Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

България има нужда според мен от един силен спад на цените

Публикувано от Uraa 
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
01-10-2008 - 21:47:48
почти колега -може би блок 33 -студентски град clap:
аз като геодезична фирма -знам какво значи земята
а колкото до лозята - които спори дали е бизнес нека се порови малко в нета и да види колко световни знаментости отглеждат точно лозя...не крави , не овце...лозя
защо ли???????
наи новите комбаини -или по скоро фабрики на колела -могат да обработват около 6000 декара за 24 часа с един единствен човек - но това е друга тема
и аз мога да изкарам сметки за ренти или друга доходност , но съм се отказал да убеждавам някои от форума - първоначалната ми идея беше да ориентирам хората в така наеченото -добро забравено старо ---- но масово се говори за някакви панелки и други -уж атрактивни имоти - като кажа земя и скачат отгоре ми -пущинак било , не рентабилно било ...дъра дъра ...ела да видиш в добруджа какви джипове карат хората които се занимават с земя.....нямат нищо общо с джиповете по софииските улици - тук говорим за поръчкови изпълнения
като ми падне земя си купувам и знам защо.....
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
01-10-2008 - 22:30:34
Ето какво се случва ,когато джип влезе във нива!






Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
01-10-2008 - 22:58:49
По-темата:
България наистина има нужда от спад на цените поради няколко причини:
- да се спре унищожаването на Българската природа
- да се повиши мобилността на хората
- да бъде конкурентно способна на другите икономики ( изборът на младите хора да живеят някъде се определя и от цените и переспективите )
- да секне ентусиазма на псевдо майсторите, които искат луди пари без въобще да предоставят съответното качество
- ...

Рязък спад обаче е най-лошият сценарий. Това ще убие не само "лошите" фирми, но и тези които правят качествено строителство. От каквото винаги има нужда. И още хора ще заминат на гурбет.

Ситуацията много ми прилича на 1996. БСП се проваля, опозицията не вдъхва никакво доверие. Не обичам да коментирам политиката, но цялата градивна енергия на времето м/у 2000 и 2007 стигна само за 100 км (има ли и толкова, май не) магистрали, планове за Белене, Дунав мост 2 и метрото. Дотам. Едно от малкото позитивни неща беше закона за ДОД. Но и той беше предназначен за богатите. Тъжно.

Сега започва новия епизод - големият срив. Да им се чуди човек на оптимизма - нямало да ни засегне. Явно разпродават за последно.

Все пак ще оцелеем като народ. Не поради, а въпреки. Явно сме си го изградили като национална черта през вековете.
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
01-10-2008 - 23:05:40
dival Написа: като кажа земя и скачат отгоре ми -пущинак било , не рентабилно било ...дъра дъра ...ела да видиш в добруджа какви джипове карат хората които се занимават с земя.....нямат нищо общо с джиповете по софииските улици - тук говорим за поръчкови изпълнения .

dival:кат си толкоз на ясно със земеделския бизнес,уточни кой кара поръчкови джипове из нивите:

a) собственици на земя,получаващи аренда=един среден пръст(15-50lv.)?

b)арендатотите които обработват земята?

в)прекупвачи(мафията)която изкупува за жълти стотинки реколтата и изнася за.................?

Кой?





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-01 23:07 от gorje.
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
02-10-2008 - 07:28:55
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> пичове, земята аз лично първо я разглеждам като
> територия и после като всичко останало , но така
> или иначе всичко тръгва от земята - дали ще ядем
> сникърс
> или ще гледаме любим филм с цяла купа пуканки
> ..пак земя трябва
> а този ресурс е наистина силно подценен....


Разбирам, че това ти е бизнеса и искаш да го стимулираш някак си, но ще ти е трудно с този подход.

А "всичко тръгва от земята" е супер шаблонен израз.

Ето, опонирам ти: Всичко тръгва от водата.
Без напояване, земята е просто терен, на който и бурени не виреят.
Дай сега да инвестираме в напоителни инсталации, тръби,канали, помпи...
И без торове също не става. И слънце иска, и въздух.... а, и копане, да не пропусна.

Както виждаш земята е само един от компонентите за наличието на някаква реколта.

@ kalashnikof
Понеже смяташ седенето зад компютъра за празна работа, само ще вметна, че ако печалбата ми намалее до лелеяните от теб 150лв. на ден - все едно съм фалирал.

Както всички обичат да повтарят, но без да го схващат в същина: едно нещо струва толкова, колкото някой е склонен да даде.

И със земята е така. Цената ще скача, когато перспективите се повишат. Защото в момента положението в селското стопанство хич не е розово. Докато хората не започнат да уважават самата професия и държавата не започне да подпомага работещите в нея, няма да се подобрят перспективите. Респективно и цената и няма да се качва.

А частта за джиповете е смешна - ела виж боклукчиите у Софето какви Бугатита карат. Ще зарежеш веднага нивята и ще дойдеш тука боклук да изхвърляш.

Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
02-10-2008 - 08:52:57
България има нужда от ПРОМЯНА на МАНТАЛИТЕТА на населението, което я ОБИТАВА!
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
02-10-2008 - 11:39:43
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> България има нужда от ПРОМЯНА на МАНТАЛИТЕТА на
> населението, което я ОБИТАВА!



clap:
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
02-10-2008 - 12:40:01
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
02-10-2008 - 12:58:45
Земята е инвестиция ,но не навсякъде Дивал...
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
02-10-2008 - 13:06:41
не навсякъде турбозолски ..и никои не го твърди
колкото и да си спорим еи сега с този скок на газта ни .............
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход