Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
13-03-2009 - 11:56:50
avatar
Пак ли започна вечния спор - 300 ли ще са или 750... А нещо локация това-онова? Или няма значение къде къде е имота и колко квадрата е - всички ще са на цени от еди колко си на квадрат :] :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Преглед на печата
13-03-2009 - 12:35:37
Дефицитът по текущата сметка се срива с 45 на сто през януари

...За януари 2009 г. резервните активи на БНБ намаляват със 734,7 млн. евро. ... хмм!
Re: Преглед на печата
13-03-2009 - 13:07:21
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> ....Аууууууууууу..... упс, их, ех, ох, уач, ей,
> бреййййййййййй!
....

Обобщи и за нас, де. Как тълкуваме горната новина. Все пак, не всички тук сме икономисти.
Re: Преглед на печата
13-03-2009 - 13:13:22
Cepcem

В общи линии спряха ни кранчето....Отрязоха ни квитанцията.....
Не знам защо Джулиус се радва, все някога спирането на парите от чужбина щеше да се случи. И естествено дефицита намаля. Неа кинти, неа неа кинти /леле тия от Ъпсурд са яки икономисти/...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-13 13:13 от bender.
Re: Преглед на печата
13-03-2009 - 13:18:55
Излиза, че да има дефицит е кофти, и да няма - пак кофти.
Кое е добре?
Re: Преглед на печата
13-03-2009 - 13:20:31
Прочетете лекцията на Julius [forum.imoti.net]
Re: Преглед на печата
13-03-2009 - 13:25:40
Всъщност финансистите трябва да се изкажат, защото икономист е много общо.
Re: Преглед на печата
13-03-2009 - 21:13:07
Julius Написал:

>
> p.s.
> Аз повече не виждам смисъл да ви пиша...
> теоретици-апокалиптици... тикви-неуврели!
>
>
> Много ви здраве от един хоби-икономист без опит и
> сертификат!
>
>
>
> Редактирано 4 пъти, последният път 03/13/09
> 01:08PM от Julius.


Да-а-а . Наистина няма какво повече да напишеш. !
Като ми блокира двигателя на автомобила поради липса на масло , това че климатикът е изправен изобщо не ме грее - щото климатикът става безполезен заедно с колата.
Не знам защо , ама напоследък Орешарски изглежда като ухапан от тарантула а пък другарят Овчаров открито говори как сме в криза и намало пари за социалната сфера, здравето, пенсиите и пр. А ,Джулиъс ! Те май също са станали апокалиптици и тикви неузрели.
И да ти напомня нещо - ако държавата фалира , чисто теоретично можем да я докараме до нулев дефицит - нали се сещаш как става това ? И дали това ще ни сгрее нещо .
Така, че хипнотичното ти вторачване в един макроикономически показател представлява груба грешка от типа "гледа дървото но не вижда гората" . Това по никакъв начин не опровергава нито изводите на Куку нито анализите на Гечко.
Хайде опитай да коментираш и прогнозираш очертаващият се ГДП на фона на явната рецесия в която ВЕЧЕ е държавата/ друг е въпросът кога ще го признаят официално/ , сриващите се бюджетните приходи от митни сборове , ДДС ,акцизи ,ДОД върху намаляващи трудови възнаграждения , авансов данък печалба , осигурителни вноски и пр.
И ако си работил в банка що не се заинетересуваш от някой колега какво и движението на парите респ.оборотите през банките в момента - ще останеш доста изненадан от някои показатели и току виж и ти си прописал като "тиква -неувряла".
winking smiley
Re: Преглед на печата
13-03-2009 - 21:28:25
avatar
status Написал:
-------------------------------------------------------

> Да-а-а . Наистина няма какво повече да напишеш. !
> Като ми блокира двигателя на автомобила поради
> липса на масло , това че климатикът е изправен
> изобщо не ме грее - щото климатикът става
> безполезен заедно с колата.

Статусчо, що не приемеш, че като има нужда да разберем какво ни е на колата, ще те питаме теб. А като искаме да знаем какво става с икономиката, ще питаме някои, дето знаят.
Ти, прочете ли обясненията и видя ли графиките?
Май искат да ни кажат, че като намалее бензина, трябва да се вземем в ръце и да не пускаме климатика...............щото, ако не изтраем жегата, ще видим зор на студа. :]
Re: Преглед на печата
13-03-2009 - 21:57:24
ПрЮвет Камилче !
Тези обяснения и графики са за такива като теб - за "обща икономическа култура".
Иначе битово-махленските ти изводи "да се вземем в ръце" иди да ги споделиш с новите безработни по опашките пред бюрата по труда с номерче за следващия месец - и внимавай да не срещнеш там някой бивш клиент ...с ипотека...
А кой разбира от икономика и правилно анализира се доказа през последната година.
И не се ласкай, че пиша в този форум заради такива като тебе - безнадеждна си .
Ако не беше ,щеше да си забелязала ,че в повечето ми постове се съдържа информация която след два -три месеца се появява в медиите .Още преди година уточних , че съм консултант вкл. по въпроси за инвестиции в НИ. Последното предполага най-малко информираност и при това авансова - щото иначе клиентите ми губят мнооого пари. До сега обаче не са загубили нищо . Твоите клиенти от последните две години дали се чувстват така ?

:] smoking smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.