Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!

Публикувано от Valia11 
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
01-11-2008 - 22:49:50
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
>>
> Лошото е че няма много желаещи да се връщат, така
> че улиците ще си останат на същото дередже и не
> защото няма кой да ги чисти, а защото няма кой да
> ги пази чисти. Въпрос на манталитет!!На няколко
> пъти колегите ми ме заварват да гледам снимки от
> БГ. Първия въпрос винаги е: Това по време на
> войната ли е? Като видят бурените, боклуджийските
> казани и 2-метровите огради, все на воена зона им
> прилича. За тях Босна-България...все е тази.
>
Нещата са в двете посоки...когато е чисто - пазиш (или поне имаш такова желание) когато е мърляво и неподдържано - на кой му пука...Теорията за "счупеното стъкло" на Джулиани (ако не се лъжа) в Ню Йорк. Ако един прозорец е счупен и не се подмени веднага - много скоро други прозорци също ще бъдат повредени. Вярно че при нас Българите, има и фактора "вътрешна потребност" да рушим хубавото... :]
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
01-11-2008 - 23:38:51
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Don Balon !Днес тука е Деня на будителите,а при
> вас слизат духовете и трябва да се маскирате да не
> ви се случи случка!Пожелавам ти успешно маскиране
> -вътрешно и външно да не поемеш предсрочно към
> Великите ловни полета,ако те разпознаят!


То хубаво е Деня на Будителите, ама съня е толкоз дълбок!
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
02-11-2008 - 01:54:39
Eh Kamelia, Ne kazvay slednoto:[/color]
Прав си, не знам само при сегашната ситуция- като се разтресе целия свят, дали първите,останали без работа, няма да са емигрантите ни? Повечето от тях не работят кой- знае колко квалифицирана работа, независимо от образованието си.........
Zashtoto si v Balgaria i ne znaesh. Ako tvoyt bratovched smeny motorno maslo ili chisti, kakto i tvoyte priyateli vav Florida, to ne znaesh, che po-golemiyt prozent ~ 65% si rabotyt po spezialnostta, a dori sa se prekvalifizirali, kato izpolzuvat balgarskata si spezialnost samo za baza.
No ot nabludenie rtrybva da ti kaga. Samo tezi , koito imat vishe obrazovanie sa mogli da stignat ili nadminat profesinalnostta si v Balgaria.
Drugata masa, ne sa sviknali da chetat , uchat , rabotyt varhu sevbe si. Te sa si imali "fun" zyl givot i sled tegkiy raboten chistacheski den, pak otivat na fun, vmesto da zapishat kursove, nauchat neshto i se izmaknat ot mizeriyata.
МЕИ ( Mashinno-Elektrotehnicheskiy Institut) , koyto sam zavarshila v Balgaria , kato obrazovanie e 1/20 ( T.E. 5%) ot tova , koeto sam izuchila tuka. No trybva da imash sila i voly da go napravish. Tezi , za koito ti govorish y nyamt ! Te si sabirat $ -che sled $ ot chistene na bogatashki kashti i si gi skladirat, zashtoto znayt , che edin den shte se varnat v Balgaria. Balgarinat ne obicha da varshi "cherna rabota". Ako y pravi, to y pravi vremenno .
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
02-11-2008 - 09:33:00
Емиграцията в чужбина не е основно по икономически причини. Нормално е един млад човек да иска да види свят и да се пробва. Ако беше само по-икономически болшенството щяха да се върнат. Живял съм в чужбина и тези, които говориха за връщане бяха най-реализиралите се. А най-много се запъваха най-мизерстващите, защото ако се върнели всички щели да решат, че са се провалили. Все едно някой ги мисли. Затова престоят в чужбина или връщането са личен въпрос, а не на глобалната икономика. Живял ли си по-дълго едва ли ще се върнеш, защото вече нямаш среда в България. Може след доста време, защото сега младоците много обичат да пишат как си работели по специалноста в модерните сектори, свързани с електрониката, но именно защото са младоци и нямат жизнен опит не са се сетили да се огледат, колко са 50-60 годишните в офиса. Та като станат на 38-42 години и като им бият шута, защото други младоци са си подали документите, тогава ще мислят.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
02-11-2008 - 13:45:10
Имотите както и всичко друго в БГ са менте.Менте е още проекта.От там и без очила се вижда огромната алчност на инвеститора.После се започват кражбите строи се със радиоактивно желязо от Украйна което просто не може да се заварява като се слага такова с по малъко сечение от проектното.После идва ред на бетона слага се по слаба марка съответно с по малка якост бетона се излива често през зимата като му се слагат калпави или въобще не се слагат добавки в резултат водата замръзва и якостта пада с пъти.Сами се сещате като се вдигнат температурите и се стопи леда какво става.Да не говорим че се слага и по малко цимент а повече чакъл.Намаляват се размери на шайби не се правят хоризонтални противоземетръсни пояси изобщо пълна лакомия.После сградата се напудря за да лови окото и разни креватни брокерки я представят като просторен двустаен в тих и престижен район.То в София аз не съм срещал да се продават апартаменти дето не са просторни и в елитни квартали.Незнам защо никой още не е казал какво е елитен квартал а това се оставя на въображението на брокерката.Двустайните наистина имат само две стаи което ще рече че са гарсониери.Спални по 10-11квадрата бани по 2 квадрата тераси по 2-3 квадрата.Е ете това всичкото е лукс и му искат 80 000евро.Алооооооооо брокерите осъзнайте се гювеча и шараните свършиха.А мамините банкери какви заеми отпускат с какви лихви и примоции да ти падне шапката.Дотук добре обаче се чудя къде е акъла на купувачите дето си купуват боклуци в Манастирски ливади там дето бяха блата дето няма канализация дето основите и мазите са под вода дето няма улици детски градини училища магазини градски транспорт.Мила родна простотия.Е скъпи сънародници как мислите ще свърши всичко това.Сега започва началото на края
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
02-11-2008 - 13:46:49
polo75 Написал:
-------------------------------------------------------
> Don Balon Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> >>
> > Лошото е че няма много желаещи да се връщат,
> така
> > че улиците ще си останат на същото дередже и
> не
> > защото няма кой да ги чисти, а защото няма
> кой да
> > ги пази чисти. Въпрос на манталитет!!На
> няколко
> > пъти колегите ми ме заварват да гледам снимки
> от
> > БГ. Първия въпрос винаги е: Това по време на
> > войната ли е? Като видят бурените,
> боклуджийските
> > казани и 2-метровите огради, все на воена
> зона им
> > прилича. За тях Босна-България...все е тази.
> >
> Нещата са в двете посоки...когато е чисто - пазиш
> (или поне имаш такова желание) когато е мърляво и
> неподдържано - на кой му пука...Теорията за
> "счупеното стъкло" на Джулиани (ако не се лъжа) в
> Ню Йорк. Ако един прозорец е счупен и не се
> подмени веднага - много скоро други прозорци също
> ще бъдат повредени. Вярно че при нас Българите,
> има и фактора "вътрешна потребност" да рушим
> хубавото...


Съгласен! Преди 2 години бях на Албена и ми беше кофти когато изхвърилх 1 фас на земята. Хората се бяха постарали в чистенето. Всички пейки лъщтяха, нямаше боклуци по улиците и имах чуството, че не съм в България. Друг е въпроса, че обслужващият персонал се изненадваше, че съм българин на почивка в Албена smiling smiley.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
02-11-2008 - 16:49:13
avatar
rz3bvd Написал:
-------------------------------------------------------
> Eh Kamelia, Ne kazvay slednoto:\
> Прав си, не знам само при сегашната ситуция- като
> се разтресе целия свят, дали първите,останали без
> работа, няма да са емигрантите ни? Повечето от тях
> не работят кой- знае колко квалифицирана работа,
> независимо от образованието си.........
> Zashtoto si v Balgaria i ne znaesh. Ako tvoyt
> bratovched smeny motorno maslo ili chisti, kakto i
> tvoyte priyateli vav Florida, to ne znaesh, che
> po-golemiyt prozent ~ 65% si rabotyt po
> spezialnostta, a dori sa se prekvalifizirali, kato
> izpolzuvat balgarskata si spezialnost samo za
> baza.
> No ot nabludenie rtrybva da ti kaga. Samo
> tezi , koito imat vishe obrazovanie sa mogli da
> stignat ili nadminat profesinalnostta si v
> Balgaria.
> Drugata masa, ne sa sviknali da chetat , uchat
> , rabotyt varhu sevbe si. Te sa si imali "fun" zyl
> givot i sled tegkiy raboten chistacheski den, pak
> otivat na fun, vmesto da zapishat kursove, nauchat
> neshto i se izmaknat ot mizeriyata.
> МЕИ ( Mashinno-Elektrotehnicheskiy Institut) ,
> koyto sam zavarshila v Balgaria , kato obrazovanie
> e 1/20 ( T.E. 5%) ot tova , koeto sam izuchila
> tuka. No trybva da imash sila i voly da go
> napravish. Tezi , za koito ti govorish y nyamt !
> Te si sabirat $ -che sled $ ot chistene na
> bogatashki kashti i si gi skladirat, zashtoto
> znayt , che edin den shte se varnat v Balgaria.
> Balgarinat ne obicha da varshi "cherna rabota".
> Ako y pravi, to y pravi vremenno .

Предполагам, че отговорът ти си заслужава четенето, но не мога да се мъча с шльоковицата. защо не пишеш на български?
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
02-11-2008 - 16:59:56
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Прав си, не знам само при сегашната ситуция- като
> се разтресе целия свят, дали първите,останали без
> работа, няма да са емигрантите ни? Повечето от тях
> не работят кой- знае колко квалифицирана работа,
> независимо от образованието си.........
>
>
> Ками, Камиии-типично българско мислене. Прозираш
> от всякъде. Как стигна до това горното заключение,
> или просто така ти се иска?

Защо да ми се иска? Какъв интерес имам някой да е зле?
Пиша това, което мисля на база групата приятели които преди години заминаха и на този етап нямат намерение да се върнат. Както и от разказите на тези, които се върнаха.
Една жена постигна наистина нещо в професията си, като дори бе избрана за една от 200- те жени на Америка. Един приятел- в Канада- вече има собствена фирма в IT технологиите. Всички други не работят по специалността. Между тях има лекари, юристи, химици.Със зелена карта са.
Защо търсиш във всяка дума скрито значение?
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
02-11-2008 - 18:13:34
Ками, избщо не търся "скрито значение", защото то изобщо не е скрито. Просто не съм съгласен и с двете ти изречения.
Първо никой не уволнява служителите си поради факта че са имигранти!
Второто се отнася само до новодошли и то не винаги!!
Някой по-горе пък беше стигнал до заключението че само преуспяли хора се връщат!!! Връщащите се са много малко и има И от категорията "неуспели". Има обаче и още едно условие: Хората и от двете категории трябва да са сигурни че в БГ ще имат условия да са пак ПРЕУСПЯВАЩИ или ПО-МАЛКО НЕУСПЯВАЩИ(в зависимост от коя категория са), иначе какъв е смисъла?? Познавам хора които се върнаха поради други причини, освен финансови-просто решиха че децата им трябва да растат в БГ, страна със по-здрав морален климат и ред подобни причини??? Колко това е вярно, вече ми е много трудно да преценя, факт е обаче че аз нямам причина да съжалявам, понеже отгледах и 2-те си деца без "моралните устои" на това общество да са ми попречили нито грам.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
02-11-2008 - 20:37:04
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками, избщо не търся "скрито значение", защото то
> изобщо не е скрито. Просто не съм съгласен и с
> двете ти изречения.
> Първо никой не уволнява служителите си поради
> факта че са имигранти!
> Второто се отнася само до новодошли и то не
> винаги!!

Първо, въобще не съм казала, че някой ще уволни човек, само защото е емигрант. Прочети пак какво съм казала.
А опасенията ги изрече един "техен" анализатор във връзка с очакваната по- висока безработица.
Дори да се отнася само за новодошлите, пак си е притеснение. Или и там се делите на "стари" и "млади"?

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход