Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Инвестиция или Спекула

Публикувано от baba 
Re: Инвестиция или Спекула
28-06-2008 - 02:58:19
Juluis ,
>Гърция!

>Население - 11.2 млн. души (2008); Атина - 3.745 млн. души (2006) - произвежда >почти 65% от техния БВП!

>В предградията тръгват от 4000 евро нагоре.... и стигат до 6500 евро в северния >атински квартал "Екали"!


Julius ,

Изобщо не е вярно това което пишеш , че в предградията цените тръгват от 4000 евро. Ако не вярваш ето ти няколко оферти за едно от най-хубавите предградия Ano Glyfada


AREA: Ano Glyfada
DESCRIPTION: Mesonette 117 sq.m. on the 2nd and 3rd floor ( the last ones), with 3 bed rooms, 2 bathrooms, canopies, autonomy, security door, solar boiler etc.
PRICE: ? 220.000

AREA: Glyfada ( Terpsithea)
DESCRIPTION: Apartment 140 sq.m. with 3 bedrooms, autonomy, W.C. security door, parking, store room.
PRICE: ? 250.000

AREA: Ano Glyfada
DESCRIPTION: Аpartment, 70 sq.m. with balcony, 2 bedrooms etc. it is curently rented
PRICE: ? 75,000



А в централните квартали като Kypseli, Pagrati и т.н. цените са 1000-1500 евро на кв.м. , например :

Kypseli : Athens 7
55,000,000 ?
Apartment of 42 square metres for sale. Located on 2nd floor. 30 years old. 1 bedroom. contact


PAGRATI
Ground floor one bedroomed apartment of 42 square metres. Price 41,000 euros. Ref: PAG1.

PAGRATI
Second floor one bedroomed apartment of 53 square metres. Property comprises entrance hall, large lounge, recently modernised kitchen. Price 79,000 euros. Ref: PAG3

Re: Инвестиция или Спекула
28-06-2008 - 07:50:05
Кажете кой град ще го правим 3 000 000 Варна или София да ходя там да купувам.
Re: Инвестиция или Спекула
28-06-2008 - 12:42:01
Абе джулиус кажи направо че не се знае колко са ПЧИ-тата и няма как да се даде точна оценка на тая работа.
Re: Инвестиция или Спекула
28-06-2008 - 13:13:42
Julius често разводняваш дискусията като подхващаш глупави теми.. не знам нарочно ли?! Сега последните два поста са пълна боза, ша мъ извиняааш. Не мисля, че на база на официалната статистика могат да се направят точни прогнози. В БГто всичко са слухове и тя наш'та статистика служи точно за това - да обслужва "епистемилогичната арогантност" както го наричаш феномена.

Според мен подхода трябва да е точно обратния. Като се разходи човек и като види колко сгради стоят празни дълго след акт16; като чуеш, че строителните работници изреват от неполучени заплати; като видиш, че офертите на сайта растат с над 1000 на седмица; като разбереш, че миналата седмица 5-6 агенции в района са затворили и вече дори в големите агенции съкращават персонал... е тогава може да му стане ясно на човек на къде отиват нещата. За това не е нужно да четеш учебници, а просто да си видял поне веднъж подобна ситуация другаде по света. За това мненията на куку и асен са ценни - защото те са в Щатите и това там вече се случи за пореден път...
Алес клаа?
Re: Инвестиция или Спекула
28-06-2008 - 13:15:40
кат живеят в щатите са фанали Господ за шушляка......
Abu
Re: Инвестиция или Спекула
29-06-2008 - 00:55:57
Поздравления, Julius!
Точно този линк щях да дам в отговор на Каrа. Това е наистина сериозно нещо, нищо общо с Кремиковци и други перални, наречени инвестиции.
Re: Инвестиция или Спекула
29-06-2008 - 01:27:57
Най-обкиновена реконструкция,обновяване и разширение на морално остарели и разпадащи се производствени мощности.Не виждам какъв е повода за тази еуфория,която ви е обхванала,я вдигне Брутния продукт с 0.2% я не.Аз съм писал само конкретни цифри Джулиъс и то с точност 100%.Ако все пак искаш нещо конкретно за цените на имотите моята прогноза е-20-30% спад до началото на пролета на 2009,до края на 2009 още десетина процента на долу,от там нататък вече всичко ще зависи от много други фактори,така че прогнози за последващия тренд на цените ще правиме като му дойде времето.
А за Атина аз също ти писах,че цените в престижните квартали се движат около 5000,но никой не купува.Дадените от тебе линкове са именно за такива квартали
Re: Инвестиция или Спекула
29-06-2008 - 03:41:19
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> кат живеят в щатите са фанали Господ за
> шушляка......




eye popping smiley confused smiley eye popping smiley 1. Ако на един човек му кажат "ти си тъп" и той отговори "глей си работата", това е реакция на обида на човек, на който много не му пука.
2. Ако отговори "ооо, така ли, ще се видим в съда тогава" то това е свръхреакция.
3. Ако събереш една група от 5 човека и им кажеш "сред вас има един, който е тъп" и един изскочи и каже "кво, искаш да кажеш, че съм тъп ли" - то това е комплекс.
4. Ако обявиш, че от 5 човека, които са решавали задачи по математика единият е с най-нисък резултат и не ги е решил, и този човек те обвини в заговор за уронване на достойнството му - това е да си тъп.




Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-06-29 07:21 от @anas.
na
Re: Инвестиция или Спекула
29-06-2008 - 04:55:23
Джулиъс, аз не можах да разбера какво общо има тази производствена линия в Девня с цените на НИ?
Re: Инвестиция или Спекула
29-06-2008 - 08:13:14
Джулиус,
Наистина - съвсем неподготвено за Гърция
Атина - процент на продажбите спрямо 2005
2006 - 60%
2007 - 30 - 40%
Справка capital.gr - на страницата им за Real Estate
Иначе - оферти за 6000 Е квадрата мога да ти дам и за Солун - но това са изключенията, не това което се продава. А изкюченията знаеш....
Сега - ето ти от нашата статистика
Средни офертни цени за източните (по-скъпите и по-добрите) квартали на Солун - извадката е от за над 1000 имота, последните 3 месеца на 2008
- 1400Е - за жилаща на 25 години и повече (всичко е добро монолитно строителство с доста по-висок процент на стоманобетона от аналогичното българско) - счита за старо, много старо строителство и забелижи - на кв.м. в който не са отчетени терасите, а те в някои случаи достигат и до 50% от жилищната площ, а на последните етажи и до над 100 %, в повечето от случаите освен терасите не са отчетени общите части. За мазета, паркинги, складове, килери и др не говоря - не са се броели никога и сега не се броят. И още една особеност за старото строителство, с която не са запознати не-гърците - почти в ххх% от случаите оферираната квадратура е по малка от реалната и по документи жилището е по-малко от реалното!
Средни продажни цени за източните (по-скъпите и по-добрите) квартали на Солун - извадката не е представителна, защото продажбите спрямо мераците са незначителни но приблизително
- 1000Е 1300 Е- за жилаща на 25 години и повече - другото пълни просто обявите по вестници и се търкаля години.
Като ми остане време и ако те интересува, мога да ти дам статистика и за жилища
- до 2 години
- до 7 години
- до 14 години
- до 25 години
Хайде жив и здрав! И да учиш!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход