Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
05-01-2009 - 10:22:26
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
Ние трябва да
> сме доволни че благодарение на това членство ще се
> измъкнеме от прокобата която виси над Балканските
> народи и да се надяваме ще се отървеме от
> балканския си манталитет и ориенталската си
> същност. Това стане ли, другото ще ПОСЛЕДВА!!


Ами, ако стане както винаги досега- с когото сме се хванали, все да е погинал? :]
Re: Преглед на печата
05-01-2009 - 10:38:55
Ками,

Парите, наистина се получават след реализиране на проекта. Така беше и по Сапард...
Не разбирам, какво те притеснява.
Обаче, обърни внимание на т. 5 smiling smiley
Сега, нали съм с балканско мислене....тези проекти все от жени ще бъдат подавани... :]
Новорегистрирана фирма от жена. Никакъв проблем.

Но, благодаря ти за информацията.

Т.к. оттук нататък ще се храним със селско стопанство и туризъм.... Парцел на подходящо място и съм си харесала едни Етно къщи.....smiling smiley

Все още не съм наясно обаче, каква е възвращаемостта....

Освен това, инфраструктурата е наистина сериозен проблем...
Re: Преглед на печата
05-01-2009 - 10:50:09
Muza написа:

Освен това, инфраструктурата е наистина сериозен проблем...


Тогова в проекта включи и вартолет. :} :} :}

шегувам се winking smiley
Re: Преглед на печата
05-01-2009 - 11:14:50
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками,
>
> Парите, наистина се получават след реализиране на
> проекта. Така беше и по Сапард...
> Не разбирам, какво те притеснява.
> Обаче, обърни внимание на т. 5
> Сега, нали съм с балканско мислене....тези проекти
> все от жени ще бъдат подавани...
> Новорегистрирана фирма от жена. Никакъв проблем.
>
> Но, благодаря ти за информацията.
>
> Т.к. оттук нататък ще се храним със селско
> стопанство и туризъм.... Парцел на подходящо място
> и съм си харесала едни Етно къщи.....
>
> Все още не съм наясно обаче, каква е
> възвращаемостта....
>
> Освен това, инфраструктурата е наистина сериозен
> проблем...

Притеснява ме това, че хората, за които уж е създадена мярката, няма да могат да припарят до нея. В момента реновирам къща за селски туризъм и съм наясно колко пари отиват. При това, правя икономии, които не бих могла, ако пръскам средствата така, както те искат. Специално за Централен Балкан- Севлиево- Троян- Априлци, проблем с инфраструктурата почти няма. Така че, не ме притеснява. Виждам, обаче, кои около мен купуват къщи- все хора, имащи пари. Така, живеещите в селата, не могат да започнат бизнес, а единствено могат да бъдат обслужващ персонал.



Re: Преглед на печата
05-01-2009 - 11:48:30
Играч,
Как ти се струва балон? smiling smiley
Като атракция....smiling smiley

Ками,
Живеещите в селата нищо не им пречи да започнат бизнес. Проблемът е, дали са готови за това. За такова нещо се иска предприемчивост, нюх, усет... След това....
Сега ще кажа нещо еретично за много хора: Киосаки.... Защото това е начин на мислене..., елиминращ провинциалния синдром (не географско местоположение), манталитет и т.н.

Също и много, много работа.

Троянският балкан, там е много хубаво. Мен все ме влече вода. Трябва да има поне един гьол..:] Явно, трябва да се преборя със себе си...smiling smiley

А, ти като си готова с къщата, ми кажи. Разбира се, ако желаеш.
Re: Преглед на печата
10-01-2009 - 23:54:08
Re: Преглед на печата
11-01-2009 - 00:45:44
avatar
камелия написала:

"ти дам пример. Мярката 312- за хората на село- да почнат свой бизнес . По- точно, селски туризъм. Знаеш ли какви са условията?
Да имаш предварително цялата сума. От нея да заделиш 20% за консултации и проекти. Ако те одобрят, да изпълниш проекта и те да ти възстановят до 70%.
относно мярка 312"

Съгласна съм с написаното от Дон Балон и Муза, но да допълня и малко мои мисли.

Парите от еврофондовете не са подарък за наши хора, селяни, псевдо предприемачи, а се дават, за да помогнат инвестиции в печеливши или важни за обществото дейности. Съгласна с Муза, че който няма дух за тая работа, по-добре да търси друга реализация.


1. 70% си е голям %. За старите страни членки обикновено е около 25 %, а и по нашите програми за инвестиции с цел печалба мисля, че няма по-голям %, т.е селата се подпомагат повече. (за конкурентоспособност, т.е неземеделски дейности е 60-65%).

2. Ако с 70 % подарък не докараш успешен бизнес, по-добре да не се хабят пари на българските (т.е наши) и евро данъклоплатци.

3. не знам къде видя 20% за консултации и проекти (аз видях 5 %-12% в чл. 26 - ето тук мярка 312). Освен това никой не е длъжен да наема консултанти, може и сам да си пише бизнес плана и да попълва заявленията.

4. Тази мярка не е само за селски къщи за туризъм, може да се помага за развитие на още различни дейности - защо да не е кръчма, спортна зала, малко предприятие, алтернативна енергия и др.

5. Не става дума само за фирми с персонал до 9 човека, от 1.1.2007 са в сила европейските определения и са доста по-високи критериите, то май у нас почти всички фирми са в тази група (пише го в чл. 3 на закона за МСП, но сега не ми се търсу за линк).

6. Никой не дава бала пари за един проект. В повечето европейски страни пари се дават след приключване на проекта, а у нас има възможност за авансово (20%) и междинно плащане

7. За самите "селяни", по-точно земеделски производители за същите дейности има отделна мярка 311, т.е. за тях е отделен специален бюджет и те са защитени от идващите от града с пари.

Лека нощ и успех на всички.

Блондинка по душа



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-11 00:53 от evgenia.
Re: Преглед на печата
11-01-2009 - 12:06:33
Чух сега Величко Конакчиев в "Неделя 150" да се прехласва, че китайци дошли в едно българско село и там всички се надпреварвали как да им показват как се прави киселото мляко. Никой не се сети да реагира, че това трябва да е държавна тайна smiling smiley
Danon сега печели милиарди. Очаквам сега милиардите китайци да започнат да произвеждат киселото мляко за целия свят sad smiley
Re: Преглед на печата
11-01-2009 - 12:27:38
barbaron, може да чуеш още,че в България от години не се ползва млечно-киселата бактерия лактус булгарикум, а такива с произход Холандия и Франция!От известните марки кисело мляко в страната няма нито една ,която да ползва българска закваска.Твърди се ,че българската закваска се изнася в Япония-ние ядем мляко с холандска закваска основно.Напълно възможно е българския оригинал да се срещне само на село -овчето кисело мляко домашно приготвено. *yes*

п.с. Основната суровина за киселото мляко ,произведено в заводски условия е сухото мляко,а китайците ,тъй или иначе са водещи производители на сухо мляко в света



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-11 12:52 от фло.
Re: Преглед на печата
11-01-2009 - 12:53:19
фло Написал:
> закваска основно.Напълно възможно е българския
> оригинал да се срещне само на село -овчето кисело
> мляко домашно приготвено.

Това май потвърждава подозренията ми за китайското посещение в селото !
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.