Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

България има нужда според мен от един силен спад на цените

Публикувано от Uraa 
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
01-10-2008 - 10:40:24
за какви глупости говорим - на всички е ясно (даже и на хората пред компа)
че ако няма земя -няма нищо
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
01-10-2008 - 11:54:15
Досега каквото и да се е случвало на света, едно е станало ясно...земята е най-важният компонент за оцеляването на хората като вид. Човек ще оцелее без компютър, без телевизор, без каквито и да било модерни придобивки...само да има къде да произвежда основното за оцеляването си, а то е храната!
И колкото по-бързо се възстанови селското стопанство...толкова по-добре за страната. Дори човекът зад компа ще го усети това. Истината е, че от спукването на дот-ком балона пострадаха доста IT-специалисти но нито един земеделец. А скапаното змеделие го усещат всички. Липсата на земеделие пък просто ще доведе до глад.
ven
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
01-10-2008 - 12:59:42
Quote

Моя позната се върна от Хага. Доматите там били 40 евроцента, но за разлика от наште, били вкусни

Баа, къде ги тез домати по 40 цента smiling smiley, аз пътувам всеки месец за по 10-ина дена в Белгия/Брюксел - домати по 40 цента там няма. Аз пазарувам от GD (Carefour) там:

[www.gb.be]

и ние ядем домати ама не с колците моля smiling smiley. А относно вкусовите качества не искам да говоря - това е твърде субективна преценка. на мен лично доматите в Брюксел са пластмасови.

Има шунка по 20 Е и нагоре КГ, има кашкавал по 10-15 Е/Кг - свинско по 10-15 Е/КГ, Кока Кола 1.65-1.80 Е за литър и половина.
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
01-10-2008 - 13:05:29
А за бирата-да не говорим ... winking smiley
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
01-10-2008 - 13:23:35
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> за какви глупости говорим - на всички е ясно (даже
> и на хората пред компа)
> че ако няма земя -няма нищо
>


Дивалски тъй е брат ,но и земя без хора ,които да я стопанисват нищо не струва и се превръща в пущиняк.

Аз от Пловдив да Батак където пътувам често наблюдавам ,че земята почти не се обработва.А Камелка преди време точно по този повод писа ,че хората чакат да е продадяли на някой да е застрои.Дръ дрън, аз невярвам от Пловдив до Батак да стане във фабрики или къщи.

Земята трябва да се обработва но няма кой за съжаление.То на нас цлата система ни е сбъркана ,те нямат една браншова организация на производителите ,всеки е самостоятелна бойна единица.

Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
01-10-2008 - 14:02:30
имаш земеделска земя усвояваш евро фодове ,немаш земя не усвояваш , ето една сериозна причина да скочи търсенто и от там цената.
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
01-10-2008 - 14:08:38
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> имаш земеделска земя усвояваш евро фодове ,немаш
> земя не усвояваш , ето една сериозна причина да
> скочи търсенто и от там цената.


Пропусна да кажеш, че и батко трябва да имаш... winking smiley
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
01-10-2008 - 16:47:14
nradev11 Ти проблал ли си се да кандидатсваш за евро субсдии или по някакъв проект.

Понякога за да вземеш 200 даваш 300.

Наската е прав ,че без батко трудна работа

Нали и на млекарите преди две години им обесняваха как трябва да теглят кредити за да покрият евро изискванията ,инак ша ги затворят пък после щяли да взимат субсидии на литър мляко.

Видя ли как ги взеха на ,приказки само.
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
01-10-2008 - 20:09:35
пичове, земята аз лично първо я разглеждам като територия и после като всичко останало , но така или иначе всичко тръгва от земята - дали ще ядем сникърс
или ще гледаме любим филм с цяла купа пуканки ..пак земя трябва
а този ресурс е наистина силно подценен
да верно е че за обработка трябват модерна техника и хора-а както знаем в БГ всички са началници и никои не ходи да копа......
дали ще отглеждаш грозде за да правиш вино или царевица за пуканки
дали ще вдигаш ветрогенератор или ще строиш хотел или бензиностанция - всичко
наистина тръгва от земята
при наличието на финансова криза , при тази инфлация в коята нагазваме именно земята си оставаедно от наи апетитните парчета от баницата
и горе долу няма загуба - да вярно е че за някои субсидии ти трябва батко - а за други направо татко ,,,,но къде не е така ..особенно пък тук с нашето крадливо племе
сякаш се срамуват от това че в БГ има земя и то плодородна
а тиквите отдавна трябваше да разберат че ази мака държавица има точно два отрасъла с които може спокоино да си е богата държава , а географското положение направо си идва като бонус
никои министър не се изправи да каже че БГ макар че е пълноправен член на ЕС взема точно 3 пъти по малко субсидии от останалите държави...никои не каза че само таз годишната реколта може да изхрани страната за поне 3 години - всичко е спекулации ....само да стане един ден да си откупуваме земята от чужди граждани на десеторно по високи цени само защото сме били неблагоразумни да подценим този продукт като не атрактивен
втрия отрасъл е разбира се туризма и то във всичките му форми .....но и тук 20 години не можаха да намерят кадри, не можаха да рекламират подходящо страната като туристическа дестинация....и за капак сложиха и визи за руснаците ....
е дами и господа ако чужденци идват да почиват и съответно да цапат страната ни ,защо ние да не извлечем полза от това ?
след като всички останали страни искат да изкупуват БГ продукция -защо ние вътре в страната внасяме гръцки домати ..и тн
много мога да говоря и за туризма и за земеделието
но фактите са си такива и 100 евро да стане панелката и всички борси да крашнат...земя винаги е имало и ше има ...а колкото до туризма - ако имаме маркетинг ...друго не ни трябва-защото си го имаме
и вместо БГ медиите да снимат чисти плажове и 5 звездни хотели - показват само някакви бунища около рибарски селища ..и свлачища ..вместо да снимат добре подържани ски писти - не напротив развалени лифтове няводнения и дедовите гори ......
а всички знаем за Рокфелер - четка опаковка и 2 цента по скъпо ....
е ...опаковката ни куца ...ако ние се харесваме и постоянно се отричаме , как искаме и дръгите да ни харесват и защо....хлябът в америка е сигурно по хубав но пак не е сигурно дали не е правен от БГ пшеница .....
имам и факти но професионалната ми етика не ми позволява да ги изложа -за това пак ще кажа - много подценявате земята smiling smiley
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
01-10-2008 - 21:16:48
Divale прав си
земята се цени все още
Искам да си купя лозови масиви още но,
никой не продава,давам по 1000евро за района но никой не продава,
може да си последния идитот но за всеки ден в лозето се враща надница от по 150лв/ден убедил сам се от личен опит.Аз като строителен инженер изкарвам средно ро 130 лв/ден после нека ми говорят че земеделието няма смисъл.
Просто иска малко труд.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход