Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените

Публикувано от др. Иванов 
Re: Прогнози за цените
21-11-2008 - 12:54:33
Дичеееееееее,къде си??????????

По данни за 2006 г. на българския пазар има около 3600 агенции с общо 9 хиляди брокери.
От 10 продавачи на недвижими имоти в България, 6 са стигнали до извода, че в тази дейност не се нуждаят от посредничеството на агенции за недвижими имоти. Това е причина около 60% от сделките в страната на пазара на недвижимите имоти да са между физически лица, каза Франсоа Ганьон, президент на ЕРА-Европа. *angel* *angel* *angel*
Re: Прогнози за цените
21-11-2008 - 15:29:21
Имотите бяха надценени, когато бяха със средна за София цена 600Е /м2.

Сега не става дума за надценяване. Сега нещата са трагикомични заради криминалните пари в строителството, заради манипулацията на брокерите и алчността на банките и "инвеститорите" ! То в много от случаите инвестипори и банкери се припокриват, както и инвеститори и политици.

ДВОЙНО трябва да паднат цените за да се постигне някакво равновесие цена-заплата, цена-качество. Търсенето и предлагането няма какво да мислим. Само тук вижте колко са обявите.
Re: Прогнози за цените
21-11-2008 - 16:54:02
В тези бурни дни как можеш да привлечеш вниманието на брокера си? Като извикаш "Ало, келнер! "
:}
Ама то това и за брокерите на недвижими имоти е много подходящо
Re: Прогнози за цените
21-11-2008 - 17:03:56
За съжаление на всички поплювковци към мен продължават да се обръщат учтиво, както се полага на доказал се брокер.
Re: Прогнози за цените
21-11-2008 - 18:02:30
Какъв спад на цените ви гони.....Добрите локации и квартали винаги ще държът цена... Отделен е въпроса че предприемачите надуха цените и сега, ама дай да сваляме цените, че се свършиха балъците. А тези идиоти които са си купили ново строителство в Люлин/примерно/ на 1250 евро квадрата и сега не могат да му взеват и 800 евро - да са мислили. Разчита ли че цените ще се вдигнат, да ама не....Че това си е реалната цена, че предприемача я е натоварил - не луд този който яде баницата, а този който му я дава....Защо не отиде някой да си закупи земя в Драгалевци - става, ама срещу мин 300 евро и половин година пазарлък да продават на тази цена... Или защо някой от философстващите тук не ми продаде някой първокласен голям терен в София на половин цена? Винаги ще има бедни и богати, квартали за бедни и богати. Къде смятяте че ще паднат цените?!? При баровците ли? Другият път.... Логично е цените в гетата да се сринат, а хубавите проекти да отбележат лек спад, по - точно задържане на цената и предаване на обекта с повече екстри. От тук нататък ще просперират тези който строят качествено и не се стискат за елементарни неща в строителният процес, при тях даже ще има и ръст на цените, другите просто ще отпаднат от раздаването.
Re: Прогнози за цените
21-11-2008 - 18:09:32
Диче,абе аз тука не видях един,който да е тъп селски тарикат, всички са доказани профисионалисти.Как ще ми го разтълкуваш? *huh*
Re: Прогнози за цените
22-11-2008 - 11:12:55
Роки, как не си видял, огледало нямаш ли ?
Re: Прогнози за цените
22-11-2008 - 11:29:02
Диче,ти наистина си много зле.Явно избиваш комплекси тук.
Re: Прогнози за цените
22-11-2008 - 11:38:01
Не позна мойто момче, аз комплекси нямам. А ти нямаш чувство за хумор.
Re: Прогнози за цените
22-11-2008 - 12:43:32
Тук все се споменава едно нещо.
което малко не ми се връзва
"имотите с добър локейшън няма да им пада цената"
и що е то добър локейшън според вас
локейшън, локация или на чист бг - местоположение

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход