Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Честита Баба Марта! Да проверим прогнозите.

Публикувано от ivorad 
Честита Баба Марта! Да проверим прогнозите.
01-03-2012 - 09:16:52
Е,драги съфорумци, март настъпи, така че - честита Баба Марта!
Можем да проверим, следователно, прогнозата за ценови Апокалипсис, която направи многоуважаемият Дарки. Да припомня: според нееднократните му напомняния, през март 2012 цените на НИ ще паднат минимум с 30% в сравнение с нивата от края на 2011-а.
За мое голямо учудване, към днешна дата, 1.03.2012 такова нещо не мога да видя........
Чакаме обясненията на видния експерт, следователно!
Хайде, Дарки, месецът е твой :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-01 10:08 от ivorad.
по два за лев smiling smiley))
01-03-2012 - 10:08:28
avatar
Няма какво да ги проверяваме и освен това месец март е цели 31 дни, а първия ден още дори не е преполовен :] Според мен идната зима ще бъде много тежка, ако не настане потопа на 22.12.2012г. вероятно ще настане европотоп и еврото ще се срине. Друг също много вероятен сценарии е ипотекираните имоти да излезнат най-после на пазара и то на цени достъпни дори за безработните и студентите при това всеки момент (примерно до края на март) Освен това нека не забравяме демографския срив в страната...пропуснах ли нещо? Чакай да видим - демографския срив, имотите при чси-тата, срив на еврото, срив на валутния брод, срив на борсата, тотална безработица, срив на цениТЕ на имотиТЕ... Ако нещо съм пропуснал поправете ме моля. Сега според мен вече е време за прогнозите за следващата зима, защото тази вече е към края си. Според мен през януари 2013 година ще настане много сериозна рецесия, която ще продължи до края на март 2013 година и през този период ще има много промоционални имоти, които ще бъдат подарявани на всеки записал се желаещ.

Други имоти дори за да бъдат обитавани ще бъдат подарявани и ще бъдат плащани всеки месец заплати на всеки, който ги обитава - само и само да се навие да живее там. Мисля, че моята прогноза е изпълнена с логическа обосновка и се обляга най-вече на фактите...confused smileyconfused smileyconfused smiley А ако започнат имотиТЕ да се спират от продажба в очакване на повече позитивизъм до следващата пролет например незнам какво ще правим. Аз толкова разчитах и гърците да фалират ама цъ, нито безработицата е толкова голяма, че да фалират "набълбуканите ипотекари", нито има срив на еврото, нито на валутния борд, нито имотите при чси-тата стават за нещо, но това не ни пречи да спираме да се надяваме и да постваме негативна след негативна новина и само негативни прогнози докато не победим smiling smiley))) И също така според мен всичките тези 220 000 покупки на недвижими имоти през 2011 година са фиктивни, фалшиви и измислени и това е абсолютно невъзможно, защото аз не познавам никой от тези 220 000 човека и даже не съм чул някой да познава такива хора дето купуват имоти. Това сигурно са прехвърляния между роднини smiling smiley)) winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Вече е март месец. Да проверим прогнозите!
01-03-2012 - 10:12:22
Quote
ivorad

За мое голямо учудване, към днешна дата, 1.03.2012 такова нещо не мога да видя........
Виждаш бяло поле, нали? И паяжина по ъглите.........Ми спри да гледаш към тавана, баси! И спри да гледаш офертите, дето висят по сайтовете от една година насам, че мое да ти са завие свят....Мноу си забавен, Иворадчоу!
Спри да сметаш с тоа калкулатор "колко струва моя имот", че съвсем ти обърква съзнанието!
В провинцията вече "продават" в центровете на големите градове за 400/550 еуро кв.м. нови обзаведени апартаменти в сгради с външна изолация, на топ места, ма нещо не ги купуват.....а старо строителство пак в центровете има и за 230/270 еуро, ма пак се "продават" ма нещо не ги купуват мноу откак са заговори за задължителното саниране...
Тия с "усвоената" тераса и тех не ги предпочитат, щот са не знае дали нема да има "ресто" на усвояването.....
"Възхода" продължава мноу яко, а?
П.П. Що не си махнеш капаците от очите? Мисла, че ша виждаш по-добре.......
Re: Вече е март месец. Да проверим прогнозите!
01-03-2012 - 10:15:29
Quote
darkside
Quote
ivorad

За мое голямо учудване, към днешна дата, 1.03.2012 такова нещо не мога да видя........
Виждаш бяло поле, нали? И паяжина по ъглите.........Ми спри да гледаш към тавана, баси! И спри да гледаш офертите, дето висят по сайтовете от една година насам, че мое да ти са завие свят....Мноу си забавен, Иворадчоу!
Спри да сметаш с тоа калкулатор "колко струва моя имот", че съвсем ти обърква съзнанието!
В провинцията вече "продават" в центровете на големите градове за 400/550 еуро кв.м. нови обзаведени апартаменти в сгради с външна изолация, на топ места, ма нещо не ги купуват.....а старо строителство пак в центровете има и за 230/270 еуро, ма пак се "продават" ма нещо не ги купуват мноу откак са заговори за задължителното саниране...
Тия с "усвоената" тераса и тех не ги предпочитат, щот са не знае дали нема да има "ресто" на усвояването.....
"Възхода" продължава мноу яко, а?
П.П. Що не си махнеш капаците от очите? Мисла, че ша виждаш по-добре.......


Ерго - към днешна дата цените са се понижили с 30 и повече % спрямо края на 2011-а, че не разбрах нещо......
:]
Re: по два за лев smiling smiley))
01-03-2012 - 10:19:05
Quote
Продавач
Няма какво да ги проверяваме и освен това месец март е цели 31 дни, а първия ден още дори не е преполовен :]


Еееееее, верно, беееееее.......а е толкова просто - 31 дена по 1% спад дневно - ето ти ги цели 31% спад!
Как не се бях сетил.......
winking smiley
Re: по два за лев smiling smiley))
01-03-2012 - 10:32:32
Quote
Продавач
И също така според мен всичките тези 220 000 покупки на недвижими имоти през 2011 година са фиктивни, фалшиви и измислени.

Разбира се, че са абсолютно фиктивни, фалшиви и измислени. Как си го представяш 220000 реални покупки на реална цена от 40000 Евро. Замъгленият ти брокерски мозък едва ли може да сметне, че става въпрос за сума от 8.8 МИЛИАРДА Евро извадени на масата за покупка на НИ, ако тези сделки са осъществени. Пазарът не е реализирал и 1/4 от тази сума през 2011, пък ти си мечтай колкото си искаш.

П.П. Очаква се БВП на България за 2011 да бъде около 43 милиарда Евро. winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-01 10:50 от Seira.
Re: по два за лев smiling smiley))
01-03-2012 - 10:49:26
Quote
Seira
Quote
Продавач
И също така според мен всичките тези 220 000 покупки на недвижими имоти през 2011 година са фиктивни, фалшиви и измислени.

Разбира се, че са абсолютно фиктивни, фалшиви и измислени. Как си го представяш 220000 реални покупки на реална цена от 40000 Евро. Замъгленият ти брокерски мозък едва ли може да сметне, че става въпрос за сума от 8.8 МИЛИАРДА Евро извадени на масата за покупка на НИ, ако тези сделки са осъществени. Пазарът не е реализирал и 1/4 от тази сума през 2011, пък ти си мечтай колкото си искаш.
И да допълня: не само не са извадени 8 милярда, ами домакинствата са "спестили" още 3 милярда! Голяма част от тия сделки са продажба на земеделска земя за жълти стотинки с параметри от 1декар до 50 декара средно. Между другото тва е мноу лош процес, който тече и в момента. Продажбата на земя по-евтино от цената на най-евтиния мокет ще изиграе мноу лоша шега в бъдещето!
Който владее земята, той владее и хората! (стара мъдра поговорка)
Re: по два за лев smiling smiley))
01-03-2012 - 10:51:17
avatar
Quote
Seira
Quote
Продавач
И също така според мен всичките тези 220 000 покупки на недвижими имоти през 2011 година са фиктивни, фалшиви и измислени.

Разбира се, че са абсолютно фиктивни, фалшиви и измислени. Как си го представяш 220000 реални покупки на реална цена от 40000 Евро. Замъгленият ти брокерски мозък едва ли може да сметне, че става въпрос за сума от 8.8 МИЛИАРДА Евро извадени на масата за покупка на НИ, ако тези сделки са осъществени. Пазарът не е реализирал и 1/4 от тази сума през 2011, пък ти си мечтай колкото си искаш.

Незнам чий мозък е замъглен, но определено не е моя smiling smiley Спокойно - когато фактите говорят само теорията на конспирацията може да вирее :] Щом са фиктивни - добре така да бъде, но виждам, че имаш някакви свои теории за някаква 1/4... Всеки човек си живее в собствения си свят и когато започне да отрича фактите положението не е много розово smiling smiley Виж сега аз не съм привърженик на тези, че цениТЕ на имотиТЕ ще растат постоянно и винаги. Дори ако се замислиш малко ще разбереш, че ако повечето собственици на недвижими имоти знаят, че миналата година са купени 220 000 недвижими имоти и в това няма никакво съмнение (освен за теб пардон) и техния имот не е един от тях ще разберат много по-бързо, че пазар има и той никога не е спирал да бъде активен особено в София. И щом от купени над двеста хиляди имота техния не е бил гледан и съотвено купен - какъв е извода? Че цената му е сгрешена и тя трябва да бъде коригирана в посока на долу нали така? Сега ок ли са вече 220 000 продажби за 2011г. или все още не ти се вярва, че това е безспорен факт?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: по два за лев smiling smiley))
01-03-2012 - 10:52:13
Quote
ivorad

беееееее....... 31% спад!
Характерно изказване за тебя! После опитай с "мууууууууууууууууууууууу...."
Re: Честита Баба Марта! Да проверим прогнозите.
01-03-2012 - 10:54:30
avatar
Да и забравих да спомена за тези 20 000 сделки през миналата година в София... Като се има предвид колко много земеделска земя има по жълтите павета, южните райони, широк център, младост и т.н. можем спокойно да кажем, че от тези 20 000 сделки според мен поне 19 000 са фиктивни и такива със земеделска земя нали така? clap:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход