Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
17-02-2009 - 00:28:11
dival Написал:
-------------------------------------------------------
....макар че един приятел купи във варна
> на 900 евро отдавна беше , но тази седмица влиза
> -по неговите думи му е все тая защото го е взел за
> да живее там , а на всичко отгоре е продал старо
> жилище и ако има да плаща -плаща само разликата
>

Аз стартирах през 99 с 15 000 $ и минах през един парцел и два ап. като във времето съм доплащал общо около 45 000Е и сега съм на 220 кв. в центърна на Пловдив в уникален апартамент , от началот на 2007. Значи това ми струва към ... колко беше доларът през 99 ... абе към 60 000 Е ми струва. Обаче аз живея в това нещо! Ако ми беше за пазара и съм изтървал момента - лелеееее... щях да си изям таш..ите от яд. Никакви успокония, че малко ми е излезнало ... и прочие.

А скоро може да се окаже, че не ми е излезнало малко...

Когато е за живеене няма голяма набутвация, защото почти всички са продали, за да купят. Кой ап. кой нива... Затова Иванов си мисли, че 26% са малко... А те са УЖАСНО много. Като сложим и ония темерути, които предпочитат да завлекат роднини, вместо да идат в банка... цифрата става потресаващо хищна.
Всъщност в новините днес една леля с тъжен глас опвести, че през последната гдина през нейната АНИ 86% от сделките са били с ипотека и средните нива на ипотеките са били под 50 000Е. Предполагам, че искаше да каже МАЛКО под 50 000Е. Пък НСИ за какви периоди пише и как ги сметна 26% ... Сигурно както сметна, че средният доход е с около 230 лв. по-нисък от средните месечни разходи на човек от домакинство, а хората продължават да са живи, мамка му...

Re: Преглед на печата
17-02-2009 - 00:33:07
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> др. Иванов Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Мокри, сухи, това е! Ей тав на НСИ си
> гледайте
> > статистиката - само 26% от продажбите са с
> > ипотеки.
>
>
> Иванов, шоуто тепърва започва, след 6 месеца ще е
> по-интересно. В момента тече кино-прегледа (имаше
> такива по времето на Бай Тошо), основният филм още
> не е започнал. Жанра ще го разберем скоро - драма
> ли ще е, комедия ли, акшън или нещо смесено... Те
> отсега инвеститорите и строителите плачат за помощ
> от държавата, как ли ще е към Август?


Филма направо си почна. И то със самоубийство на строителен предприемач.

Re: Преглед на печата
17-02-2009 - 00:36:33
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Труден, лесен, това е. Този с прочутият строеж в
> Обеля, дето имаше обява за 315Е/м2, пък се оказа,
> че била 430, след това 499, сега продава на 740 и
> 790Е/м2. Продаде един за 430 за да докара до втора
> плоча и да прибере парите от първите купили,
> продаде още един на 499, закрепи положението и
> сега който иска да купува, кой иска не.
>
> Та като пасват цените, чертежите в чекмеджето за 1
> година, така както са направили 90% от строителите
> и като свършат апартаментите продаваш на чертеж. А
> банките няма да издържат на тези лихви и една
> година. Най-малкото, защото ще го научат и тук ще
> започнат да се вкарват пари от цяла Европа, както
> сега вкарват румънци и гърци. Като си отидат
> лихвите на 3%, където им е мястото и като почнот
> 80 бона в банката да не ти покриват наема на
> гарсониера, вадим чертежите.
> Проектирам едни по 35 м2, супер, с гараж. Единият
> го чака от 6 месеца една девойка. За другите чакат
> проекта родители на студенти от Несебър. Хората
> казват, плащаме ги в кризата, учат децата 5 г. и
> живеят в тях и след 5 г. го продаваме с 500-600Е
> на квадрат отгоре. Яд ме е, че не направих всички
> такива, но нямаше място за толкова коли.


Ти наистина си психично болен. Казвам го без злоба и подигравка. Просто като
констатация. Викат му - бягство от реалността.
Мен пък не ме е яд за нищо. Само се радвам, че не можеш да се погледнеш отстрани.
Ще има още един самоубил се (хе като оня на паркинга пред ПИБ).




Re: Преглед на печата
17-02-2009 - 00:39:01
не знам в какъв свят живеете, но нито аз нито колегите и приятелите ми сме продавали нещо за да купим жилище. или с припечелени пари или с кредит се купува. единици са тези които познавам да са продали наследство и да са купили... и как я виждате изобщо тази работа с замяната? ако си от малук град един двустаен струва 15-20к евро. и пазар няма. а в София/Варна/Бургас - същия е 60-70к евро (по цени 2006-2008 средно). какво ще вземеш с тази замянка? само капарото ще платиш и пак до банка опираш да ревеш. освен да имате предвид да имам наследствен в София примерно, и пак там да си купя... но това са единични случаи, пазара е главно от приходящите в големите градове, не от "вътрешни размествания". иначе другарчето нека си вярва за 25% ипотеки.

ох, а това че нямало как да продава под 700-800 просто ме разбива , не мисля да о коментирам, не е сериозно просто, на нивото на ученик 8 клас е. отдавам го или на глупостта му или на преклонната възраст...
Re: Преглед на печата
17-02-2009 - 00:42:34
Много ми е интересна психологията на медиите - до преди 2 месеца тръбяха, че кризата ще подмине БГ - друго било, други икономическите закони, голям бюджетен излишък... После леко взеха да споменават, че няма как пък съвсем да не се отрази, напомниха, че живеем в глобален свят... Сега какво ли си казват? Ако мълчат и не отразяват, след време като лъсне всичко ще ги питат къде са спали, ако отразяват пък - няма да се харесват на поръчителите си - ни така, ни иначе, та пускат по-малко, от тук от там, колкото да могат после да кажат, че са отразили ситуацията.

Станишката - криза няма в БГ, западните страни загиват, ние процъфтяваме под мъдрото ръководство на партията. След 2 месеца - планът "Станишев" за борба с кризата...

В момента модата е, че имаме всички средства да се преборим, какво ли ще говорят след 2 месеца?
Re: Преглед на печата
17-02-2009 - 00:44:58
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> > Я глей кво става у БГ, брато !!!
>
> ВИФ-аджии размахват чертежи....
>
> Тая нация верно много е поумнела..........
>
>


Аз работя с чертежи, направени от инджинери и чертожничкии и да си кажа правичката ... има чертежи, които ако ги изпълня, полученото за нищо няма да стане... Та мисълта ми е щом инджинерите и чертожничките допускат грешки, то какво ли допускат ВИФ-аджиите?

Във ВИФ имало ли е юридически факултет?
Re: Преглед на печата
17-02-2009 - 00:59:18
ВИФ не съм учил, макар че треньорът казваше да не се притесняваме за ученето, каквото и да стане във ВИФ ще влезем. Естествено, че чертожници няма как да го направят по-хубаво от мене. Те са само технически изпълнители. Каквото им каже архитекта, това правят. Сега съм взел проекта, за да оправя апартаментите на архитекта, защото ги е направила както ги правят, т.е. не стават за живеене. Кухнята във хола. Та историята с проектанти и архитекти я виждаме като влезем в апартамент ново строителство, аз на такива курник няма да им дам да проектират, ако закона не ме задължаваше.

Медиите винаги са тръбели, че цените на имотите ще падат, от 5 години, както вече казах, а още като се чу, че по света има криза, сън не ги хвана да пишат, как е дошла и у нас. Това им е работата.

А за това кой е луд може да си прочетете какво пишете от години и какво пиша аз. Нещо, някога, някъде, щяло да стане. И който не вярвал в това бил луд!?! Ами и да стане, нали ще мине след няколко месеца или година-две, да не решихте, че животът на планетата ще замръзне в тази точка?
Re: Преглед на печата
17-02-2009 - 01:12:28
взимай хапчетата и лягай, късно стана.

към обширната ти "интернет биография" прибавяме и архитект... става наистина впечатляваща clap:

хайде сега почини, наспи се, утре рано на профилактичния в диспансера, и към 11:30 се логни за да ни обясниш каква друга професия си решил че умееш да упражняваш. ще те чакаме с нетърпение! :}

хайде - мий краката, зъбките, лицето, нощничката, хапченцата и под юрганчетооо *yes*
Re: Преглед на печата
17-02-2009 - 01:16:25
Така е, др. Иванов, така е... Животът ще продължи.

Имаше един виц за това как Киркор и Гарабед си говорят за атомната бомба - каква мощтна била, колко народ наведнъж избивала и все страхотии. Приближил се Агоп и като ги чул какво са се шашнали им казал "Абе има си и хубава страна - като пуснат бомбите и като избият маса народ, НИЕ, КОИТО ЩЕ ОЦЕЛЕЕМ, ще си живеем живота на широко"


Харесва ми оптимизмът ви... ВИЕ, които ще останете след кризата на пазара... и т.н.



:] :] :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-17 01:18 от koganev.
Re: Преглед на печата
17-02-2009 - 02:00:46
др. Иванов ,
Аз съм склонна да вярвам , че 25% са купили със заем от банка.
От познатите ми 20-тина семейства тук в УСА, почти всяко семейство е купило най-малко по 2 недв.имущество. (Апт+ магазин) или (Апт. + Апт на море) , или (Апт+Апт в Банско) , или два магазина.
Познавам само едно семейство, което не е купило нищо.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.