Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!

Публикувано от Valia11 
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
10-11-2008 - 19:28:08
avatar
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> > От последния пост на др. Иванов ме налетя
> мрачно подозрение че под този НИК пише
> секретарката на Станишев....
>
> Госпожо, розовите облаци в които плуват
> виденията ви за съвременна България са невидими за
> 90% от населението...
>
> Ако продължавате да ломотите така несвързано на
> тези 90 % рискувате да ви застигнат най-различни
> пожелания в най-различен смисъл от тези ограничени
> 90% българи, които нещо недовиждат розовите ви
> облачета...


Бих се съгласила с теб, ако не си направих труда да вникна в примерите на др. Иванов и ако не се върнах преди малко от обект, на който наблюдавах едно към едно работата на германци и нашенци.
Немците взимат по 3000лв. на месец и са доволни, че плащат само 10% данък, докато в Родината си- 37+ 7% за източните територии. Т.е.- 44%.
Накратко- работят хората. Не пушат, не пият кафета, "майсторът" няма чирак, който да му носи кофата и да му бърка разтвора. Обядват половин час. Без бира, без ракия и без следобедно предрямване.
От друга страна, анализаторите казват, че съотношението БВП на глава от населението- заплати, е силно изкривено. Т.е., работодателите реализират по- големи от нормалните печалби, за сметка на наетите.
Та, май истината е някъде по средата.........
*xxx*
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
10-11-2008 - 19:42:58
др.Иванов - малоумнико с изветрял мозък .май си не само ампутиран откъм интелигентност но и си луд и то за трепане.
Къде бе плямпало ги видя тези строители с 2000 лв заплата - или са плод на шизофреничния ти мозък . Ако поне веднъж си стъпвал на строеж щеше да знаеш,че средното заплащане там при надничарска система е между 20 и 50 лв.повече вземат бригадирите - един на 10-20 човека.
За какви транжори говориш - там заплащането при 50 часова седмица е между 600 и 1000 лв в най-добрия случай .
и ако следваме "блестящите "ти анализи следва да построим още пет пъти по толкова мутрохотели - щото тогава цените на легло ще паднат петкратно /по две легла за лев/ и туристите ще останат безкрайно доволни !!!
Махни се др.Иванов от този форум - форумите на вестниците където спамиш май ти стигат . :] :] :]
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
10-11-2008 - 19:51:14
Status написал:

> ...Др Иванов, малоумнико с изветрял мозък, май не си само ампутиран откъм интелигентност, но и си луд за трепане...<


Харесва ми този пасаж. Има поезия в него. Каква дълбочина на чувствата, каква неподправена искреност, какво неистово намерение да се приведе желанието в действие!!

Ще си го запиша...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-11-10 19:55 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
10-11-2008 - 20:17:46
Та, май истината е някъде по средата.........

Камелия, истината е там където казва др. Иванов. Всъщност и той понякога се лъже, плачковците по форумите са под 15 човека.

С надничарската система не съм запознат. Аз съм на друго ниво. Но в Рубрика "Строителство/ремонти един, най-вероятно ти, пишеше, че 20 лв. на м2 за зидария с Итонг си било без пари. Аз веднага се предложих, защото зидам без проблем поне по 15м2. Знам, че трудовашката норма беше 12 м2 на зидане, мазане и плочки. Още преди 1 г. един ми избяга, че му платиха 15 лв./м2 плочки и търсиха на тези цени цяла бригада. Това са по над 150 лв. на ден. Както и видях преди 2-3 дни един познат тръгнал да търси 5 лв. на заем за сим карта, общ работник. Питам го какво друго може да прави - нищо, аз съм си общ работник. Това е.

Транжорите ако взимат толкова ще ги посъветвам да станат миячи в ресторант. Последният "Позвънете" който четох предлагаше заплати между 700 и 800 лв. на миячки.

И не ако, а когато построим още пет пъти по толкова хотели, ще имаме една модерна и хубава база, от която ще печелим, като в същото време цените ще са поносими за туристите.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
10-11-2008 - 20:57:21
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
Вчера по новините даваха, че при
> еднакви машини тук на една работят двама, а в САЩ
> един работник обслужва 3 машини, същият модел. Та
> никъде няма толкова високи заплати за изработен
> продукт, калкото в България.

Точно за това заплатите ще паднат.Или ще трябва да работиме на по 5 машини.
И затова са си виновни работодателите.Вместо да мотивират 1 човек да работи на 5 машини за 2 хиляди лева,те наемат 5 човека на по 500 лв.

Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
10-11-2008 - 21:41:27
[bgcolor=yellow]
Изглежда днес за празника 10ти Ноември, лудницата в Карлуково е пуснала някои от пациентите си в домашен отпуск.
[/bgcolor]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-11 14:31 от милко вълков.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
11-11-2008 - 00:20:07
Не може купонът да е винаги пълен,според мен иванов е предостатъчен... *drunk*
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
14-11-2008 - 13:49:41
Mr hrabar,mai ne ste hich naiasno s akcii,imoti i vuosbte s jivota...V tezi forumi nai-mi dopadat razsujdeniata na d-r Ivanov i Kamelia...
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
14-11-2008 - 13:54:43
avatar
patriot Написал:
-------------------------------------------------------
> Mr hrabar,mai ne ste hich naiasno s akcii,imoti i
> vuosbte s jivota...V tezi forumi nai-mi dopadat
> razsujdeniata na d-r Ivanov i Kamelia...

Благодаря ти! Мога ли да те помоля да пишеш на български, за да те чета с удоволствие?
smiling smiley
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
14-11-2008 - 14:03:35
razsujdeniata na d-r Ivanov i Kamelia...
--------------------------------------------------
Разсъждения??? На Иванов. По скоро вицове......За Камелия ще си замълча от уважение към дамите. Все пак сухата логика не е силната страна на нежият пол.....

Аве нещо ме нямаше няколко седмици и оптимизма във форума избуял. *drunk* Лошо няма, ма Орешарски доста изплашено гледа напоследък. Ако сте обърнали внимание де....
Обаче извън този форум оптимизма нещо позамръзна. Стадото напоследък почна да разбира че светлината в тунела е ....... от лампата в кланницата.
Та така, стягайте се в кръста, че 2009 ще е интересна....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход