Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените

Публикувано от др. Иванов 
Re: Прогнози за цените
21-11-2008 - 10:10:12
avatar
Според мен Имоти Нет са направили прогноза за цените още когато са измисляли ЛОГОТО си smiling smiley - Това не е ПОКРИВЧЕ на къща, а ГРАФИКАТА на цените smiling smiley .... Първо нагоре после Яко НАДОЛУ smiling smiley
Re: Прогнози за цените
21-11-2008 - 10:42:28
Защо в този форум никой не пише нещо смислено, а всеки опит за сериозна дискусия бива потушаван с кофа лични нападки и вадене на дипломи, недвижимости и прочее собствености ?!?!

Влизам тук на един-два месеца, преглеждам 3 теми и след това погнусена излизам. Дори не си правя труда да се логвам последните пъти...

По повод прогнозите - във всяка сфера на дейност, ако вече са достигнати максимални нива на цените, които са от полза на търговците, същите ще се опитват неистово да достигнат пак до тези нива. Т.е. - ако през 2007 продавах на 1500Е (примерно), сега да не съм луд да предлагам на 500, пак ще бутам нагоре. Дали ще е успешно е друг въпрос. Също така е друг въпрос по времето на текущата криза какви цени ще се заформят, защото след нея пак ще тръгнат нагоре. Все пак е добре да отчетем, че Бг пазарът е малък на фона на световния, но голям за местните играчи.

Прави ми впечатление, че проектите за молове и небостъргачи са замразени. Т.е. - хората не започват да ги строят и да ги продават по 300Е кв.м., а просто ги отлагат за по-добри времена.

Окрупняване на собствеността ми се върти в главата.

Ако някой иска да разговаряме лоично и без нападки - ще се радвам
Re: Прогнози за цените
21-11-2008 - 10:53:13
До 12% свалят от офертите в Стара Загора. А по-точно, между 10 и 12 процента са склонни да свалят от цената продавачите на жилищата в Стара Загора, показва анализ на агенция „Ремакс".

В Русе разликата между офертните и цените на сключване на сделка в различните квартали е между 15 и 20 процента.

В Пловдив продавачите свалят от 10 до 15 процента от първоначално обявената цена, като най-отстъпчиви са строителните предприемачи, на които им трябват свежи пари в брой.

Пазарът на жилища в града по тепетата е в застой и в момента апартаменти купуват само хора, които спешно имат нужда.

Подобна е конюнктурата и на пазара във Варна, показват статистиките на „Ремакс".

В центъра на Бургас цените на жилищата са в широки граници от 850 до 2000 евро, сочи статистиката на „Ремакс", като продавачите правят отстъпки в офертната цена от 10 до 30 процента, твърдят от агенцията.
Re: Прогнози за цените
21-11-2008 - 11:23:19
Абе "докторе".... (предварително се извинявам за квалификацийте)
ти ЛУД ЛИ СИ ???????

Имам имоти на които съм свалил цената с 20% и няма кои да звънне даже....


Положението е СУПЕР ЗЛЕ С ИМОТИТЕ....... банките не дават НИЩО!!!
Вчера в раифаизен за 5000 лв потребителски ми искат задължително порачител и лихвата е 18%%%%%%%%%%%%%% !!!

Дават по депозити 10%.... ти имаш ли си на идея че положението е трагично и ако тоя БЛЪФ на правителството(че няма криза) не хване дикиш ние ще станем страна от ТРЕТИЯ СВЯТ за има няма 2 години!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Re: Прогнози за цените
21-11-2008 - 11:37:09
до Роки40
В Пловдив, Стара Загора и .... Каспичан, цените могат и да паднат, за кратко, с 5-10% /говоря за реалните цени, а не за измислените 2000 Е/м. /, но в София, Бургас и Варна това няма да се случи. А това, че брокерите почти нямат работа /нямат продажби/ е истина, която по никакъв начин не би смъкнала цените във водещите 3 града /имам предвид София, Варна и Бургас/. Липсата на продажби кара брокерите да измислят различни хипотези за бъдещето на пазара, за да могат да повлияят на лабилната психика на някои купувачи и продавачи. За целта ангажират и журналисти, които много-много не разбират от пазара на имоти, а може ми са и "финансово обвързани" по някакъв начин с публикуването на определена теза. Но субективните желания се подчиняват на обективната икономшческа логика, а не обратното!
Вижте актуалните обяви във Варна - апартаменти в центъра, които се продават от септември /т.е. два месеца не са намерили своя купувач/ и са били обявени тогава на 1700 Е/м. сега се обявяват на 1800 Е/м. Продавачите май не се интерисуват от мрачните прогнози във форумите и от статиите на "професионалистите" във всички медии. Така, че ако някой е решил да си купи жилище, да не се надява, че скоро ще се продават по 2 за лев. Мечтите са едно, реалността е друго.javascript:emoticon('*beer*')

Re: Прогнози за цените
21-11-2008 - 11:41:14
Алхимик, няма защо да сваляш с 20%, просто му сложи реална цена.
Re: Прогнози за цените
21-11-2008 - 11:48:56
До Бай Пешо:
2-СТАЕН, 1900 EUR Добави в бележника

град Бургас, Лазур, Пантеона, 140 кв.м, 3-ти ет., Телефон
Апартамента се намира на ул'Адам Мицкевич'5,с Акт ..., тел.: 056/531024 088793

Ако искаш позвъни. *yes*
Re: Прогнози за цените
21-11-2008 - 12:08:05
roki40 Написал:
-------------------------------------------------------
> До Бай Пешо:
> 2-СТАЕН, 1900 EUR Добави в бележника
>
> град Бургас, Лазур, Пантеона, 140 кв.м, 3-ти ет.,
> Телефон
> Апартамента се намира на ул'Адам Мицкевич'5,с Акт
> ..., тел.: 056/531024 088793
>
> Ако искаш позвъни.

Ако това е в новите луксозни билдинги в/у бившото "АВТО" цената не е висока. Новите сгради са наистина луксозни и са с отлична локация /това е район, който лично на мен ми харесва повече от идеалния център/. Но ако е в тухлените осем-етажини блокове от началото на 60-те години /ако №5 означава бл. 5/, мисля, че цената е малко завишена, особено за толкова голям апартамент. Но сега като се замисля, в 1-ви, 3-ти и 5-ти блок на Лазур няма толкова големи апартаменти - средните апартаменти са три стаи и кухня, а крайните - четири стаи и кухня, като едната стая е преходна. Така, че посочената цена 1900 Е/м за новите сгради е съвсем нормална.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-21 12:25 от Бай Пешо.
Re: Прогнози за цените
21-11-2008 - 12:29:08
Дичеее:

Какво е новото определение за оптимист?
- Инвестиционен банкер, който в неделя вечер си изглажда пет ризи за седмицата.

* Предприемач отива при финансовия си мениджър и казва, че иска да е собственик на малък бизнес. Това е лесно, казал финансовият съветник. Купете си голям бизнес и изчакайте малко.

* Кредитната криза е наистина лоша. Миналата седмица дадох десетачка на брат си и се оказа, че днес съм четвъртият по големина кредитор в страната.

- Каква е разликата между инвестиционен банкер и голяма пица?
- С голямата пица поне може да се нахрани четиричленно семейство.

* Какво е общото между Уолстрийт и Олимпиадата? Синхронните скокове от трамплин.

- Каква е най-честата реплика на хедж фонд мениджър, останал без работа?
- "Ще искате ли картофки и нещо за пиене?"

* Днес банкоматът ми изписа съобщение "недостатъчна наличност". Не разбрах дали става въпрос за моята карта или за банката.

* Хуморът на Марк Твен се оказва изпреварил времето: "Октомври. Ето един месец, изключително опасен за спекулации с акции. Другите опасни месеци са юли, януари, септември, април, ноември, май, март, юни, декември, август и февруари."

* Казват, че парите говорят. Проблемът е, че моите знаят само една дума: "Сбогом!"

* В тези бурни дни как можеш да привлечеш вниманието на брокера си? Като извикаш "Ало, келнер! "

* Новото тълкувание на термините:

Бичи пазар - произволно движение на пазара, което кара инвеститора да си въобразява, че е станал финансов гений.

Мечи пазар - период от 6 до 18 месеца, в който децата не получават джобни, жената - бижута, а съпругът - секс.

Сплит на акциите - когато съпругата ти и адвокатът й са си поделили твоите активи

Печалба - древен термин, който вече никой не използва.

* Превърнахме ли се в социалисти? Не, още споко. Няма начин - социалистите национализират само успешни предприятия.

* Брокер в края на деня: Това е по-лошо и от развод. Изгубих половината си активи, а все още имам съпруга.
:} :} :} :} :} :}
Re: Прогнози за цените
21-11-2008 - 12:39:40
Пеше:В/у АВТОТО.Наистина са уникални,аз също смятам,че цената нее висока.Ако можех веднага бих го взел,без да ме интересува дали ще падат цените или не.
Знам с какви материали са строени,основните са австрийски.Яко качество.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-21 12:41 от roki40.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход