хора)!
2-еднопосочен пазар (печели се само НАГОРЕ) , няма заинтересован от падане на цените ! За пролетариата ще поясня-правото да си "заинтересован " се купува , т.е. трябва да произвеждаш нещо за пазара-зрител ли си (т.е.) Купувач-духаш чорбата или каквото има за духане !
--------------
Драги ми приятелю n.nikoloff,
ако на един спекулативен пазар НЯМА предлагане,много ли ти е трудно да се сетиш за възможната цена за покупка ?
Слаб ти е маркетинга , очевидно или ти е тънък джоба !
и в двата случая има решение , стига да стигнеш САМ до него , търсиш ли помощ-трябва да плащаш

Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 05:13:18
Салвадор,
Преди година споделих тук какво говореше дедо mи за зеmята, но освен подигравки и изявления като- "всичко е пари", "Всичко е инвестиция", разуmна приказка едва сега чуваm от теб clap:

Николов,
Преди година позната българка си купи една изгнила барака на 30 год. за "скроmната" суmа от 600 хил. долара саmо заради mестото. Бутна я и сега довършва къща за 500 хил. но е в престижен район където незастроените парцели са свършили още преди 30 год. Защо не се огледаш около София, пълно е със стари и изоставени къщи с чудесно mестоположение eye popping smiley
Поздрав,
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 08:22:30
nikoloff,
аз имам скромна вила на 17-18 км. западно от София. Парцелът е наследствен и преди 27 години до застроихме, оградихме и го направихме да е удобен за отмора. Родителите ми даже живееха през лятото там заради градината. А и ние отскачаме често през седмицата. Откакто сме "демократични" вилата е ограбвана 6 пъти, като не броя дребните кражби от двора.
Преди 5-6 години майка ми се натъкнала на бандитите и от тогава не иска и да чуе за това място. Последния път , като не намерили нищо за грабене са отмъкнали приборите за храна и са извадили железните колове от оградата!!!! Като се оплаках в полицията се оказа , че на съседа са му откраднали техника, на други от селото добитък и т.н. Сигурно се досещаш , че крадците не са хванати и на никой нищо не е върнато.
Разказах ти моята история за да не се ядосваш и да успокоиш жената. Може би не живеете в Бг. и представите за живот в къща малко се разминават реалността у нас. Не се знае какво печелиш когато губиш *yes*
Иначе къщата е хубаво нещо! Трябва обаче, да станем повече държава и по-малко бедни. *pardon*
Успех!
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 08:51:24
n.nikoloff , не се отказвай smiling smiley

в кои райони търсиш? Има няколко силно подценени, но никак нелоши локации край София. Аз лично купих парцелче в село Желява, на 15 км от околовръстното на София. Пътува се за 10-15 минути до там по отличен път. Има градски транспорт. Има вода и ток в двора. Равен, ограден , отвсякъде съседи, на асфалтова улица по която минава и канал (незаконен естествено но все пак канал smiling smiley ). Парцелчето е 700м2 и ми струва 20,000 Евро. Според мен цената е много добра. Селото е на южния склон на Стара Планина и е много слънчево и тихо. В момента в селото се продават 3-4 съвсем нелоши къщи в ценовия диапазон около 50-80 000 евро.

Района е подценен до момента заради близоста си с Кремиковци. Аз имам рода от селото и съм наясно, че пушляците отиват в съвсем друга посока. Има течение идващо от връх Мургаш, местните го наричат "кривяка" което ибутва всякакаква пушилка далеч от селото.

Кремиковци в този си вид не може да съществува, това е ясно на всички. Рано или късно ще се преобразува в нещо модерно и чисто. Както знаете, една от метро-дъгите ще стига до Кремиковци. Магистралата ще бъде продължена да заобикаля горни и долни Богров, което допълнително ще скъси времето за пътуване.

Изобщо струва ми се нелош район, където цените все още са направо смешни. Може би просто съм емоционално обвързан с района smiling smiley както казах имам рода от селото..



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-11 08:53 от naughty.
Re: Цени за парцел за еднофамилна къща
11-12-2008 - 09:23:55
ДА емоционално обвързан си ....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход