Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Честита Баба Марта! Да проверим прогнозите.

Публикувано от ivorad 
Re: Честита Баба Марта! Да проверим прогнозите.
02-03-2012 - 00:48:13
Quote
Продавач
Quote
Seira
20000 е доста по-малко от 220000 smiling smiley. Мога да приема с голяма доза оптимизъм, че в София е имало 10000 реални сделки с НИ при средна цена от 50000 Евро.

220 000 са в страната, а от тях 20000 са само в София и още толкова са общо във Варна и Пловдив в тези три града сделките са около 43 000, но щом с голяма доза оптимизъм подпечатваш пътния лист на десетина хиляди сделки в София пак добре :] Но в страната са си 220 000 за миналата година и сделки за земеделска земя са се правели и през 2010 година и през 2009 година и през 2008 година...

Как така има ръст само при покупките само на земеделски земи и кой го казва всъщност? Май това са само догадки, а безспорните факти са 40000 сделки повече спрямо 2010 година! Дали са 40000 покупки в повече все на земеделски земи незнам - ако подобно предположение води до някакво успокоение и самонивавиване ок smiling smiley Но едва ли...
Продавач я да цитирам пак малко данни от Агенцията по вписванията, понеже ти е любима:

Брой сделки в София 2010 - 21787
Брой сделки в София 2010 - 20598

Ако не се лъжа пишещите тук на ~ 90% се интересуват от София - град. Е какво се оказва, имаме намаление на офертните цени, а същевременно имаме и намаление на общият брой продажби. Говорим за София - град, а не Горно Нанадолнище, обл. Хасково (да ме прощава някой хасковлия). Ами това никак не ми прилича на подобряване на ситуацията, но както и да е.
Re: Честита Баба Марта! Да проверим прогнозите.
02-03-2012 - 01:18:52
абе хора някои може да напише и че има 2 миллиона сделки с недвижими имоти и ? колко пъти сте чували истината в българия с думи,звук или цифри? е аз за 30 години не съм я чул нито веднъж. но виждам с очите си бежанската вълна която всеки ден изипва се нови и нови хора от българия които просто бягат...спасяват се.вече има цели квартали в Елзас на които се говори само на български.българия загива...вие за имоти говорите sad smiley
Re: Честита Баба Марта! Да проверим прогнозите.
02-03-2012 - 02:37:57
Притчи 22:3 Благоразумният предвижда злото и се укрива. А неразумните вървят напред – и страдат.

Избягвай обещания на хора за бързо забогатяване. Историята е богата на случаи с обеднели хора подлъгали се след обещания за бързо забогатяване. „Дот ком” бума е добър пример. Хиляди изгоряха и пропиляха спестените си пари след като „финансови експерти” и „маркетингови анализатори” уверяваха народа, че всичко се е променило и днес богатството се прави по нов начин. Милиарди долари потънаха в „Дот ком” бумът. Вместо бързо забогатяване дойде бързо обедняване. Друг добър пример e бума с недвижимите имоти. Милиарди спестени пари и кредити бяха инвестирани за бърза възвращаемост. Милиарди потънаха в бездънното море на глупостта и алчността.
Re: Честита Баба Марта! Да проверим прогнозите.
02-03-2012 - 08:16:43
avatar
Quote
hunterA
Quote
Продавач
Quote
Seira
20000 е доста по-малко от 220000 smiling smiley. Мога да приема с голяма доза оптимизъм, че в София е имало 10000 реални сделки с НИ при средна цена от 50000 Евро.

220 000 са в страната, а от тях 20000 са само в София и още толкова са общо във Варна и Пловдив в тези три града сделките са около 43 000, но щом с голяма доза оптимизъм подпечатваш пътния лист на десетина хиляди сделки в София пак добре :] Но в страната са си 220 000 за миналата година и сделки за земеделска земя са се правели и през 2010 година и през 2009 година и през 2008 година...

Как така има ръст само при покупките само на земеделски земи и кой го казва всъщност? Май това са само догадки, а безспорните факти са 40000 сделки повече спрямо 2010 година! Дали са 40000 покупки в повече все на земеделски земи незнам - ако подобно предположение води до някакво успокоение и самонивавиване ок smiling smiley Но едва ли...
Продавач я да цитирам пак малко данни от Агенцията по вписванията, понеже ти е любима:

Брой сделки в София 2010 - 21787
Брой сделки в София 2010 - 20598

Ако не се лъжа пишещите тук на ~ 90% се интересуват от София - град. Е какво се оказва, имаме намаление на офертните цени, а същевременно имаме и намаление на общият брой продажби. Говорим за София - град, а не Горно Нанадолнище, обл. Хасково (да ме прощава някой хасковлия). Ами това никак не ми прилича на подобряване на ситуацията, но както и да е.

За 2011 са 20598 и да точно така по-малко са от 2010 година smiling smiley

Брой продажби за София град:

2009г. 41.6% спад спрямо 2008г. 23 904 броя продажби

2010г. 8.85% спад спрямо 2009г. 21 787 броя продажби

2011г. 5.45% спад спрямо 2010г. 20 598 броя продажби


Нищо ли не ти прави впечатление? Какво можем да очакваме и за 2012 година в София? Вероятно също спад, но едва ли с повече от 2-3% спрямо 2011г. или? Но реално дали ще са сделките 15000 или 25000 през тази година това вероятно няма да промени нищо от гледна точка на цениТЕ smiling smiley Не за друго, а защото винаги е имало достатъчно купувачи за всички изгодни имоти в София (10000 или 15000 или 20000 или 25000 или 30000 и винаги ще има хиляди купувачи...ХИЛЯДИ КУПУВАЧИ, които ще купуват изгодните имоти в столицата)

Което е факт до този момент няма изгодни имоти с добро качество, разпределение, локация, етаж, изложение и инфраструктура които да се предлагат на изгодни цени и да няма кой да ги купи и не виждам причина тази тенденция да се променя изобщо някога в София.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Честита Баба Марта! Да проверим прогнозите.
02-03-2012 - 08:35:38
avatar
Quote
portokal
абе хора някои може да напише и че има 2 миллиона сделки с недвижими имоти и ? колко пъти сте чували истината в българия с думи,звук или цифри? е аз за 30 години не съм я чул нито веднъж. но виждам с очите си бежанската вълна която всеки ден изипва се нови и нови хора от българия които просто бягат...спасяват се.вече има цели квартали в Елзас на които се говори само на български.българия загива...вие за имоти говорите sad smiley

Не може някой да напише нещо си - има си факти и те могат да бъдат проверени колкото и да не ви се вярва - няма как това е безспорен факт. Всъщност всеки гледа и вижда това, което иска да види и чуе. Ти виждаш бежанската вълна, а аз пък вчера бях в агенция по вписванията и видях една колежка, която пускаше 35 /тридесет и пет/ молби за удостоверения за тежести на куп... Да признавам леко и завидях smiling smiley))) Който не ми вярва да отиде днес и да пита служителките на гише входящи (4 и 5 като номера бяха мисля) дали вчера около обяд не са приели от една жена 35 броя молби. Виждал съм на куп да се пускат и по 80 ама в онези години... Аз скромно бях само с три, а колежката незнам от коя агенция с тридесет и пет... Но ето ти виждаш бежанци и безработни, а аз виждам и други неща, защото съм в "манджата". Да уточня - молбите за удостоверения за тежести не винаги означават бъдеща продажба, но в моята агенция процента на пуснатите удостоверения спрямо сделки е около 90%.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Честита Баба Марта! Да проверим прогнозите.
02-03-2012 - 09:09:57
Съотношението обяви/търсене е умопомрачително, сичко е в полза на купувача!
----------------
Моля те дарксайдчо, от сърце те моля, кажи, откъде знаеш това ?
Re: Честита Баба Марта! Да проверим прогнозите.
02-03-2012 - 11:55:59
Дзънннннн, втори март!
Я сведущите да ме осведомят - паднаха ли цените с 30 и повече % към днешна дата в сравнение с тези от края на 2011-а?
Цял съм слух!
eye popping smiley
Re: Честита Баба Марта! Да проверим прогнозите.
02-03-2012 - 11:59:26
Quote
granit
Притчи 22:3 Благоразумният предвижда злото и се укрива. А неразумните вървят напред – и страдат.

Избягвай обещания на хора за бързо забогатяване. Историята е богата на случаи с обеднели хора подлъгали се след обещания за бързо забогатяване. „Дот ком” бума е добър пример. Хиляди изгоряха и пропиляха спестените си пари след като „финансови експерти” и „маркетингови анализатори” уверяваха народа, че всичко се е променило и днес богатството се прави по нов начин. Милиарди долари потънаха в „Дот ком” бумът. Вместо бързо забогатяване дойде бързо обедняване. Друг добър пример e бума с недвижимите имоти. Милиарди спестени пари и кредити бяха инвестирани за бърза възвращаемост. Милиарди потънаха в бездънното море на глупостта и алчността.

Опппааааа, заформя се литийно шествие тука..........
Сполай!
winking smiley
Re: Честита Баба Марта! Да проверим прогнозите.
02-03-2012 - 13:23:47
avatar
Quote
ivorad
Quote
granit
Притчи 22:3 Благоразумният предвижда злото и се укрива. А неразумните вървят напред – и страдат.

Избягвай обещания на хора за бързо забогатяване. Историята е богата на случаи с обеднели хора подлъгали се след обещания за бързо забогатяване. „Дот ком” бума е добър пример. Хиляди изгоряха и пропиляха спестените си пари след като „финансови експерти” и „маркетингови анализатори” уверяваха народа, че всичко се е променило и днес богатството се прави по нов начин. Милиарди долари потънаха в „Дот ком” бумът. Вместо бързо забогатяване дойде бързо обедняване. Друг добър пример e бума с недвижимите имоти. Милиарди спестени пари и кредити бяха инвестирани за бърза възвращаемост. Милиарди потънаха в бездънното море на глупостта и алчността.

Опппааааа, заформя се литийно шествие тука..........
Сполай!
winking smiley

Убуу бе казах ти няма спад с 30%, кво се пънеш, на какво се радваш не разбирам? колкото по бързо цените стигнат дъното,толкоава по-добре за икономиката ... и съответно за всички обикновенни хора,
Re: Честита Баба Марта! Да проверим прогнозите.
02-03-2012 - 13:44:55
Quote
darkside
Quote
ivorad

За фазата отричане, която била към края си разбрах, разбрах и това, че в Гърция "скоро ша".
Не разбрах, обаче, за 30-те процента......

*xxx*
Спокойно, бе човек! Ша си докараш некой инфаркт, баси.............ша ми тежиш на съвеста.
На тоа пазар инерцията е мноу голема. Квото съм ти казал ша стане, то си става и в момента. Остави я таа математика, теа цифри дет ги вадите с продавача нищо не значат.

Споко, от смях инфаркт се не лови!
Иначе - благодарско за инерцията, ама я ми кажи защо вече изпрогнозира, че през март'2012 същата тази инерция не просто ще бъде преодоляна, ами ще е налице уникално голям спад от 30%?
Ето това не мога да разбера - къде е спадът.......
*xxx*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход