Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 11:07:14
България има нужда според мен от един силен спад на цените.

Ако не за нещо друго то поне евтината земя ще е + най-накрая да се започне да се строи на широко, а не на високо, ще има предпоставки новите квартали да са с 3 пъти по-широки улици и апартаментите да са задължително с по 2 паркоместа и с по две бани и тоалетни.
Ще бъде по-евтино да се изграждат и паркове с площадки за игра на децата.
Плюс предполагам още доста малки но значими неща, които да направят живота на хората в новите квартали лесен и удобен за живеене.
Варна и София в момента за съжаление се превърнаха на гета.

Най-накрая почнаха да признават официално в медиите, че търсенето намалява и че се наблюдава спад на цените в София.



.[www.beinsadouno.org]
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 11:41:10
още един мечтател за евтина земя- е как
ограничен ресурс.........
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 13:06:41
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> още един мечтател за евтина земя- е как
> ограничен ресурс.........


Не искам да те обидя, но ставаш банален с това "ограничен ресурс" във всяка тема, в която има дори лек намек за земя...

Защо смяташ, че куцо и сакато е приритало за земя, хеле пък земеделска?
Пример: Дядо ми беше агроном и смяташе, че земята е много ценна, защото от нея си вади хляба. През едно поколение - аз имам урбанизиран бизнес насред София и не бих взел земя, дори да ми подарят.
Самата идея да стана от компютъра и да маам морно копита по чукарите ме отвръщава.

На море и планина мразя да ходя и не бих искал да имам имот там. Всичките ми приятели са на моя якъл и нито един от тях не би си купил имот освен под дулото на пистолет.
Така че - разни хора, разни идеали.
А като гледам как всичко живо се е скъсало да се връща по селата и да запрята крачоли в угарта - не виждам какво търсене ще се увеличава на земеделската земя. Като свършат простотиите със смените на статутите и играта с активите на земеделските фондове, играещи под мотото: всеки декар неразорана нива - голф игрище, нещата ще си дойдат на мястото.

Пак повтарям - нямам желание да те обидя, но нека гледаме малко по реалистично на нещата, колкото и да ни е неприятно.
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 13:23:03
Какво означава "урбанизиран бизнес" ???
То това чуда във въздуха ли виси ?
или "в насред София" няма недвижими имоти-не купуваш, не плащаш наем ?!

Недвижимите имоти са предмет на много правоотношения, които предопределят цял отрасъл в икономика-ако искаш не участвай в него-твоя си работа, но не опростявай нещата до степен-да отъждествяваш-недвижим имот и нивичката с 5 лехи пипер на село, която постоянно иска копане...
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 13:28:19
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------

> Недвижимите имоти са предмет на много
> правоотношения, които предопределят цял отрасъл в
> икономика-ако искаш не участвай в него-твоя си
> работа, но не опростявай нещата до степен-да
> отъждествяваш-недвижим имот и нивичката с 5 лехи
> пипер на село, която постоянно иска копане...

Добре.
Обясни ми защо при отрицателна раждаемост и намаляващо население /застаряващо е населението на цяла Европа/ цената на земеделската земя ще расте.

При положение, че с развитието на технологиите можеш да извадиш повече реколта от еднакво количество земя - какво мислиш да я прави тази продукция. Да я продаваш на китайците?
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 13:43:00
Нее-ще спра да внасям от гърци, македонци, китайци и тем подобни...
А земеделската земя ще расте-по простата причина, че комунизмът възпита в хората отношение към земята на отвращение и селянин беше аналог на нискообразован човек...и всички избягаха от там, а цената на земделската земя се срина до смешни стойност-понякога торовете за една година бяха повече от цената на самата земя...та когато нещо е толкова ниско-то няма друг тренд-освен нагоре...

Обаче нещата се променят...
Сега, ако имаш 150 дка грозде и го обработваш машинно (при все че точно гроздето не иска кой знай какви грижи(в сравнение с други култури) и си купил тези 150 дка по 600 лв=около 45 000 евро. Ивестицията се връща за 5-6 години.
Въпрос на сметки...
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 13:47:48
може и друга сметка :
150 дка х 1 200 кг. грозде=180 тона продукция
180 000/ 10 (от 10 кг.материал излиза 1 кг ракия)= 18 000 литра ракия
:}
Иха-един вагон ракия clap:
18000х 4 лв=72 000 лв

За 2 години си избил инвестицията (ако не си се алкохолизирал де)...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-28 13:50 от Naskata.
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 13:54:01
серсем, благодаря ти за забележката
мнението ми не е продиктувано от аграрно възпитание или живот на село
и аз като теб съм предимно на копютъра или в колата
изразявам такова мнение защото само там си струва инвестицията от сега та поне за пет години напред- просто ако някои чете форума да може поне лек ориентир да има , а не непременно -дву стаен панел и тн......
от опита които имам изразявам мнение
както казва наската -всичко е въпрос на сметки и бих добавил лек поглед в бъдещето
още веднъж ти благодаря за забележката
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 13:55:09
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Нее-ще спра да внасям от гърци, македонци, китайци
> и тем подобни...
> А земеделската земя ще расте-по простата причина,
> че комунизмът възпита в хората отношение към
> земята на отвращение и селянин беше аналог на
> нискообразован човек...

Доколкото съм чувал в цяла Европа и Щатите земеделските производители са на дотации.
Това ми говори, че печалбите не са толкова големи - не се сещам за някой във Форбс, който да е милиардер на база земеделска продукция.
Също така, ми говори, че земеделската работа е трудна, неблагодарна и често обречена на неуспех заради лошото време.

А ако тръгнеш да правиш ракия - викай да помагаме при дегустацията - това го можем. spinning smiley sticking its tongue out
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 14:01:52
там е грешката на повечето хора - мислят че земята става единствено и само за копане ..... winking smiley winking smiley winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход