Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените

Публикувано от др. Иванов 
Re: Прогнози за цените
20-11-2008 - 08:35:42
Дядо Мечо Написал:
-------------------------------------------------------
> Muza,печелиш напълно редовно.Всъщност смятам че ще
> са 250-300лв. ама се надявам да не е така.
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 11/19/08
> 08:59PM от Дядо Мечо.


ако станат цените 200- 300лв. ще се радвам и аз ще ти взема тарга бира и кебабчета,че и баба мецанка за компания,ако искаш smiling smiley
Re: Прогнози за цените
20-11-2008 - 09:16:06
Иванов, ти ми вдигна настроението!
Прогнозирам ръст от 35% на лева спрямо еврото!
Прогнозирам акции на Химко по 80 лева парчето!
Прогнозирам че няма да те освидетелстват в близките 12 месеца!
Тези всичките прогнози вървят ръка за ръка!
:] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :]
Re: Прогнози за цените
20-11-2008 - 11:40:02
ТТодоров - отговорил съм.

Вече продават апартаменти на 750Е/кв.м, от тук нататък чакам някои строители/инвеститори да "изгърмят" и да почнат да свалят цените.

Не се продават апартаменти по 750Е, проверих и се оказа, че се продава идея за апартаменти в сграда без разрешително за строеж. Продават се на 730Е/м2, без асансьор, на шпакловка и замазка и без вътрешни врати. Ама това когото фирмата продаде 1 апартамент да си плати проекта и разрешителното за строеж, след което ще вдигне цената на 800Е и ще търси да продаде 2-3 апартамента да избута на кота Било, след което ще вдигне цените на 900Е и ще търси да продаде 2 апартамента за да довърши сградата. А останалите 5-6 апартамента ще прадава на 1300-1400 и ще псува денят в който си е оставил месарницата или аптеката и се писал "предприемач".

Точно с такива има шанс за спечелите, но и риск да си останете с апартамент на "идея".


Докторе
На Слънчев бряг цените ще тръгнат надолу.
Направи разлика между плажа и броя на леглата.Не бих отишъл на море и по цял ден да се блъскам по улиците или по цял ден да съм по баровете или ресторанти че нямало място за мен на плажа.


А защо реши, че някой на Слънчев бряг се интересува от туристи дето идват за плажа? На такива там се вика безделници, хаймани и еколози. Има си изостанали, западнали райони за такива като вас - между Бяла и Шкорпиловци, Иракли, към турската граница, почти цяла Гърция. Там можете да си живеете като първобитни хора. Но трябва да бързате, защото облагородяването на тези места в България вече започва, а и за Гърция чувах, че почти навсякъде имало даже питейна вода. А в някой заведения/в по-големите курорти/ имало и климатици. Въобще светът се развива към по-добро.

А който иска лукс и удобства ще дойде в комплекса за да види как се живее, човек да стане. Рай да види какво е - поръчваш един коктейл, а ти носят два. И на всяка маса танцуват севернячки, в едната ръка сутиена, в другата бикините. А казват, че имало и плаж, сигурно и той е хубав. Ще отида някой ден да го видя.


Re: Прогнози за цените
20-11-2008 - 11:52:04
Моята прогноза съм я казал и не я променям повече от година - 6*12 средни месечни заплати за средно голямо жилище в квартал съотвестващ на заплатата на човека. при 700 лева средна заплата на жувущите в Люлин, Надежда и Обеля това значи - 50000 лева за двустаен апартамент с отеделна кухня, за панелна кочина или ново с кухня в хола 20-30% по-малко. За тристаен в Яворов при средна заплата на живущите 2000 лева това прави - 144 000 лева, там панел и ново май няма.
Това е за сега, в случай че няма намаление на зпалтите.
Re: Прогнози за цените
20-11-2008 - 12:04:09
Грийнбул, Грийнбул, огледай кооперациите в Яворов и Обеля и ще видиш, че тези в Обеля са с поне 3 пъти повече сменена дограма, външна изолациия и климатици. А за беднотията в ценъра да не говорим. Разходи се из старите кооперации там и ще видиш, че половината са със спрени асансьори, защото във входа са останали по 6-7 бабички. Дълги години аз сменях всички изгорели крушки, защото дори не съществуваше понятие събиране на пари за входа.
От къде я измисли тази връзка между район и доходи?
Re: Прогнози за цените
20-11-2008 - 12:41:11
Проста е връзката и я има на всякъде по Света има квартали за бедни и квартали за богати. Иван Вазов, Лозенец и Яворов са за заможни хора. Заможен човек в по-малко от 100 квадрата не съществува. Гетата са за работническата класа, хора със средно или менте БГ висше образование там може семейство да мизерства в две стаи дори и кухнята да е в една от тях - това е простолюдие все пак.

Ама в България имало изкривявания - да има ама дойде часът на истината когато всичко си идва по местата.

По другите ти въпроси - климатиците и дограмите та били и "луксозани" са ужасно евтини и второ някои дори са взети с кредити.

Бедната баба в центъра не е играч - тя нито продава нито купува. Апартаментът и ще последва пазарните правила едва при наследниците.

Като казвам еди какви си заплати имам предвид запалтите на хора, които ще купуват, а не на тази който по някакви причини вече са там, щото дори и в Люлин има що годе интелигентни хора чат пат дето са се вързали на спукалия се имотен балон и сега няма мърдане от гетото.
Re: Прогнози за цените
20-11-2008 - 12:57:45
др. Иванов Написал разни глупости:
-------------------------------------------------------
> ТТодоров - отговорил съм. ...
>
> А защо реши, че някой на Слънчев бряг се
> интересува от туристи дето идват за плажа? На
> такива там се вика безделници, хаймани и еколози.
> Има си изостанали, западнали райони за такива
> като вас - между Бяла и Шкорпиловци, Иракли, към
> турската граница, почти цяла Гърция. ...

Забелязах, че от известно време тук започна да пише някакъв си Иванов, станал за смях на Инвестора, но не обръщах внимание на глупостите му.

След последните му драсканици разбрах, че това просто си е един психопат, и се чудя защо му обръщате толкова внимание smiling smiley
Re: Прогнози за цените
20-11-2008 - 13:23:51
Барба он другаря Иванов пише и във форума на Капитал.Там пък твърдеше ,че пише от Америка -пълен кукуриго :} :} :}
Re: Прогнози за цените
20-11-2008 - 19:49:23
249 евро на квадрат, топ локейшън. София (и евентуално Варна *xxx*
Re: Прогнози за цените
20-11-2008 - 20:19:22
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> 249 евро на квадрат, топ локейшън. София (и
> евентуално Варна

Кой квадрат? smiling smiley


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход