Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

каква стана тя

Публикувано от kuku987 
каква стана тя
21-09-2008 - 03:11:18
какво приказваше дядо ви куку и какво стана...

ех ама кой да слуша....

банките вече не заемат пари помежду си камо ли някой да раздава кредити на изочноевропейските пазари.

няколко поуки:
1. УС ще спаси банките и финансовите си институции в криза като ги национализира.

правителството гарантира покриването на дълговете като за сметка на това поема 80-90 процента от собствеността.

акционерите и инвеститорите пият една студена вода останали с 10-20 процента от стойността на инвестициите си.

баламурниците със заемите си фалират и никой няма намерение да ги спасява.

УС ще олекне със 2-3 трилиона, фонда от 700 милиарда на Буш е схвърнедостатъчен.
това за сметка на увеличаването на дълга.

Ако Буш не беше се намесил световната икономика отиваше на кино от 6 до 5.

2. сега въпроса остава какво ще се случи със европейските банки, кой ще им покрие на тях загубите, откъде ще дойдат тези пари и кой ще тръгне да инвестира в Бг в такива моменти при липсата на свободни капитали.

същото и за японските, китайските и прочее банки.

а ефекта на спадането на имотите в ЕС и на местните балони на имоти.....

кредит отсега нататъка - на кукуво лято. предстой на всичкото отгоре значително увеличение на лихвените проценти в близко бъдеше (до няколо години)

3. това дето става в Ус няма да повлияе изобщо на пазара на имоти, те си продължават надолу поне още 2-3 години.

руската борса затвори за 2-3 дни...

Направо не мога да повярвам доколко алчността и простотията затриват цели отрасли в икономиката.

какви отрасли, на прага сме на депресия в която пари няма а asset-ите - акции, недвижими имоти са надценени поне 2 пъти спрямо реалната си стойност.

т.е пари няма а всеки си въобразява че е милионер на хартия.
докато не се изчисти този дисбаланс нищо няма да се оправи.

В бг нещата са надценени 4-5 пъти. изобщо не забравяйте тези 300 евро на топ квадрат, тука съм съвсем сериозен и изобщо не се шегувам.

гледах вчера по СНН куп 'специалисти' дето не знаят изобщо какво става.
пратих им един имейл да прочетат Джим Роджърс.

фунцкионирането на борсата и на пазара на НИ се базира на малки обороти който определят голями капитализации.

в резултат се раздува балон който при условията на евтин и лесен кредит става свръхбалон. в резултат се оверспендва и като изчезнат парите от пазара (всичко е изпапано) изведнъж се оказва че пари няма а всеки е милионер на хартия в акции, НИ и прочее. да ви напомня за Бг?

Re: каква стана тя
21-09-2008 - 03:13:28
чета за прогнозиран спад на НИ в Бг от 30 процента... идва им полека-лека акъла в главата...
Re: каква стана тя
21-09-2008 - 07:10:54
Да за съжаление а може би за радост си прав, горе долу така стоят нещата, но за 300-те Евро не веднага разбира се и в комплект с някои други (не невъзможни) фактори дето още предстои да се случат, оставам ти да ги изброиш, някък си ги умееш тия работи, абе въобще си цар на негативизма интересно с какво се забавляваш когато икономиките растат за какво пишеш тогава. smiling smiley
Re: каква стана тя
21-09-2008 - 09:14:26
Абе то и за простия човек вече е ясно, че Америка най-после се определи, избра своя вектор за следващите 5-8 години а той с две думи казано е :

Пускаме печатницата за долари и кредитираме всичко, което затъва малко или много, защото не искаме да признаем че я оплескахме здраво започвайки още от последните години на управлението на дедушка Алан Гринспен нещата отдавна са преминали точката от която има връщане назад, ние не искаме това да се случи точно сега. А това означава с прости думи глобалната инфлация започвайки от УСА ще се разпълзява по целия свят защото ние вече сме една глобална система и спасение няма и естественно обезценяване на долара. За съжаление всички ще духат супата заради лудустта на американските банкери и не само ( дот. комовете и лалетата в Холандия са само микромодели на това което вече се случи с локомотива на световната икономика, някой го прати в трета глуха преди 5-6 години и сега напред вече няма релси) eye popping smiley
Re: каква стана тя
21-09-2008 - 10:07:45
серозно ли куку е професора?????
куку я се издаи smiling smiley
Re: каква стана тя
21-09-2008 - 10:33:54
„Балонът Хейсей” – японската финансова криза от края на ХХ век и поуките за съвременната глобална икономика

Борис ДИМИТРОВ *

.......
Но, както отбелязва доскорошният шеф на американския Федерален резерв Алън Грийнспън, „дърветата не растат до небето”. Още през първите дни след отварянето на борсата, през януари 1990, японските акции се сриват. Десет месеца по-късно ги последват и цените на недвижимите имоти и земята. През първата година от пазарния крах, прекалено раздутият балон на акционерния капитал губи 38% от стойността си, разорявайки инвеститорите и изправяйки на ръба на фалита стотици финансови институции, отпускащи кредити, гарантирани с фондови активи. През 1990, от десетте най-големи банки на планетата, пет са японски, докато днес в челната десетка има само една японска банка.

Крахът

Всъщност, японските банки се оказват забъркани в мащабни финансови спекулации. Над ? от всички отпуснати от тях, през 1984-1990, кредити са предназначени за фирми, извършващи операции с недвижими имоти. През 1991 въпросните кредити вече се равняват на ? от кредитния портфейл на индустриалните компании. През 1999, обемът само на официално признатите „лоши” кредити на японските банки достига астрономически размери – 1 трилион долара, т.е. около 30% от японския БВП. Около 1/3 от тази сума се формира от кредитите, отпуснати на различни клиенти от Югоизточна Азия, които престават да се обслужват през 1997-1998, заради регионалния финансов „тайфун”. Повечето от тези дългове са обезпечени с ипотеки на поземлени участъци, чиято цена, в края на 90-те години, е три пъти по-ниска, отколкото десет години по-рано (т.е. във върховия момент, преди балонът с активите да се спука). Затова пазарната реализация на заложените имоти би донесла гигантски загуби на банките.

Япония е сред историческите „рекордьори” по мащабите на спада в цените на акциите: индексът на „сините чипове” на Nikkei 225 (базовият индекс на Токийската фондова борса), след втората вълна на охлаждане на борсовата конюнктура (стартирала през 2000), спада, през 2003, до нивото си от началото на 80-те години и е приблизително път пъти под максималното равнище, постигнато през декември 1989, по времето на „бума Хейсей” (както японците наричат своя финансов балон, по името на „ерата Хейсей” – т.е. управлението на сегашния император Акихито). Дори днес, т.е. 18 години по-късно, индексът Nikkei е на нивото от 1992, което е само 40% от максимума, постигнат преди кризата.

С подобна финансова катастрофа може да се сравнява само динамиката на американските акции по време на Голямата депресия. Там максималният спад на индекса Dow Jones е дори още по-голям от този в Япония, в зората на 90-те. В началото на четвъртата година от свободното падане на курса на акциите, през юли 1932, индексът се свива до 13% от максимума отпреди кризата, след това, до март 1937, Dow Jones се вдига до 50% от максимума, после отново търпи колебания и така чак до 1942, когато на американската борса най-сетне започва устойчиво нарастване на стойността на акциите.

Ясно е, че подобна финансова катастрофа не би могла да остане изолирана, без да засегне и реалния сектор на икономиката. В средата на 1991, година и половина след началото на пукането на балона на фондовия пазар, Япония навлиза в период на тежка рецесия. Първоначално всички очакват обичайния цикличен спад – никой в страната и извън нея не може да предположи, че Япония, която четиридесет години подред е смайвала света с темповете на икономическия си ръст, технологичните си нововъведения и капиталовата си експанзия, ще затъне в толкова продължителна стагнация.
.........
Re: каква стана тя
21-09-2008 - 10:50:48
Този Джим Роджерс не е кмета на Белфаст-негов адаш иначе горе долу е в час с малки изключения малко сгреши с цените на суровините и скъсяването на доларовите си позиции сега е момента. И така четете какво е казал:

Роджърс: Продавайте всичко американско и избягвайте Русия и Индия


Продавайте дяловете си в американски инвестиционни банки, участието си в строителни или ипотечни компании в САЩ и закривайте доларовите си позиции, избягвайте Индия и Русия и смело залагайте на Китай и на стоковите борси.Това е съветът на инвестиционния гуру Джим Роджърс, отправен на конференция на хедж фондове в Лондон.


Ройтерс разказва, че Роджърс е скъсил още преди година позициите си в американски инвестиционни банки, но не разкрива колко голямо е било участието му там. Събитията от последните месеци по-скоро показват, че той е бил прав, пише в. "Дневник".




Проблемите с рисковите ипотеки в Америка доведоха до глобална кредитна криза, ударила приходите на банките през третото тримесечие. "Знае ли някой изобщо колко зле са балансите на банките в момента?", попита той колегите си.




"Едно от малкото места на големи крайности, които виждам в света, е Уолстрийт. 29-годишни хлапета правят 1 милион. И си мислят, че това е нормално... Ще видите как тези крайности ще бъдат пометени", каза Роджърс.




Той даде за пример банката "Мерил Линч", която миналата седмица съобщи за най-голямата си загуба в тримесечие за цялата си история. Заради лоши инвестиции и рискови ипотеки тя загуби 8.4 млрд. долара. Вчера главният изпълнителен директор бе уволнен, а под натиск да си тръгне е и главният финансов директор.




"Свих до край участието си в жилищния сектор на САЩ преди три години. Сривът тепърва ще продължава. Големите балони не се пукват за няколко месеца, това отнема години", обясни Роджърс и допълни, че доларът ще понесе всички последици от американските ексцесии.




"Доларът е ужасно неустойчива валута, САЩ в момента са най-големият длъжник в света. И което е най-ужасяващо, САЩ задлъжняват с по 1 трилион долара на всеки 15 месеца."




Разхлабването на монетарните условия не е решението на този проблем и председателят на американския Федерален резерв Бен Бърнанки прави "ужасни грешки", продължава Роджърс.





"Америка му даде печатна машина и Бог знае колко бързо ще я завъртят, когато проблемите станат сериозни."



[financebg.com]

и тук

[forex.investor.bg]

и тук

[pazari.dnevnik.bg]
Re: каква стана тя
21-09-2008 - 13:49:50
Re: каква стана тя
21-09-2008 - 14:08:12
Оставям коментара за вас :] . Снимката е от миналата седмица.



Пълен размер





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-21 14:11 от Solaroid.
Re: каква стана тя
21-09-2008 - 14:55:45
avatar
Julius Написал:
-------------------------------------------------------

> Но това не означава че ще станат по 300
> евро/квадрат!
>
> Особенно пък за топ... Виж за панелките в гетата
> отдааааавна съм съгласен...

Хм! Аз съм съгласна отдавна за новото строителство! Сега остава да приемат с благодарност съгласието ни и да свАлят, докато кажем "стига"! winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход