Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 14:29:15
Рио е може би най-красивият град на планетата, но в Бразилия не е сред богатите градове. Както казват в градът, където живеех: Хубаво е в Рио, ама парите са тук.
Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 14:33:50
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Рио е може би най-красивият град на планетата, но
> в Бразилия не е сред богатите градове. Както
> казват в градът, където живеех: Хубаво е в Рио,
> ама парите са тук.

Кой беше този град и защо го напусна?


Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 14:52:33
avatar
Оноре Написал:
-------------------------------------------------------
> За камелия
> Ками, аз се забавих с отговора, но други колеги
> много добре са ти отговорили.
> Аз искам само да допълня, че разрушаването на
> сградите не е проста работа. Разчистването на
> терените изисква средства и ще стане когато и ако
> банката реши.
> Ако е строено без кредит, инвеститорът трябва
> да извади готова пара за да разчисти. Загубите му
> стават двойни. Затова казах, че ако ги продадат на
> себестойността на изграждане, ще са късметлии.
> Има и друг момент. Потенциалните купувачи вече
> няма да рискуват да закупят собственост в сграда
> където 50% или 60% е непродадена. Как се
> управлява и стопанисва такъв обект!!!? Няма да
> засягам проблема с качеството...
>
> Статията е за черноморието, но проблемът е
> навсякъде. Като прибавим , че всеки навес и заслон
> наследен от баба, е обявен за къща за продан...
> Искам да кажа , че огромното предлагане е не само
> от новото стритество / в моого случаи е ново
> защото тухлите са наредени скоро- друго ново няма
> /. Заформил се е огромен количествен и ценови
> балон. Излизането в такива случаи е поединично на
> принципа "бързи, смели , сръчни" Тези , които си
> спестят качеството и се забавят....
>
> Е получи се по-дълго от обичайното и моля за
> извинение

Прав си за всичко и аз не го отричам. Само посочвам какво ще стане- просто вървим след другите държави, които вече са минали по пътя. Както знаем, никой не се учи от историята, а всеки повтаря грешките на тези, преди него. Което е кофти и забавя темпа на развитие, но не мисля че си заслужава да го обрисуваме като апокалипсис. Новото строителство е в повече- кризата ще го редуцира. Ще се очисти пазара от мошеници, ще изпищят и някои свестни- но няма да са много.
Банките да му мислят какво ще правят с ненаселените блокове.........
Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 17:40:03
тя свободата другарю Иванов не е за всеки.
иска се дупе (или гътс, по предпочитание) за да си свободен.

Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 17:57:35
Рядко влизам тук, но около доктора е винаги интересно. За Рио мога да кажа, че наистина е готин град щот съм ходил. Къде са парите - чакаме да ни каже той, че да идем там.
Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 18:05:29
Бразилия дръпна икономически напред.
преди 10-на години служителите на северноамериканските компании се придвижваха в Бразилия само с лична охрана.

ако се отнася за екзотика има куп места в карибите който са по-екзотични и спокойни, зависи какво търсиш - лудницата на големия град или релакса.

Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 18:16:33
Я кажи едно две такива аз много си падам по релакса ама да са по-тънички цените и да не е много крими (Домениканската република и Куба не ги разглеждаме). Говоря сериозно - то по време на криза освен да учиш (поостарял съм вече) или да си почиваш някъде кво друго да прави човек !

_________________
Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 18:26:24
Парите са в България, затова съм се върнал. А за дупе да не ми говорят хора, дето след 10 вечерта са при мама и тате. Животът навсякъде е приблизително еднакъв, но в България не е така скучен. Всеки се хвали каква заплата взима в чужбина, ама не казва как живее той и как колегите му местни. Един, от първите дето отидоха в Чикаго, живееше с още двама българи в апартамент, караше 20 г. кола, за която казваше, че никога няма да мине на преглед в България, защото цялата е изгнила и спестяваше по 1700 долара на месец. Колегите му не спестявали нищо, защото живеели със семействата си в собствени апартаменти или къщи, карали със жените си нови коли, и били затънали в дългове. А той паркирал през две преки да не го видят с каква кола се движи. Защото навсякъде моделът е един, учиш какво учиш, започваш работа, теглиш ипотека, купуваш кола и мебели на изплащане, и цял живот бъхташ като изоглавен и спестяваш 40 г. за да направиш околосветско пътешествие като се пенсионираш. Ако си с добро образование взимаш повече, но трябва да си платиш и кредитите по образованието.

Никъде няма такива шансове като тук. Никъде.
Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 18:33:01
Quote

на хора като теб се крепи схемата наречена Република България.

"Схема" е най-точния термин. Не е държава, не е пазар - непочтена схема е.
И наистина няма друга такава схема, в която да бъка от възможности за професионални некадърници, блюдо/гъзо-лизци и хитреци на дребно. Ноооо - до време ;-).

Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 20:17:06
[bgcolor=blue]Бразилия дръпна икономически напред.
преди 10-на години служителите на северноамериканските компании се придвижваха в Бразилия само с лична охрана. [/bgcolor]

Движат се с охрана защото ги мразят и в червата. Когато започнах да проучвам за Бразилия, първото на което попаднах беше от съпругата на америкаският посланник там. И тя специално предупреждаваше никога да не казваш, че си американец, защото това ги вбесява, даже да не казваш, че си северноамериканец, защото пак ги дразни, а скромна да кажеш, че си САЩ. И въобще да се избягва да се казва откъде си.
Когато Сащ започнаха да събиарт отпечатъци по летищаща, Бразилия въведе даването на отпечатъци само за граждани на САЩ. И когато първият отказа, го арестуваха и вкараха в затвора за 7 дни, след което го върнаха обратно.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.