Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
18-02-2009 - 12:04:11
Има си тема за вицове, но аз ще ви разкажа един тук...

Една чужденка посетила България. Тя била слушала много за българските мъже и тяхната даровитост. Решила да опита...
Попаднала на двама овчари (все за овчари се сещам напоследък...:] )
Преди това, обаче, им раздала по един презерватив. Обяснила им, че това е, за да не забременее...
На другия ден, единият от тях се провикнал от баира:
-Иванееееееееееее
Другият от другия баир:
-Даааааааааааааа
-Пука ли ти, че онази ще забременеееееееееееееее
-Неееееееееееееееееее
-Да махаме тези гуми вече, че да си свършим работатаааааааааа

...................................
Та, хич не ми пука за Хамериканците или който и да е било друг, за тяхната корупция и измами....
smiling smiley
Re: Преглед на печата
18-02-2009 - 12:22:01
Както се казва - И аз го знам ама по друг начин :]
Re: Преглед на печата
18-02-2009 - 12:25:05
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Както се казва - И аз го знам ама по друг начин

Няма начин, да няма друг начин...нали това ми е характерна черта...:]

Давай, разкажи го smiling smiley
Re: Преглед на печата
18-02-2009 - 12:26:49
ще си наложа авто-цензура :]
Re: Преглед на печата
18-02-2009 - 13:16:30
Quote

"Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
Изпратено от: simbat (IP съхранено)
Дата: February 17, 2009 02:03AM


Така е,ние не сме измислили колелото-само следваме големите.А когато големите решат да сменят посоката обикновено малките след страдат най много...

Дивал е голям оптимист,но мога да кажа,че интелигентните хората с възможности,като този от примера с капитана на контейнеровоз не ги блазни добруджата и нашето море след като со усетили океанския бриз.Що си пращат децата да учат по чужбина-за да се върнат и работат за много пари в България ли
А за тези ветрогенератори из полето думи немам-баш на пътя на миграцията на птиците...и са грозни и бучат.Кой балък щи играе голф на полето и да му бучат на главата тез вентилатори...Утопия е за мен това.
Варна е хубав град за България,моят град,но дотам.Ако говорим за нормален живот,здравеопазване,култура на общуване(в последно време е трагедия),етика в бизнеса,инфраструктура,образование...за едно младо семейство с деца сметката просто не излиза-хем скъпо във Варна(Може би най скъпия град в България),хем мизерия-токова кал никъде по света не съм виждал-дори в азия.Та като тегли човек чертата с плюсовете и минусите,остава само еднта гола носталгия от другата страна.А това езеро ако не го бяха свързали с морето мижеше да стане доста интересна туристическа дестинация варна и да привлица друг тип туристи а не само социално слабите германци или скандинавци дето идват да се напият до несвяст.Ходил съм на такива места,където лукс няма,но туриостите броят по $300 за стая на вечер за природа,чистота и спокойствие-отбрани туристи.А наще хотелиери дават стаите на ТУИ и Некерман за по 12-15 евро на вечер и крадат ток за да се избият в оригинал(Не всички предполага,но знам няколко които го правят).Тъй,че с тез перспективи аз нещо не виждам кога ще му излезе края докато се правим всички на хитрата сврака.
.".
*book* *book* *book* *write* *tired* *yes* *zzz*
Re: Преглед на печата
18-02-2009 - 13:32:46
кво ти пука Милко - моят оптимизъм е от по-друг вид....
вчера за една нощувка в Калиманци(виж гугъл) ми поискаха 50лв- а за две стаи (едната детска) 70лв- път няма до там !
Аз споделям твоето мнение , но ако всичко е черно какво остава- мамка му
Re: Преглед на печата
18-02-2009 - 17:52:18

Dival написал:

> ...но ако всичко е черно какво остава -мамка му<

Остава ни да прочетем отново "Щилер" - Макс Фриш

и да направим това , което направи Щилер на финала- прие истината такава , каквато е, т.е прие че от него никога няма да стане велик скулптор, но става забележителен майстор-грънчар , т.е прие се такъв какъвто е и живота доби смисъл.

По мой груби сметки В БГ има поне няколко милиона , които трябва да приемат че БМВ-то, джиесема, лятите джанти, силикона , всичко на кредит. ни най-малко не ги правят такива , каквито искат да бъдат, а същевременно тези неща им пречат да бъдат такива , каквито са. Затова днес в БГ хората не са в мир със себе си, а това светкавично изключва възможността да са в мир и с околните.
Който иска да види хора в мир със себе си да се разходи в помашките села около Юндола.
След приемането ни в Европа в БГ се изсипаха луди пари. Ако беше ни управлявало отговорно правителство, сега нямаше всичко да е заровено в бетон и тухли и ако въобще имаше строителен бум , то това щеше да е строителен бум на затвори, защото за една отговорна власт при 100% подкрепа от Европейския съюз сегашните затвори нямаше да стигнат да набутат там заслужилите.
Ако някой ме упрекне че говоря глупости , нека разрови най-новата история на Италия и по-специално борбата с мафията и ликвидирането на последната като обществен фактор.
Съдебната система в една Италия без всякакъв натиск о т ЕС(тогава го нямаше) успя да вкара половината правителство на Андреоти , ако не се лъжа в съда, и да осъди на доживотен затвор повече от 50 висши мафиоти, начело с Тото Рина.
В сравнение с Тото Рина несебърския тракторист и смолянските братчета са пъпчиви пубери играещи си на стражари и апаши, но нашата правосъдна система с удоволствие е коленичила в поза партер и си е задигнала услужливо рокличката пред гореспоменатите.
Това е и другото, което трябва да се направи , а именно:
Правосъдната система да си оправи най-после рокличката, да си подмие следите от флиртовете с горецитираните и подобни и да възстанови чувството за справедливост на народа. Звучи превзето, но е точно така.
Без това няма излизане от батака , вЕрвайте ми



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-02-18 18:05 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Преглед на печата
18-02-2009 - 18:20:31
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------

> Остава ни да прочетем отново "Щилер" - Макс
> Фриш
>
> и да направим това , което направи Щилер на
> финала- прие истината такава , каквато е, т.е прие
> че от него никога няма да стане велик скулптор,
> но става забележителен майстор-грънчар , т.е прие
> се такъв какъвто е и живота доби смисъл.

Ех Спиро, как ме подсещаш за хубави книги и колко отдавна не съм чел нещо стойностно, бях луд по Макс Фриш навремето...

Цитат:

"По мой груби сметки В БГ има поне няколко милиона , които трябва да приемат че БМВ-то, джиесема, лятите джанти, силикона , всичко на кредит. ни най-малко не ги правят такива , каквито искат да бъдат, а същевременно тези неща им пречат да бъдат такива , каквито са. "



Това е абсолютно вярно, е, за колите си има ентусиасти и ако не им е проблем за бюджета и не е за гъзария, лошо няма. Все пак си е машина и донякъде произведение на модерното изкуство и техника. Разбирам те много добре де, в БГ скъпите автомобили запълват доста дупки на "вътрешния мир" на притежателите, а на голяма част на физиономиите на тези зад воланите им показват пълна липса на такъв. Ако имаха култура на шофиране, живи и здрави, ама те нещо са си помислили, че пътищата са само за тях. Има само едно място в света където процентно марката Мерцедес е по-разпространена на глава от населението от София - столицата на Албания - Тирана. Може да е барака, ама да е Мерчан. Там явно комлекса е още по-голям.

За моите разбирания колата ми не бива да струва повече от месечния ми доход, да е произведена на всяка цена в Япония и да е в отлично състояние, имайки впредвид, че винаги е втора ръка, но вече се отклоних доста от темата... smiling smiley
Re: Преглед на печата
18-02-2009 - 18:25:09
Най-бързо бягат “уплашените“ пари
18 Февруари 2009, 14:28
Източник: в-к Дума


Сн.: homeland-bg.com
Търговските ни банки опасно продължават да финансират строителството и услугите, които не възвръщат инвестициите
Тогава БНБ в качеството си на кредитор от последна инстанция продължаваше да рефинансира закъсалите търговски банки с ясното съзнание, че те не могат да се оправят и че ще затъват все повече. Но тогавашната преценка на ръководството на БНБ беше, че ако спрат рефинансирането на търговските банки, ще се стигне до по-неприятно положение, отколкото ако продължават безнадеждното рефинансиране. Видяхме докъде стигнаха нещата в онзи период, всичко се провали с гръм и трясък.С известна болка може би трябва да кажа, че сякаш наблюдаваме нещо подобно сега, когато търговските банки (сега БНБ не участва в този процес, паричният съвет не й дава възможност за това) видимо са ангажирани в тази дейност и не могат да си позволят да променят финансирането. Това е неприятно, защото последствията не биха могли да бъдат добри.Има още един момент, който искам да свържа с някои от съотношенията в платежния баланс. Наблюдаваме за 2008 г. чувствителен спад на чуждестранните инвестиции. Както показва статистиката на БНБ, общо за 2008-а преките чуждестранни инвестиции у нас са около 5,4 млрд. евро, докато предишната година са били 6,5 млрд. евро. Т.е. имаме спад от 16-17% за годината. И това, което е най-неприятното може би, е, че през последното тримесечие на м.г. е най-големият спад на чуждестранните инвестиции, който довежда до сериозен спад общо за годината. През четвъртото тримесечие на 2008-а преките чуждестранни инвестиции, постъпили в страната, са с 55% по-ниски, отколкото в същия период за 2007 г. Защо става така? Ако погледнем дохода, който се формира от преките чуждестранни инвестиции в България, виждаме много интересна картина като елемент от платежния баланс в страната. През 2008 г. доходът, който се е реализирал от тези инвестиции у нас, се оценява на около 2,1 млрд. евро - това е с 52% повече, отколкото дохода от преките чуждестранни инвестиции у нас през предходната 2007-а. Ако погледнем разликата спрямо 2005 г., виждаме, че през 2008-а реализираният доход от преки чуждестранни инвестиции е три пъти по-голям. Т.е. в рамките на три години доходът, който се реализира от преките чуждестранни инвестиции у нас, е нараснал три пъти. Това е много висока динамика на доходите което подсказва, че от тази гледна точка инвеститорите не са имали основание да съкращават инвестициите в нашата страна, след като имат такъв голям ръст на доходите. Отново е логичен въпросът: защо става така? Защо относително намалява реинвестираната печалба? През 2007-а директно реинвестираната печалба е била в рамките на 30%, другите са изнесени. Докато през 2008-а реинвестираната печалба спада на 25%. Защо инвеститорите не искат да инвестират у нас, след като имат такъв висок доход, къде на друго място ще намерят такава висока доходност? Няма такава динамика другаде. В това отношение нашата страна предоставя много добри възможности, благодарение на членството в ЕС. Особен ръст на интереса на чуждестранните инвеститори и преливане на капитали се наблюдава непосредствено преди членството ни в ЕС през 2006 г. и след него в началото на 2007-а. Това беше естествено, защото чуждестранният инвеститор предполага, че след като сме членове на ЕС, единствената перспектива е в напредъка на страната в социално-икономическо отношение. Това е така, защото си имаме надзорници - комисията на ЕС и най-общо казано, Брюксел наблюдава какво става в страната и няма да допусне да се случи нещо катастрофално. Въпреки това към края на 2008 г. интересът на чуждестранния инвеститор рязко спада. Това трябва да го обясним единствено с поведението на правителството и правосъдната система, които не направиха всичко възможно, за да отговорим на изискванията на ЕС. По тази причина нашата страна бе оценявана по високата корупция която наблюдаваме и която е причина за спирането на инвестициите от ЕС.Ползата от еврофинансирането съвсем не е само в парите, които ще получим оттам. Аналогично е положението и с парите от Международния валутен фонд. Работата е в това, че ангажиментът на ЕС в нашата страна е гаранция за чуждестранните инвеститори, че процесите тук ще се развиват добре. Нито един отделно взет чуждестранен инвеститор не притежава капацитета и възможностите да проследи и оцени какво става в нашата страна. Докато ЕС има тази възможност, както преди я имаше МВФ. Когато идват пари от ЕС, те теглят след себе си чуждестранния инвеститор. И обратно - когато ЕС изрази безпокойство за състоянието на процесите у нас и се отдръпне, това е сигурна гаранция за чуждестранния инвеститор, че нещата тук не вървят добре и най-добре е да си вземеш парите и да се отдръпнеш настрани. Има такъв професионален фолклор, който казва, че "най-бързо бягат уплашените пари". Въпросът е защо парите се страхуват да стоят в България, след като има такава висока доходност? Видимо доходността не е единственият мотив за инвеститорите да идват тук. Очевидно има и редица други елементи. И всичките тези неща са свързани с отношенията ни с Европейския съюзКолкото до това на какво се дължи ръстът на БВП за 2008 г., НСИ отчита висок ръст на аграрния сектор в последното тримесечие на 2008-а - над 20 на сто. Но според мен би било неточно и неадекватно обяснението, че на това се дължи ръстът на БВП. Не знам какво точно е нараснало в аграрния сектор, но дори и да има такъв ръст в него, той по принцип има слабо участие в БВП - под 4 на сто. Дори и да е нараснал с 20%, това не би могло да доведе до съществена промяна в самия БВП. Има друг въпрос, който заслужава внимание - това са т.нар. корективи - косвените данъци върху продажбите (основно ДДС и акцизи). Според данните брутната добавена стойност за последното тримесечие на 2008-а расте с 2,9%, докато БВП расте с 3,6%. Тази разлика се обяснява с прираста на корективите, на косвените данъци. Ако погледнем информацията, през 2007 г. имаме общо около 9,9 млрд. лв. от ДДС и акцизи, а през 2008 г. тази сума нараства на 11,5 млрд. лв. Това означава повече от 16% прираст на косвено начислените данъци, които увеличават и БВП като цяло. А това идва да покаже, че всъщност при нашата недобре организирана финансова и данъчна администрация събирането на косвени данъци става прекалено важно перо. Не би следвало да бъде така в една развита икономика. Косвените данъци имат предимства, но имат и недостатъци, когато се набляга прекалено на тях. Те са в това, че всички потребители плащат - и този, който получава 200 лв. месечно, и този със заплата 2000 лв., един и същ ДДС върху хляба, което не е съвсем справедливо. Но то е удобно за данъчната администрация, защото тези данъци са най-лесно събираемите.
Re: Преглед на печата
18-02-2009 - 19:08:01

Bulcan написал:

>..за моите разбирания колата ми не може да струва повече от месечния ми доход..<

Too mach, too mach....... that's fucking too mach..

Моята струва половината ми месечен доход.

Когато ме питат защо карам толкова малка кола отговорът е :

-- Защото не мога да намеря по-малка.....

...... и спират да питат.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-18 19:09 от Спиридон Тепавичаров.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.