Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
10-03-2009 - 23:14:16
МВФ предупреди за “Голямата рецесия”

[www.investor.bg]

нас не ни лови такова нещо
Re: Преглед на печата
10-03-2009 - 23:19:51
Бернанке: икономиката на САЩ все още не е достигнала дъното


[money.ibox.bg]
Re: Преглед на печата
10-03-2009 - 23:28:50
Жилища за по $1

[www.businessweek.bg]
Re: Преглед на печата
10-03-2009 - 23:34:31
имам 3 долара - уреждаи ме да взема 3 апартамента
давам и комисион от 1 долар - което си е равно на цял апартамент :]
Re: Преглед на печата
11-03-2009 - 00:46:02
avatar
Чета си днес на обедната почивка безплатния вестник Метро.И кво да видя-50 000 ипотеки в УК са интерест-фри-безлихвени.Хората сключили договор,че лихвата им ще е 0,5 % под ОЛП.И понеже той е 0,5% лихвата им е 0% за момента.Уточнявам,че тези ипотеки не са за всеки, има високи критерии за покриване и т.н.Лошата новина е,че има и хора с договор,че лихвата им ще е 1% под ОЛП, но за тях Съвета по финансов надзор на УК е отсъдил,че банката не е длъжна да им плаща 0,5 % лихва по сумата на ипотечния кредит-договора бил еднопосочен.Щеше да е супер за хората-имат ипотека и банката им плаща за това.Ама те не са за оплакване, имат си достатъчно и без това.но си е куриоз. *ok*
Мързи ме да търся линкова,ако някой не вярва-Гугл е онлайн.
Re: Преглед на печата
11-03-2009 - 00:52:17
avatar
gamper Написал:
-------------------------------------------------------
> Чета си днес на обедната почивка безплатния
> вестник Метро.И кво да видя-50 000 ипотеки в УК са
> интерест-фри-безлихвени.Хората сключили договор,че
> лихвата им ще е 0,5 % под ОЛП.И понеже той е 0,5%
> лихвата им е 0% за момента.Уточнявам,че тези
> ипотеки не са за всеки, има високи критерии за
> покриване и т.н.Лошата новина е,че има и хора с
> договор,че лихвата им ще е 1% под ОЛП, но за тях
> Съвета по финансов надзор на УК е отсъдил,че
> банката не е длъжна да им плаща 0,5 % лихва по
> сумата на ипотечния кредит-договора бил
> еднопосочен.Щеше да е супер за хората-имат ипотека
> и банката им плаща за това.Ама те не са за
> оплакване, имат си достатъчно и без това.но си е
> куриоз.
> Мързи ме да търся линкова,ако някой не
> вярва-Гугл е онлайн.

Вярвам ти и и без да питам Гугъл. Само че, се питам- при 0,5% лихва, защо тия хора не могат да си плащат заемите? Все пак, дори да не им е вторична ипотеката, са теглили кредита на 5%. Е, сега е 0,5%. Според Барбарон, всички по запада си имат спестявания, но теглят ипотечни кредити, защото така си намаляват данъците.
Нещо хич не се връзва, та ако ми обясниш, ще съм ти благодарна.
Re: Преглед на печата
11-03-2009 - 01:08:39

Пак няма да съживят нещата.
Който бачка на свободния пазар и 50% от ипотеката да плаща , ако е без работа-пак му изтърва края.Те нали казаха преди че и 0% да стане няма да е голяма разликата.....


Безплатни обяди няма да има......
Дори при 0.5% ОЛП питай за обикновен заем и ще видиш че няма под 10% лихва....и то май само за собственици......преди месец поне такива бяха условията......
Re: Преглед на печата
11-03-2009 - 01:14:39
avatar
Камелия,точно тези си плащат без проблем.Както и много от тях имат депозити на 10 % годишна лихва в момента,и аз имам такъв.Според кредитния ти рейтинг- и ипотеката.Тези са с тракър -ипотека-вързана с ОЛП.
Проблеми имат тези,за които банките са преценили,че са рискови и затова им дават ипотеки на високи лихви-има 8-9,може и повече,не съм се интересувал.Отделно има и уловки-нисък лихвен процент първите 3 години,после се покачва(може и в България да има такива,ако има тепърва -ще се усеща).
Безработицата расте-за тази година предполагат да мине 10%, за после не казват, още е мн неясно.Има и нова много неприятна тенденция- за кратко време и двамата в семейството остават безработни-тогава за известно време застраховката покрива,но после няма лабаво.Отделно банките са много агресивни в отнемането на имотите-напарени са от фалитите и национализациите,знаят,че цените падат всеки ден и колкото по-бавно реагират-повече губят от нередовни длъжници.
Тук има и частен фалит-ако фалираш като физическо лице банката взема имота и определено имущество,което имаш,но до тук само, за разлика от България не могат да те гонят до дупка и да ти удържат от бъдещи доходи. И понеже имотите са в негатив икути-струват вече по-малко от дадения заем-така се трупат загуби за банката- затова първа изгоря халифакс-най-големия ипотечен кредитор. Защо не фалира Барклис или Еич Ес Би Си-винаги са стояли настрана от имотите--например втората има 2,5 % процента пазарен дял от ипотеките.
Re: Преглед на печата
11-03-2009 - 01:26:56
Според Барбарон, всички по запада си имат спестявания, но теглят ипотечни кредити, защото така си намаляват данъците.


Ками , не знам коя държава и коя прослойка хора визира барбарона......
На мен ми звучи откровенно смешно......
Давам ти пример:
Средно по статус семейство е плащало 700-800 паунда за къща(при 5-6%) . Сега(при 0.5-0%) ,плаща 500-600 .Когато обаче им спрат или намалят много доходите , дори 300паунда на месец ще са им много да дават.
Тук почти няма хора с изплатени къщи.Аз бих дал 10-15% само.
Re: Преглед на печата
11-03-2009 - 14:24:01
Отрицателното търговско салдо скочи с 20% за година до 17,13 млрд. лв

[www.investor.bg]
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.