Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Инвестиция или Спекула

Публикувано от baba 
Re: Инвестиция или Спекула
26-06-2008 - 20:03:28
Скъпи ми Kavon
в момента се смея защото прогнозите на kuku
който ти слушаш
от 2006 год. бяха за спад на цените до края на 2007г. със 50%
дефакто искаше да ни убеди че ще станат от 600 евро на 300 евро
ТОВА НЕЩО НЕ СЕ СЛУЧИ А СТАНА ТОЧНО ОБРАТНОТО
ако искаш мога да ти пусна негови постове
имам ги записани даже на PC-то и много се СМЕЯ
като ги чета сега.
В МОМЕНТА ЗНАЕШ ЗА КАКВИ ЦЕНИ СТАВА ВЪПРОС В СОФИЯ
а той продължава да говори че в "Докторската градина"
СКОРО ще станат 300 евро.
Аз не знам вие като умни и реално мислещи хора КАК и с кой акъл си мислите
че може цените да паднат дори и с 10% .
НЕ ЗНАМ явно трябва сериозно да се консултирате с експерти
НО ИСТИНСКИ ЕКСПЕРТИ защото аз случайно ако му бях повярвал 2006г.
сега все още щеше да карам старата ми кола и да живея в панелката
и сигурно щеше да се разведа със жена ми и да пиша глупости в този форум за спад на цените от 200% и да си вярвам като ПЪЛЕН ГЛУПАК и сам да се убеждавам че НЯКОГА това ще се случи,
всичко това не се случи
а мога да ти кажа че от инвестициите ми в строителството в момента
живея в къща карам джип на лизинг и имам чудесно семейство с едно дете
и вече мислим за второ.
Така че ПИЧОВЕ МИСЛЕТЕ С ГЛАВИТЕ СИ КОНСУЛТИРАЙТЕ СЕ С ХОРА КОЙТО
ЗНАЯТ ЗА КАКВО ИДЕ РЕЧ В СТРОИТЕЛСТВОТО И ВЗИМАЙТЕ МЕРКИ НАВРЕМЕ.

Казвам ти най-сериозно че няма да се смея 2010 година на моя пост тук а ще се смея на твоя пост който вече си записах на PC-то .

МИСЛЕТЕ С ГЛАВИТЕ СИ ХОРА
ЗА ДА НЕ СТАВАТЕ СМЕШНИ И ДА СИ ВЯРВАТЕ НА ГЛУПОСТИТЕ

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.










Re: Инвестиция или Спекула
26-06-2008 - 20:08:13
абе неграмотнико никъде не съм казал че имотите ще паднат през 2007.
ти не си ли изпи валериана?

а това дали могат да спадат и с колко - справка една от латвисйките републики в столицата на която за 1 година цените паднаха с 38 процента.

та така, за тебе остава сложната задачка да откиеш коя е държавата и столицата.
да те улесня - имаше статия (в български вестник) преди няколко дни точно за тази столица и как имоти крашнали.

а това за джипа на лизинг ме уби. думи нямам.
Re: Инвестиция или Спекула
26-06-2008 - 20:09:21
298 - топ цена.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-26 20:09 от kuku987.
Re: Инвестиция или Спекула
26-06-2008 - 20:35:01
еее чакаи първо русия да мине през испания довечера де......
джулиус...тез турци снощи безмалко да объркат тотото :}
куку аре 298 по 100 кв.м -софия говорим =29800 аре купувам ти ги лично твоите
еи тук пред всички казвам - веднага ти ги плащам и разходите по прехвърлянето за моя сметка -офертата ми е валидна в срок от 30 календарни дни , не че после ще паднат , просто после смятам да се излежавам на някои плаж... winking smiley
Re: Инвестиция или Спекула
26-06-2008 - 21:02:13
една вила на морето 100 кв.м може вече за триста бири да купи ...ама от вносните еи..
знам ги тея цени джулиус едни гарсонерки имаше по 7-8 хил...купи се 10 мама му стара и се пенсионираи
имотите по принцип не зависят от нас а от хора които дърпат здраво конците..те определят...ама какво пък може да си спорим нали -не злобно де
отдавна съм навит аз на топ център софия за 300 евро ама..нямаааа
куку щеше да продава -като му кажа купувам и се крие :}
Re: Инвестиция или Спекула
26-06-2008 - 21:54:03
а сети се сега колко хора напуснаха България оттогава и как икономиката на България в момента е 60 процента от тогавашната (тука изобщо не се шегувам), изкалкулирай процента на ромите и фалита на кремиковци, увеличения брой на имотите на фона на намалялото население, световната финансова криза, цените на петрола, това че чъжденците продават а не купуват, задлъжняването( и после ми кажи колко ще са имотите в Бг.

300 може да се окаже оптимистична прогноза, аз пък тука изобщо не се шегувам колкото и с транно да изглеждат тези числа/цифри на фона на очакванията у средния българин в момента.

Re: Инвестиция или Спекула
26-06-2008 - 22:48:17
в еврозоната за която говориш цените падат навсякъде. откъде този оптимизъм за растеж в Бг?

между другото започнат ли цените да падат никой няма и да се замисли да купува (въпреки всичките 'инвеститори' тука на сайта).
защо не купувате като твърдите че цените ще скачат? над 300 000 обяви има само на този сайт, защо не купувате бе хора?


Re: Инвестиция или Спекула
26-06-2008 - 23:19:47
средната безработица беше висока зашото имаше много млади хора, сега тях ги няма, затова безработицата е ниска. Добре е да сравняваш броят на работните места а не проценти когато базата е различна. няма да се учудя ако сега работят сигурно 200-300 000 души по-малко в Бг икономиката от 2000. Освен това не забравяй че много хора се водеха тогава безработни а всъщност работеха нелегално, сега този процент е много по-малък.

да не смятаме тука процесите на пенсиониране. всяка година се пенсионират 50 000 души повече отколкото завършват училищата и университетите.

кажи ми колко нови заводи и предприятия са се отворили в Бг за тези години и после иди да видиш колко са се закрили. всичко се изля в барове, строителство, бензиностанции а производство няма, услугите са се свили.

затова е и този дефицит, всеки иска да папа никой не може да произвежда.

ако сметнеш инфлацията и inflation adjusted prices ще се окаже че сега хората живеят по бедно от 2000 (сещаш ли се колко беше бензина тогава? ами храните?)
въпреки всичките кредити който вземат. защото кредити отиват за 'европейски' жилища.

това за фактите засега.

казах вече че не фактите са най-важното а тенденциите.
ясно е че в Бг дето всеки живее ден за ден (то как ли пък да живееп там?) никой не гледа в бъдещето дори и банките. Аз обаче гледам. И затова твърдя което твърдя. И то ще се случи, всъшност вече се случва.

преди 2 години като пишех че ще има криза на имотите в УС и има балон ми наскачаха всички. Ау имотите не падали ау това ау онова.

и балона гръмна. тогава всеки го видя. когато нещата се случат всеки ги вижда, номера е да ги видиш преди да се случили. затова гледай тенденциите а не фактите.

айде със здраве,



smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Инвестиция или Спекула
26-06-2008 - 23:23:40
това с кредитите е масова психоза както беше с пирамидите. при доходи в пъти по-ниски от нормалните държави и двойни лихви се юрнал народа да купува суб-стандартни жилища защото вече сме в европа и европейската панелка не е панелка ами дворец. и то луксозен.
Re: Инвестиция или Спекула
26-06-2008 - 23:24:49
Безработицата се оправи като половината избагаха а другата половина засега
строи.На последно място сме по брутен вътрешен продукт на глава от населението
наистина ли мислите че цените в София може да са по високи от тези в
другите столици защото сега са почити изравнени.С този имидж дето го имаме
сме за никъде.Хванаха ги митничарите с мангизите и ги пуснаха
като са толкова чесни да им сложат по една камера да ги гледаме.
На ванко1 баба му купила джипа.Симеон му върнаха 4500 дек.повече
ама не ги дава мълчи като пръднал заек в царевица иначе в
интервю преди 12 год.каза нямал матерялни претенции.За ЦСКА
и за фондовете да не говорим.
Вярно сега не достигат хора в тази малко искуствено развита икономика
вдигат се заплати без да се е вдигнала производителноста на труда
не знам до какво води това икономистите във форома да кажат.
За миналата година от 5.3 милада евро чужди инвестиции 4.6 са в строителство
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход