Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
27-12-2008 - 13:03:33
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> не каза какво си направил за родината, нали беше
> много смел в изказванията, давай да чуем :-)

Не откривам безразсъдна смелост в това което твърдя.Просто съм тук и познавам нещата за които говоря.Най малкото което съм направил, е че не плюя напосоки всичко българско.От имоти, през икономисти, та до брокери на НИ.



*pardon*
Re: Преглед на печата
27-12-2008 - 13:34:53
не виждам някой тук да плюе българското само защото е българско.

но когато виждаш, че образованието в бг е на последните места в европа това трябва да се каже!
когато виждаш че корупцията е национална политика, това трябва да се каже!
когато виждаш че бг икономиката е на 60% инвестиции в НИ, това трябва да се изтъкне като грешно!
когато виждаш,че навякъде по света се мъчат да тушират финансовата криза а тук правим точно обратното, трябва да се попита защо така!
...
и много други.

не е грешка да се изтъкват проблемите, така те излизат на бял свят и МОЖЕ да се решат. грешка е да си тананикаме, че в бг всичко е песен и света е чудесен, защото вече и за децата е ясно, че има много гнили неща в родината. защо да ги крием? типично по комунистически - ако мълчим по даден проблем, той не съществува! напротив - изкажи проблема на глас, поставянето на диагнозата е първата стъпка от лечението.

BulCan ти написа, че в чужденеция има повече възможности за реализация на специалисти и че заплатата на добри специалисти е в пъти по-голяма от тази в бг. написа ти и че самия манталитет на българина му пречи да се изяви както трябва.

това грешна теза ли е според теб, че тръгна веднага да го усмиваш? аз също съм специалист в една тясна област, и аз от собствен опит ти казвам, че в момента в които заработих в чужденеция дохода ми се вдигна над 5 пъти! и на мен ли ще се изсмееш?

Обичам България, но толкова проблеми имаме за решаване, че премълчаването им е престъпление!

Наздраве на всички и весели празници *drunk*
Re: Преглед на печата
27-12-2008 - 14:06:38
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
Слави ми беше състудент и
> като избягах ми зае квартирата в Лозенец, повечето
> ги познавам много добре, ако си мислиш, че са на
> изобщо някъкво професионално ниво... В нашите
> среди са само обект на подигравки...

Съгласна съм, сега остава да кажеш ти, след като си голям професионалист, какво постигна там? Предполагам, имаш снимки и отзиви за дейността си? Що не постнеш нещо да видим? smiling smiley
Re: Преглед на печата
27-12-2008 - 17:17:43
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> Слави ми беше състудент и
> > като избягах ми зае квартирата в Лозенец,
> повечето
> > ги познавам много добре, ако си мислиш, че са
> на
> > изобщо някъкво професионално ниво... В
> нашите
> > среди са само обект на подигравки...
>
> Съгласна съм, сега остава да кажеш ти, след като
> си голям професионалист, какво постигна там?
> Предполагам, имаш снимки и отзиви за дейността си?
> Що не постнеш нещо да видим?


Хе хе, нещо много на лично го удари... Не съм станал нито шоумен, нито известен... нито неговите пари съм имал или ще имам... Просто си продължих със занаята и развитието си, учебните заведения, където съм преподавал или оркестрите, кадето съм свирил едва ли ще ти говорят нещо, друг пример ще ти дам (мноооого по-добър от мен), пак наш състудент и приятел - Веско Пантелеев - Ешкенази - пича е на върха на световното ниво, от където и да го погледнеш, ами ако беше останал в БГ???????? Него ти го давам като пример, понеже е известен и сред по-широките среди, другите и да ги споменавам и да не ги споменавам, няма как да ги знаете, това не значи, че не са добри... На Слави му ценя упоритостта и способността да държи и организира голяма група хора. Не е лесно всяка божа вечер да поддаржаш шоуто, да си във форма, болен - неболен - в ефир... Но това ниво пак не му дава де...

Погледни нещата от другата страна, кои от добрите останаха? Много малко и се губят даже измежду абсолютната посредственност... Има талантливо младо поколение, едва ли някой от тях ще остане в БГ и трябва само да им желаем злото ако ги съдим за това.
Re: Преглед на печата
27-12-2008 - 19:40:00
avatar
BulCan каза
учебните заведения, където съм преподавал или оркестрите, кадето съм свирил

Мили приятелю, що щеш при експертите по имотни кризи и закриване на държавата.Свири си на воля, радвай хората и не губи време с глупости.
Наздраве и лек махмурлук. *drink1* *drink1* *drink1* *drink1*
Re: Преглед на печата
27-12-2008 - 19:59:34
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan каза
> учебните заведения, където съм преподавал или
> оркестрите, кадето съм свирил
>
> Мили приятелю, що щеш при експертите по имотни
> кризи и закриване на държавата.Свири си на воля,
> радвай хората и не губи време с глупости.
> Наздраве и лек махмурлук.


Ами тук ставаше дума за икономиката на БГ, после темата взе завой и така... Аз също имам имоти в БГ, освен това си мисля и да купувам нещо, така, че за мен е важно да чета различни мнения... Имотните и икономическите кризи са нещо от което и аз завися и бият навсякъде, не само по имотите и цените им, де да бяха някъква измислица...
Re: Преглед на печата
27-12-2008 - 23:38:57
BulCan,
добре дошъл в лудницата (форума)!
Не вярвай на другите че нямаш работа тук. Преподавай, свири си в оркестри на Запад, на Изток , нагоре , надолу, но не пропускай невероятния шанс да пиеш мъдрост директно от словата на БГ брокери, строители, предприемачи, които до 1989 г, т.е до 30 или 40-тия си рожден ден са виждали мистрия и багер само на картинка в буквара за 1-во отделение. За чертожна дъска не говорим, защото мнозинството от тези сладури не e със строително образование.
На Коледа всички са сладури !!
WELLCOME HOME!





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-27 23:50 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Преглед на печата
28-12-2008 - 00:38:22
avatar
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan,
> добре дошъл в лудницата (форума)!
> Не вярвай на другите че нямаш работа тук.
> Преподавай, свири си в оркестри на Запад, на
> Изток , нагоре , надолу, но не пропускай
> невероятния шанс да пиеш мъдрост директно от
> словата на БГ брокери, строители, предприемачи,
> които до 1989 г, т.е до 30 или 40-тия си рожден
> ден са виждали мистрия и багер само на картинка в
> буквара за 1-во отделение. За чертожна дъска не
> говорим, защото мнозинството от тези сладури не e
> със строително образование.
> На Коледа всички са сладури !!
> WELLCOME HOME!

Абе то министър председателя ни любим е без трудова книжка и е назначен за първи път в Министерски съвет, а ти искаш и строително образууувание.

Лек мармурлук и малка биричка /сутрин/ е спасението от кризата, ако я има де!!!!


winking smiley winking smiley
Re: Преглед на печата
28-12-2008 - 00:55:07

Истинският, отрезвяващият, целебният, облагородяващият махмурлук не може да бъде лек!

Но след него си нов човек......поне до вечерта...
Re: Преглед на печата
28-12-2008 - 02:16:13
avatar
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> > Истинският, отрезвяващият, целебният,
> облагородяващият махмурлук не може да бъде лек!
>
> Но след него си нов човек......поне до
> вечерта

Супер си прав!!!!!!!!!!!!
*beer*
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.