Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Инвестиция или Спекула

Публикувано от baba 
Re: Инвестиция или Спекула
27-06-2008 - 17:19:59
ценовите равнища се мерят спрямо доходите. цените в германия в момента са на нивата отпреди 10 години дори по-ниски в абсолютни стойности, не забравяй, там нямаше 5 кратно увеличение на цените за 5 години. по-скоро имаше спад.

няма сегментация а повсеместен спад на цените на имтоие и всякакви ассет. така както е тръгнало пичове вие ще отречете циклите в световната иконимика и цените на имотите. и световната рецесия в момента.
Re: Инвестиция или Спекула
27-06-2008 - 17:24:26
не мразя Бг а тарикатите дето я наводниха.
впускате се в патриотизъм когато нямате повече аргументи.

Джулиус стига си писал глупости за ръст на производството в Бг и за ръст на кредитирането по-малък от този на развитте страни.
ценовите равнища са по-ниски в Бг само в твоята глава и в тези на управляващите.

хора вие сте в total disconnect с реалността.

това с борсовите индекси ме хвърли в тъч. много достоверна статискика да знаеш. особено в частта за инфлацията.
Re: Инвестиция или Спекула
27-06-2008 - 17:26:42
с малката подробност е че въз основа на данни предоставени от Бг



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-27 17:27 от kuku987.
Re: Инвестиция или Спекула
27-06-2008 - 17:28:03
сега oстана да ми кажеш как ЕЦБ смята инфлацията в Бг. и как има данни за кредитирането.
Re: Инвестиция или Спекула
27-06-2008 - 17:33:48
Хаха, почва да ми се струва, че Куку е емигрирал само за това, за да се грижи оттам за българския народ, да го просвещава и напътства.
Но в коментара си за българските физиономии мисля, че прекалява - прави решителна крачка към д-р Менгеле - той също е смятал, че славянските физиономии са тъпи и изразяват ограниченост и простащина, за това е правил т.нар."германизация"-генетични ескперименти с малки славянски момчета...
Един-двама са оцелели...
Та - остави ни да си умрем спокойно, пожали ни, бедните
Re: Инвестиция или Спекула
27-06-2008 - 18:38:03
само дето българите не са славяни.

а наистина видях доста аграрни физиономии. дали са били роми (ау, расист) или каквито и да е не зная, просто споделям впечатления. А те са че в София се е изтърсила селянията (като манталитет а не като местораждане) на България.
маса доста податлива на манипулации. това сравнение с доктор Менгеле го определям като несполучлив опит за шега.

да не се впускаме пак в лирични отклонения, ясно е че в Бг има и интелигентни хора част от тях пишещи из този форум, има и доста ограничени хора който се правят на разбиращи от всичко че и акъл дават.

хубаво в когато спорим да погледнем назад и да видим чии прогнози са се сбъднали.
досега - моите. И рецесията си дойде и краха на имотите, и борсите крашнаха (включая българската - чудо невидено, българската борса да крашне). и чужденците изчезнаха от Бг (мам какво плюене беше тогава...) и ваканционните имоти по морето крашнаха, и в провинцията работата се размириса, сега последният бастион е София. не можело в София това, не можело онова.

София се е превърнала в един лошо подъържан град, струпване на население без инфраструктура, драстично разминаване между цени и наеми и цени и доходи. Както и всеки пазар всеки дисбаланс си има неминуема корекция.

другото си е едно чесане на езици. аз в Бг икономика не видях. всичко е търговийка хотелчета (без да име туризъм), внос на това-онова, далаверка, сериозна икономика а и кадри за такава няма.

Re: Инвестиция или Спекула
27-06-2008 - 18:41:14
растеж най-вече на задлъжняването и дефицита във външната търговия.

Re: Инвестиция или Спекула
27-06-2008 - 18:44:39
аз не съм краен Джилуус, мъча се да бъда реалист. Обикновено като се случат нещата са по-зле отколкото предвиждам. затова се самоопределям като умерен оптимист.

освен това всичко което съм казал е или вече факт или в процес на случване.
Re: Инвестиция или Спекула
27-06-2008 - 18:45:25
еи този път вече и аз съм съгласен с куку
но така или иначе бг се управлява под масата с порочни практики
а те "големите" още не са решили какво точно да правят или по скоро какъв да бъде следващия им ход
така или иначе не ние правим играта а по скоро сме наблюдатели-кибици
столицата наистина се е превърнала в наи отвратителното място и селянията е взела връх което е повече от жалко......
поне да се опитаме да бъдем малко позитивни иначе батака е пълен
Re: Инвестиция или Спекула
27-06-2008 - 18:46:17
ти наистина ли си въобрязаваш че има реален растеж (освен от строителството) и че хората могат да си позволят повече няща със реалните си заплати (без да се брой кредитирането) сега околкото преди 5-10 години?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход