Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!

Публикувано от Valia11 
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
09-11-2008 - 21:32:49
Добре, ние които пишем тук явно имаме някакви идеи кои как да оцелее, но хората с по една заплата , с по една пенсия, с кредити (аиде плазмата маината и)-за коли за жилища
направо ще си призная , че лятотокато си купувах кола -много мислих дали да не е на лизинг(около 12 мин.) , накрая в брои на фирмата + голямя отстъпка , оказа се добра инвестиция , защото има гаранция и ако има някакъв проблем ти го отстраняват безплатно - (по малко харчове по време на криза) , понеже е нова и разхода на гориво е нисък (а беше 147 долара-барела) ......
предвидливо още през февруари върнах кредит за които имах пари но просто го влачих......
сега утре съм пред голям разход , но ще го отложа за вторник , че да не ми тръгва на даване.....реших (точно сега) да изхарча една сума за реклама на фирмата ни както и за отпечатване на рекламни джунджурии,тефтери, календари и др - как мислите добре ли постъпих или влязох в графа(луд съм мамо ям винкел- кат съм на диета -арматура) smiling smiley
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
09-11-2008 - 21:44:52

Милко,
написаното от теб горе е 100% вярно, както е вярно че по няколко пъти е писано в последните две години от Асен в академична форма, от Куку в не толкова академична форма и от моя милост в дилетантска форма.А и от други... Резултата от аргументираните доводи до сега е плачевен. В БГ единствена от цяла Европа икономиката и земеделието не тръгват, но и строителството не спира.

30 000 000 000 външен дълг !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Главната причина за обявяването на 3-та национална катастрофа беше през 1989 г беше 10 000 000 000 външен дълг.

Така че спокойно можете да започнете да пишете за 4-та национална катастрофа. Предимството е че няма да се повтаряме непрекъснато.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
09-11-2008 - 22:07:24
morski Написал:
-------------------------------------------------------


> Милко това е обръщение на БГ интернет партия.





range">morski, прав си донякъде - с някои от учредителите на [bipartia.com] си кореспондираме и обменяме лични виждания ( понякога спорим и т.н.), но в написаното от мен има и някои мои виждания,които исках да споделя с вас. [li] Фло написа:"Милко-о-о, Милко-о-о-о-о,много думи! А можеше директно да използваш сакралния призив на бившия министър-председател,понастоящем покойник-Димитър Попов:"За бога,братя,не купувайте!"
ФЛО
, range">
съгласен съм с ТЕБ / с него.
clap:
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
09-11-2008 - 22:23:00
Еи маскари и аз чух за тази интернет партия - повече инфо може ли ?
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
09-11-2008 - 22:41:18
Тук си споделяме някои истини господа съфорумници лошото е че не видях в медиите една сериозна дискусия по наболелите проблеми.По лошо даже по любимото би-тв казаха да не слушаме чужди медии тоест Ройтерс, списание
Итономист разни рейтингови агенции които ни смъкнаха рейтинга всички те и всявали страх и лъжат само нашите политици не.
Ядосвам се как няма един журналист да зададе един истински въпрос на БГ икономистите.Гледах днес нова тв и Каролев обясняваше как по време на кризата 96-97г. какви чужди инв.сме привлекли и Ц.Ризова мълча като пън.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
09-11-2008 - 22:47:44
Дивал тук е изявлението на партията
[video.google.com]#
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
09-11-2008 - 23:07:28
Quote

Еи маскари и аз чух за тази интернет партия - повече инфо може ли ?

[bipartia.com]
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
09-11-2008 - 23:11:51
Дивал,
Ето за ИНТЕРНЕТ ПАРТИЯТА

Преди известно време и аз попаднах на сайта. Това, което е писал Добри Божилов, общо взето е ново, познатото старо. Приравнява лизинга с кредитите, което не е точно така.
След това написах в гугъл Добри Божилов и излязаха различни коментари около него.
Не заемам позиция,дали авторите на коментарите са прави или не....това е за инфо, каквото искаш.

Don Balon,
Изобщо не смятам, че на българите в чужбина им е по-лесно отколкото на българите в Бг. По-спокойно, може би, но не и по-лесно. Нито пък смятам, че е "грешно" или пък "неморално" да се напуска Бг.
Освен това, през годините съм имала възможност да избирам, къде да живея и работя -навсякъде в Бг и извън Бг. Било по стечение на обстоятелствата, било по мой (на семейството ми) избор, съм избрала да остана в Бг, за добро или лошо. Т.е. искам да ти обясня, че мога да живея и да се реализирам, по моя си начин навсякъде по света, мисля че съм станала човек на света.
Това, обаче не ми пречи да си обичам Българите, независимо къде са те и къде съм аз.

На въпросната г-жа въобще нямаше да отговарям/реагирам, -нямам време за губене с подобни празни дебати, а и ми коства излишна енергия. Тя написа нещо, на което няма как да не реагирам по един или друг начин.За да разбереш извора на моята реакция погледни ТУК
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
09-11-2008 - 23:16:18
Дивал,
Аз бих се въздържала от разходите, които ти смяташ да направиш.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
09-11-2008 - 23:29:32
morski,
това с привлечените чужди инвестиции по време на кризата 96-97 г е вярно и елементарно за обяснение. Затова върши работа на политиците. При всеобщата финансова какафония (не мога да го нарека по друг начин) през тези години , когато заплатите бяха по 20 долара, а цените на жилищата по 3 месечни западноевропейски заплати доста хорица от Запада-пенсионери, работници, дребни чиновници вкараха скромните си спестявания в БГ строителния "бизнес" Това са прословутите "инвестиции". В Унгария , Словения, Полша, Чехия, Словакия и дори ... Румъния се инвестираше в промишленост от концерни, при нас от пенсионери в строителство. Имаше тук-там плахи опити от дребни и средни бизнесмени от Запада да инвестират в производство, но своевременно бяха притиснати в ъгъла от местните мутри, ако производството е печелившо, разбира се и напуснаха. Това е то , истината за инвестициите в БГ. След 20 години свободен избор и 30 000 000 000 евро задлъжняване най-плодородната, повтарям, най-плодородната земя на Балканския полуостров-Тракия пустее. Същевременно се развиват някакви налудничави тези за нов Дубай на терена на Кремиковци , за суперлуксозни голф комплекси, които щели да привлекат супербогатите да си оставят парите ТУК, за Банско , за Сънито, като за световни курорти... Резултата вече се вижда и с просто око-ФИАСКО. Ние си плямпотим тук във форума стотина човека да си убиваме времето, а България си отива. Който не вярва, нека палне колата и да се разходи на 100-на километтра от София-до Юндола. Добре прочетохте 100, не 1000 км. Всички села наоколо са помашки . Всяко село има идеално поддържана джамия(символ на вярата). Поминъка е картофи и животновъдство. Бедничко , но сигурно. Няма обезлюдяване, няма заеми към банките, няма първенющина и измислено самочувствие: "...купихмИ в ЛозИниц"
Реален свят, със добрите и лошите си страни, но ИСТИНСКИ! . И не искат да чуят за България като за тяхна родина.
За разлика от нашия театър на абсурда, който го играем вече доста години....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-09 23:37 от Спиридон Тепавичаров.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход