Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

България има нужда според мен от един силен спад на цените

Публикувано от Uraa 
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 14:03:17
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> серсем, благодаря ти за забележката
> мнението ми не е продиктувано от аграрно
> възпитание или живот на село
> и аз като теб съм предимно на копютъра или в
> колата
> изразявам такова мнение защото само там си струва
> инвестицията от сега та поне за пет години напред-
> просто ако някои чете форума да може поне лек
> ориентир да има , а не непременно -дву стаен панел
> и тн......



Самата дума "инвестиция" силно ми намирисва на спекула. Това е защото всеки, който би инвестирал в земеделска земя, без да има намерение да я обработва, ще балонира цената и, и когато един ден хората, които имат желание да я работят, няма да могат да си я позволят.

Така, освен че се забогатява на чужд гръб, се убива и свободната инициатива на предприемачите, готови да се занимават със селско стопанство и се стига до феномена да си купуваме краставици, домати и картофи от Гърция и Турция.

Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 14:05:01
Абе, какво да ти кажа ?!

Аз си мисля, че по-трудоемка и изпълнена с напрежение и стрес е моята работа-в центъра на града, високо квалифицирана-от колкото тази на село...(там вече всичко е механизирано и отдавна е минало времето на мотиките и сърповете)...
А знаеш ли на село какво правят цяяяяялааа зима ? А тук ?
А за лошото време-застраховчица...

А в БГ с гроздопроизводство се занимават Пещерска гроздова, Карнобатска...
Май не са много за оплакване...
Пък по време на криза-нали знаеш ракията е горе-долу спасителн пояс-като златото...
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 14:06:37
именно става дума за инвестиция.....
а балонирането идва явно от селската кръчма -кои какво чул какво било-приказаки
аз работя и със статистика ис друг вид инвестиции , но пак винаги всеки тръгва от парчето земя
не споря с никои за нищо
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 14:19:26
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе, какво да ти кажа ?!
>
> Аз си мисля, че по-трудоемка и изпълнена с
> напрежение и стрес е моята работа-в центъра на
> града, високо квалифицирана-от колкото тази на
> село...(там вече всичко е механизирано и отдавна е
> минало времето на мотиките и сърповете)...
> А знаеш ли на село какво правят цяяяяялааа зима ?
> А тук ?
> А за лошото време-застраховчица...

Да, но не отиваш не село, на спокойствие, на къра...
smiling smiley smiling smiley

И другите са така - стоят тука на стреса и не искат да копат. Това е достатъчно показателно за селскостопанската работа - всички я уважават, но не искат да я работят.
А застраховката убива печалбата, ако няма дотиране от държавата.

@Дивал
Не знам какво се говори в селската кръчма, но знам какъв е принципа на спекулацията. Едни хора с пари влизат на един пазар, изкупуват де що могат, вдигат цената и продават с печалба.
Точно това не трябва да се случва в избушеното ни селско стопанство.
Тук земеделската земя трябва да се подарява, според мен, на хора, които имат желание да я обработват, и така може и да имаме шанс да живнем като аграрна държава. Защото, както е очевидно и за нас, и за чужденците - от всеки овчар - барман и от всяка доячка - камериерка не става.
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 14:21:27

Julius,
този път съм съгласен с теб само частично: Увеличение на заплатите-да, но и намаляване на цените под спекулативни нива, защото колкото и да ти увеличат заплатата като на супер специалист и ти , и малкото Джулиусче
и нероденото Джулиусче трябва да работите по 40 години за да се доближите до материалното ниво на всеки крайградски шоп с 40 дка земя, или мутричка, която внася тухлички и керемиди тип "лего" от Гърция , защото заинтересованите му съдружници във властта съсипаха фабриката във Световрачене. Ако някой оптимист ми каже че новото строителство е по-звукоизолирано от панела, това значи че личната му хигиена относно ушите не е на ниво. Същото се отнася и за кередмидите. Бях писал преди за керемидите на богровската фабрика "Лъв" с които е покрита цяла Стара София. В интерес на истината заплатите си растат далече по-естествено от цените на НИ. Отвратителният балон на който сме свидетели задържа икономиката на БГ с години. Съвсем скоро много хора ще разберат че парите за разлика от водата нямат свойството да извират, че има истински пари и неистински пари. Разликата между тях е че едните ги печатат хора като Т Живков и си ги печатат колкото си искат, а истинските ги печатят в УСА, ЕУ, Канада и се печатят само колкото трябва. Истинските пари иамт едно забележително свойство, а именно да се възпроизвеждат, когато са поставени в определени условия. За жалост балонът, мехурът , атрофиралата слонска топка(както искате го наричайте) в строителството пречи на истинските пари да се възпроизвеждат нормално . Доказателства:
На няколко сгради по Бул България можете да видите обяви за проажби на НИ. Това е нормално, разбира се. Ненормално е че на същите сгради-аз знам поне 3-не се работи интензивно. Само се симулира дейност от доста време. При положение че сме в последните хубави дни на есента и при нормално състояние на нещата трябва да се работи 7 дена в седмицата по 10 часа на ден мисля че дори и Продавача може да си направи изводите за причините за симулативното строителство . За трагикомедията, разиграваща се в Равда бях писал преди един месец. от тогава цените са се сринли с още 50-100 евро/кв. м. Справка в Интернет сайта. Очевидно нЕма пари, а нЕма откъде и да дойдат, поне докато не започнем да правим конкуренция на японците в автомобилостроенето и на американците в компютърната област....
След като сме решили че земеделието и животновъдството са под нивото ни....
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 14:21:55
като имаш път -звънни един телефон да се видим- ще ти обясня за земята но не му е мястото във форум
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 14:33:20
Съгласен до някъде със Спиридонката-не може майстор кофражист да иска 120 лв надник и цял ден да си бърка в ... и носа.
Цени на строителни материали-нереални и некачествени. Тухли-опечени недопечени, бетон с внос турски цимент (ментак), желязо внесено на 0,24 $ от Украйна, продавано за 1,20 без ДДС...
Ненормално е...
А пък за рушветите по разни му общини, дружества...

А, Дивалчо, що да не е за форума-обясни за земята. И аз искам да зная...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-28 14:35 от Naskata.
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 16:56:10
avatar
Наска, тези сметки, дети си ги направил по-горе малко куцат smiling smiley

"...и си купил тези 150 дка по 600 лв=около 45 000 евро..."
"...150 дка х 1 200 кг. грозде=180 тона продукция..."

Тази година гроздето се продава на цени над 50 ст. на килограм (Например един приятел преди 1 седмица купи 300кг за 200 лева). Така че ако добива е 1200 кг от декар то тогава от един декар печелиш поне по 600 лева. В такъв случай този декар лозе си го взел на цена максимум една реколта (150 дка по 600 лв). Няма нужда да обяснявам, че това няма как да стане. От тук нататък сметките за ракията се обезмислят.
Ако пък си купиш гола земя и решиш да садиш лозе ще ти трябват 3-4 години и доста инвестиции, докато започне да се изплаща.
Така че сметките, дето се правят от офиса, обикновено са много далеч от реалността. Съвсем не е толкова печелившо на село, иначе нямаше хората да бягат масово към градовете...

Иначе Спиридон пак е уцелил десятката clap:
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 18:03:33
Ами аз лично с моите очи видях и се пазарих за старо грозде 18 дка, находящо се между каблешково и поморие за 600 лв дка-на място...
Тъй, че Злострик-последното нещо, което ще правя е да си купувам имот, било то и земеделски от офиса-отивам на място, почвам да мрънкам, като стара мома и се пазаря като циганка-това при мен е по-важно дори от самата сделка...
Тъй, че догодина стягайте ботушите за гроздобера, а не само за дегустациите...! smoking smiley
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 18:03:39
приземяване, приземяване, приземяване

съвсем изкукахте. Какво увеличение на заплатите. От 2 месеца сме в криза. Българската икономика се крепеше на заеми. Заемите секнаха в края на май. Да дефицитът е 48% нагоре но това е само от юни и юли. Чакайте да видите за август ... Запалтите се вдигаха когато се наливаха пари с/у обещанията хората да работят 30 години и да ги върнат. Е сега дойде момента за връщзне на парите. Яко ви ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход