Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
16-01-2009 - 00:16:52
avatar
Cecoo Написал:
-------------------------------------------------------
> Да бе , без малко да се успокоя за финансовото
> положение на БГ
> Противно на твоята логика през декември резервите
> намаляват с 1,6 млрд евро

Вярно, бе, нали даваха по 150лв. на пенсионерите............
Днес, в интервю с Шулева чух, че за тази година, вноската ни към ЕС щяла да бъде 1 милиард. Каза го журналистът, а тя не реагира..........възможно ли е да ни ръсят толкова много? :g:

Re: Преглед на печата
16-01-2009 - 00:18:04
Асене, намаляването януари не се ли дължи до голяма степен на намаляването на минималните резерви на банките?
Re: Преглед на печата
16-01-2009 - 03:19:04
Panther1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене, намаляването януари не се ли дължи до
> голяма степен на намаляването на минималните
> резерви на банките?

част,да.то си пише и колко са намалели-409 милиона,ако не се лъжа.

има един тънък момент,който ще се разбере,след като това правителство падне.
в момента се крие яко и е пълна тишина ,в какви ценни книжа е вложен резерва и каква част от него е там.
притеснява ме това,че комунистите винаги са преебани в такъв случай,а в момента,само щатски държавни облигации са ценни книжа,които наистина са ценни.
ипоте1ни облигации,които бяха "модерни" и разни щатски брокерчета продаваха,срещу подкупи,знам такива скучаи в сащ,като нищо някой такъв дилър да е монал покрай орешарски и искров,да им е дал някое друго милионче под масата на господата .......и бг в момента да е с резерв,само на хартия........
докато комунистите са на власт,няма да разбереме.явно пазят яко там кви са гио забъркали.
а по устав имат право да купуват такива книжа.те бяха ААА рейтинг.
щом орешарски и искров не са се пъкнали по медиите,да се фукат,че са професионалисти,защото са си купили УС трежарис и бг е спечелила,значи не са купували такива.
шом траят и никъде в медиите и в сайта на бНБ не се упоменава,какъв % от резерва е в "ценни" книжа и какви са тези ценни книжа,както и реалната им моментна стойност,а не номиналната,на която са купувани.

но......ще се разбере...тия "подробности" не могат да се крият за дълго......
излизат на яве рано или късно.то с лъжи и игра на жмичка можеше да се управлява икономика,в момента иран и северна корея да са най-добрите държави в света,а енрон да са най-богатата компания.........
Re: Преглед на печата
16-01-2009 - 04:05:54
Камелче,ти кака,си тома неверни.
повече от година,само си мислиш,че лъжа,че нещата,които ги говоря са противоположни на бг пресата,следователно аз съм лъжеца.
още ли не можеш да се пребориш с факт,че бг пресата е била лъжеца през цялото това време,а не аз?
още ли ти е трудно да възприемеш,че последните 4 години сте живяли в тотална дезинформация,лъжа и манипулации от матрьошките?
ми че то аз за тва почнах да пиша по тези форуми преди година и половина-не за друго,а защото видях,как най нагло ви лъжат,а вие им вярвате.

навсякъде-банки,кремиковци,новия дубай,новия ню йорк,новия манхатън,руснаци,хвърчащи със самолети да изкупуват банско,бг била остров на спасението от световната криза,какви ли не статистически лъжи,някои от които и ти си свидетел и ги знаеш-като НСИ и тяхвата средна цена за софия от 1300 евро......
Камелче,живееш в държава,която се ръководи от клика крадци,лъжци и дезинформатори и реалността няма нищо общо с това,което ви се казва!!!!!!
един съвет от мен за в бъдеще-ако прочетеш статия на станишев,първанов,искров,динитров или орешарски-ДА ЗНАЕШ,ЧЕ КАКВОТО КАЗВАТ В НЕЯ,ТОЧНО ОБРАТНОТО Е!!!!!!!!!!!


в продължение на повече от година,от тези другари една истина не съм чул-всичко е тотална лъжа!!!!!!!!!!

време е да разбереш,че този бум в бг беше лъжлив-тва са 24 милиярда евро,които влезнаха в държавата+още около 20 милиярда инвестиции,които в момента са обезценящи се тухли и бетон.
тези пари трябва да се връщат-няма от къде!тва са колосални суми за малка държава ,като бг и дори десетилетия няма да стигнат,за да се върне българия,дори на нивото на ЖАН виденов.
сериозно ти говоря-при виденов нямаше кредитно проникване при населението,нямаше безбожен външен дълг и пак видя колко е трудно и колко години бяха нужни,за да се вдигне държавата на крака.
сега е в пъти по сериозна обстановката-това,че оещ не сте го почувствали,не значи,че не идва.
само обслужването на новия дълг на бг ,като прибавиш и негативния рейтинг+негативния аутлук,са над 10 пъти повече,отколкото е бил целия дефицит на бг ,до преди 4 години!!!!!!!!
а като сложиме и моментния дефицит,които е 7 пъти по висок,от преди матрьошките да дойдат на власт,говориме,че от бг ще излизат на година 17 ПЪТИ ПОВЕЧЕ ВАЛУТА,отколкото по виденово,костово,царско или което и да е друго време.

как бг и българина ще може да произвежда стока за износ,която е 17 пъти(1700%) повече,отколкото преди???????????
да не говориме и за тези 20 милиярда инвестиции,които са влезли в бг в последните 4 години-те също ще излизат!!!!!!

държавата е пред тотален колапс и вече и една година няма да може да издържи,преди да падне борда и да влезне в хаос.

сериозно те моля,да си отвориш очите и да не им вярваш на аборигените станишови и на медиите.продължават да ви лъжат и да крият от вас, какво става с държавата.

приготви се за тотален колапс-не само във властта,ами и във всички икономически сектори.не криза ще има,не митинги-аз революция виждам,когато тези числа се материялизират.




Re: Преглед на печата
16-01-2009 - 11:42:44
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелче,ти кака,си тома неверни.
> повече от година,само си мислиш,че лъжа,че
> нещата,които ги говоря са противоположни на бг
> пресата,следователно аз съм лъжеца.

> един съвет от мен за в бъдеще-ако прочетеш
> статия на станишев,първанов,искров,динитров или
> орешарски-ДА ЗНАЕШ,ЧЕ КАКВОТО КАЗВАТ В НЕЯ,ТОЧНО
> ОБРАТНОТО Е!!!!!!!!!!!

Не мисля, че си лъжец. И не съм те обвинявала в лъжа. Но, няма начин и да приема, че просто трябва да тълкувам всичко казано наопаки. За разлика от теб, не съм пристрастена към политиката, та да следя кой, къде и какви изказвания прави. Обичам да /си/ задавам въпроси и да им търся аргументиран отговор. А това, с просто обръщане на знака, не става.


> време е да разбереш,че този бум в бг беше
> лъжлив-тва са 24 милиярда евро,които влезнаха в
> държавата+още около 20 милиярда инвестиции,които в
> момента са обезценящи се тухли и бетон.
> тези пари трябва да се връщат-няма от къде!тва
> са колосални суми за малка държава ,като бг и дори
> десетилетия няма да стигнат,за да се върне
> българия,дори на нивото на ЖАН виденов.

Ето, сега ще те попитам. Влезлите тук общо 44 милиарда инвестиции, как ще излезат? Инвестициите заеми ли са, че трябва да се връщат?

> сериозно ти говоря-при виденов нямаше кредитно
> проникване при населението,нямаше безбожен външен
> дълг и пак видя колко е трудно и колко години бяха
> нужни,за да се вдигне държавата на крака.

Прав си, че нямаше, както ,всъщност, нямаше и държава, когато доларът стигна 3000лв. и банките/ изкуствено създадени/, фалираха.
Само че, има ли държава в света, в която населението да няма достъп до кредити и тя да се развива? И какъв е % на заборчлелите българи, съотнесено към % на борчлиите в развитите страни? Защо не се опиташ да намериш данни и да кажеш какво мислиш?

> сега е в пъти по сериозна обстановката-това,че
> оещ не сте го почувствали,не значи,че не идва.
> само обслужването на новия дълг на бг ,като
> прибавиш и негативния рейтинг+негативния аутлук,са
> над 10 пъти повече,отколкото е бил целия дефицит
> на бг ,до преди 4 години!!!!!!!!

Тук пак не съм наясно. Държавният и частния дълг, в един кюп ли се слагат? И защо?
А за рейтинга- та в тази криза, има ли страна с непроменен рейтинг?


> а като сложиме и моментния дефицит,които е 7
> пъти по висок,от преди матрьошките да дойдат на
> власт,говориме,че от бг ще излизат на година 17
> ПЪТИ ПОВЕЧЕ ВАЛУТА,отколкото по
> виденово,костово,царско или което и да е друго
> време.
>
> как бг и българина ще може да произвежда стока за
> износ,която е 17 пъти(1700%) повече,отколкото
> преди???????????

Разбира се, че не можем. Както не сме могли и преди. Нали затова сме май единствената страна в света, която е длъжна винаги да има излишък?
Знам, че не е розово положението с дефицита, но защо трябва да си изкопаем дупката, да легнем и да чакаме апокалипсиса?


> да не говориме и за тези 20 милиярда
> инвестиции,които са влезли в бг в последните 4
> години-те също ще излизат!!!!!!


Обясни, ако обичаш.

> държавата е пред тотален колапс и вече и една
> година няма да може да издържи,преди да падне
> борда и да влезне в хаос.

> приготви се за тотален колапс-не само във
> властта,ами и във всички икономически сектори.не
> криза ще има,не митинги-аз революция виждам,когато
> тези числа се материялизират.

Тотален колапс се случи в няколко държави- съвсем наскоро. И те не бяха в борд, доколкото си спомням. Т.е., не бяха озаптени и гледани под лупа. Какво стана като фалираха? Измря ли населението им? Станаха ли революции? Дръпнаха ли шалтера на държавите?
Разбираш ли какво се опитвам да ти кажа?
Едно е да осъзнаваш, че нещата не вървят, както трябва. Да се опитваш да предвидиш неприятностите, за да омекотиш удара.
Друго е да чертаеш неспирно апокалиптични картини. И да игнорираш всеки опит за сравнение с други държави- все едно, че сме сами на планетата.
А сравнението е нужно, за да видим къде сме. Нищо от това, което става тук, не е за пръв път в света.
smiling smiley
Re: Преглед на печата
16-01-2009 - 12:01:49
[www.investor.bg]
където ни приемат така става !
Re: Преглед на печата
17-01-2009 - 12:17:43
До Асен, Куку и други извън-Българиански обитатели - полезни адреси:
Радио: [www.mediayou.net]
(Дарик: Събота сутрин), (Хоризонт: Неделя 150, 9:30-12:00)
Телевизия: [bnt.bg] , [www.retv.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-17 17:23 от barbaron.
Re: Преглед на печата
18-01-2009 - 00:18:06
"Рублата пада всеки ден"




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-18 00:49 от милко вълков.
Re: Преглед на печата
18-01-2009 - 00:26:03
avatar
О да, за последните 6 месеца е 42% надолу и това е само началото, Рашата губи дневно 200 мил. долара от нереализирани доставки на газ, без да смятаме евентуални неустойки. С тази цена на петрола, скоро се очаква финансов колапс и гладни бунтове. Рашата пак ще проси от запада, много скоро smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-18 00:31 от gekko.
Re: Преглед на печата
19-01-2009 - 02:37:04
"50% по-малко туристи планират лято 2009 в България"
"др. Иванов
Неутрално 3222:35 18.01.2009 Няма глупак/написал статия пълна с глупости/, който да не бъде акламиран от още по-големи глупаци/пишещите във форума/.

Договарянията за морето се правят през юли за следващата година. Тогава се подписват договорите, а не през ноември-декември. Да не говорим за януари. Къде ще се запишат, при положение, че договарянията с тур-операторите са юли?

Статията завършва с легендарната глупост:

Прогнозите за спад спрямо 2008 г. са още по-тревожни за сектора, защото тя не беше най-добрата за българското Черноморие, тъй като отчете тенденция на спад на броя туристи от всички основни пазари. В последния момент част от тях успяха да се компенсират с повече почиващи руснаци и румънци, което направи общата посещаемост за 2008 г. по-ниска в рамките на 3-5% спрямо 2007 г.

Истината, че през 2008 увеличението е към 15% спрямо 2007 г. И трябва много внимателно да прочетеш монипулацията, защото намалението се отнасяло само за Албена, но е написано, като за целият сектор.

Междувпрочем простотията е изтърсена от "екип на Дневник", защото обикновено тези глупости ги пише една и съща журналистка, преди всеки сезон. А в края на сезона същата обяснява, колко успешен е бил."

"
санитар от нощната смяна
Неутрално 4523:42 18.01.2009 Някъде тук да сте виждали Наполеон,понякога се титулова др.Иванов или др.Петров. Ако ги мернете,моля напомнете им за жълтите и сините хапчета - по 2 през 6 часа. И сиропа за разстройство,да не забравят






Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2009-01-19 04:22 от милко вълков.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.