Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Инвестиция или Спекула

Публикувано от baba 
Re: Инвестиция или Спекула
27-06-2008 - 23:49:22
dival Написал:

не минимума е 1500 декара за да си що годе в играта , но много опит трябва
................................................................................................................................

Ей това е много важно .Щото като агетираш да се купува земя е необходимо да го подчертаеш.Сигурно малко хора в този форум могат да инвестират 1100000 ЛВ.
Знаеш кой разполага с такива цифри.
А иначе земеделието е доходоностно но със малки подробности!
Re: Инвестиция или Спекула
27-06-2008 - 23:49:32
тия вицове с:
1. хората имащи пари които идват от някаква сива икономика,

2. който пари довчера са ги нямали че не са купили вчера ами купуват сега на най-скъпото,

3. както и че сивата икономика я е нямало да вчера а изведнъж се е появила точно сега когато никой не купува имоти

ги разправяйте на шапката ми.

че се краде, краде се, че има трафик на наркотици има, че се парат парите от там в строителството, че на българските бизнесмени дотолкова им стига пипето: хотели, бензиностанции, барове, НИ е факт.

Но не подценявайте ролята на пазара като регулатор.
дори и в измислен пазар като Бг има закони и кризи както вече неведнъж сме се убедили и ще се убедим скоро отново,

Джулиус, за кризата се уморих да пиша, ще има криза на НИ както и финансова криза вследствие дисбалансите във външната трърговия и некадърно управление.
кога? божа работа. според мен- скоро, (кризата с имотите вече се случва).
Re: Инвестиция или Спекула
28-06-2008 - 00:02:57
gorje Написал:
-------------------------------------------------------
> dival Написал:
>
> не минимума е 1500 декара за да си що годе в
> играта , но много опит трябва
> .................................................
> ..................................................
> .............................
>
> Ей това е много важно .Щото като агетираш да се
> купува земя е необходимо да го подчертаеш.Сигурно
> малко хора в този форум могат да инвестират
> 1100000 ЛВ.
> Знаеш кой разполага с такива цифри.
> А иначе земеделието е доходоностно но със малки
> подробности!


не е точно така , аз не агитирам да се купува земя за да се обработва , а казвам да се купува в обработваеми раиони кудето може да се даде под аренда, и самата земя е ликвидна , в смисъл че ако ти трябват средства отиваш при арендатора които ти я работи разбирате се за цена и тои ти я плаща горе долу за един два дни при изрядни документи и време от двете страни
а иначе примера ми беше 100к евро за панелка или 100к евро кето е около 200к лева което пък е около 400 декара по 500 лева
400 декара при рентичка от около40лв по принцип 30 но за големи декари е повече ..добре средно 35 по 400 прави към 14 к лева -годишен доход без да си мръднеш пръста и парите ти стоят горе долу защитени от инфлацията....но както и да е ...наистина мислих че тази информация може да е полезна за форума....не бих искал да се приема като агитация ...аз нямам земи за продаване или по точно не продавам на смешните цени от резервоар бензин...аиде поздрави на всички
Re: Инвестиция или Спекула
28-06-2008 - 00:10:00
Направете статистика по колко хора са живели в окръжните градове
преди 15 години и колко живеят сега щи има градове останали на 50%
като Силистра например.Как в тези градове ще се вдигнат цените не
виждам.За 15г.сме намалели 30% има ли в историята на някоя държава такова чудо.
Българина иска да купи 2 апартамента да ги дава под наем и да не работи
ама кога ще се усети че няма на кого да ги дава.



Re: Инвестиция или Спекула
28-06-2008 - 00:22:16
dival: не ми се спори относно земята,обаче сравнението със бетон и тухли е безмислено.Земеделието е вид производство,а жилищата на сегашните нива са си една добра набутвация.Много скоро тук ще започнат прогнози за прeдполагаемо дъно!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-28 00:23 от gorje.
Re: Инвестиция или Спекула
28-06-2008 - 00:40:51
Според данни на Агенция за недвижими имоти "Адрес" средната цена на квадратен метър за 2007-a у нас достигна 737 евро, а само за София тази стойност е 835 евро. Това означава, че имоти с добро местоположение и качествено изпълнение на строителните работи са над 1100-1200 евро на квадрат. Рекордът в началото на февруари се държи от кв. "Иван Вазов" в столицата, където средната стойност на офертите преминава 1500 евро на квадрат.

В Северна Гърция - Халкидики, Солун, Кавала, цените на повечето стандартни имоти са между 1200-1400 евро на квадрат. А разликата в състоянието на инфраструктурата, хигиената и реда между двете страни определено не е в наша полза.

По-скъпи са имотите около Атина, където средната цена на офертите е около 2000-
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2200 евро на квадрат.
----------------------------[www.temanews.com]
Re: Инвестиция или Спекула
28-06-2008 - 00:57:34
Julius, и аз като теб бих искала да видя аргументи с цифри, линкове, само че "мисията невъзможна". Все едно да искаме Куку да пусне графика за оборотите на уличните наркодилъри и да разсъждаваме има ли балон при тях или не. Ако е линк, трябва между редовете да четем и да се чудим: сега манипулират ли ни или е вярно. И пак без цифри.

Излиза, че сме много добре.

Това което, обаче наблюдавам тази година: пада яко брусене от страна на всички инстанции, които могат да събират пари - актове, данъци. Яко дерат и то за дребни неща, където знаят, че вниманието е приспано или пък редовни пропуски из бумащината и точно там удрят. След това повтарят.
Интересуват се каква собственост имаш; ако имаш повече -имаш пари за актовете.
Например нямаш бадж -500лв. Обаче, трябвало освен на български, и на английски да пише.
С едрите "пропуски" пък въобще не се занимават.
Шефът на митниците казал: свърши се с чехли по 1лв вече по 5лв. Обаче, контрабандният внос е по 1 лев, но и там е с пари..


Като сме толкова добре защо е това налудничево събиране на парил

Вярно, че избори идват, но никога не е било както сега. Като за последно.

Вече писах за фирмения данък и за писмото от НАП. Платих го. Сега чакам писмо за личния данък, тогава ще го платя. Много обичам да "имам поща"smiling smiley
Re: Инвестиция или Спекула
28-06-2008 - 02:20:58
А отностно социалната политика в БГ ? Тя просто не съществува!В държава която се управлява от вълци социална политика не може да съществува!

В Иcпа.. държавата строи жилищни комплекси и ги продава на млади нуждаещи се семейства на минимални цени.Има изисквания за възраст и имотно състояние.И забрана за продажба 20 години.
Пример:3-стаен с гараж 76000?!
Това нее фантазия а истина.И важи за млади поданици .
Въпроса с чуждестранни купувачи и богати синчета стои по друг начин.

И аз плащам ипотека 610? (актуализирана за тази година) Обаче месец след като си подадох данъчната декларация от данъчното ми преведоха 2700? -заради покачването на лихвите.Това в БГ може ли да се случи а?
Този месец всеки работещ тук ще получи допълнително 200? държавни пари --компенсация и аз не знам за кво.Странно нали -разни държави разни политики!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-28 02:26 от gorje.
Re: Инвестиция или Спекула
28-06-2008 - 02:38:36
Джулиъс,браточка,кви аргументи искаш?от къде?не видиш ли,че всичко е ДИРИЖИРАНО И НАГЛАСЕНО?
от БНБ дават таргет за инфлацията за цялата 2008-8%,а бюджета и останалите статистики,вкл и БВП се изчисляват на 5%????????
НСИ-статистическия в институт,където само го цитираш и фалиш,прави статистика на цените на НИ спрямо телефонна анкета?
тва анкетно бюро ли е,или национален статистически институт?
не виждаш ли,че такива смешки има само в бг?
в коя друга държава има статистика на анкетна основа?
20милиарда дълг за 3 години не ти ли стигат като доказателство?малко ли ти се виждат?от 681 година до 2005 -12 милиарда,после за 3 години сме натрупали 250% повече,отколкото от как е възникнала бгетовицата.
каква сива икономика-всичко е външен дълг-мани ги махленските ви мутри-плюнки са-само се надуват,защото имат гръб на политиците.
имаш ли си представа въобще колко са 20 милиарда?
ако цена средна на строеж до ключ за последните 3 години е била 200 евро-тва са 200 милиона кв метра-или 4 милиона апартамента??????????
не казвам,че всичко е влезло в строителство-голяма част са отишли за капитализацията,чрез отпускане на заеми на високи нива.
давам ти пример-тези пари в строеж до ключ се равняват на толова,че българия да се построи още 4 пъти.
тия пари са бума,кви мутри,ква сива икономика-че периода на мутрите-разцвета им беше края на 90-те.като са правели толкоз пари,българия да не би да беше цъфнала?
20 милиарда?????за 3 години?????ти май не можеш да смяташ нещо.или не можеш да осмислиш цифрата.
къде ги виждаш келавите бг банки да удържат на такъв напън?не само не могат да ги върнат,те не могат и да си обслужват дори и лихвите.

даваш ми бнб статистика,че лошите кредити били 2%???????????
тебе ли требе да те уча как лоша ипотека се превръща като добър инвестмънт?
да ти давам ли уроци по банкови въртележки?малко ли съм писал тук за тва?
хайде едно примерче,па тебе те оставям да разсъждаваш над него:
пощенска банка е отпуснала 8 милиона евро на 1% над либор,свръх нисколихвен заем на фонд от бгрейт-България???????
ми че то пощенска,да се скъса не може да намери такъв евтин ресурс,а отпуска на фонд за НИ?????????
кво правиме?даваме 8% лихви по депозити и после ги подаряваме на 4% на фонд за НИ???????
нещо да ти мирише на изгоряло?

крият сега.крият.ама не могат да устискат дълго.сива икономика.....аре по леко.всичко е дълг.мижав процент са далаверките на бандюгите ви,шиткащи наркотици по училищата.

какви данни искаш,когато шефа на НСИ обявява данни,които са неудобни и след седмица бива уволнен?
статистика?орешарски и димитров-от тях ли черпиш информация?
пссссс,вземете се събудете малко ,а?
вече един фонд за НИ опита да набере средства с ново ай пи о.не мина номера.
сега втори-щял да набира-направил обаче преди тва одит печалба на 213%.
Джулиъс,би ли ми разяснил кво е ОДИТ ПЕЧАЛБА?пари на хартия?имали земя,която била 350 000лв на декър,ама не казват декъ била?
аре да видиме кво ще стане и с ай пи о-то и на тях.
не само,че няма да наберат ресурс и търга ще пропадне,ами тва ще им срине и акцията.
кви са тия отчаяни подходи?защо?
ами нека ти каже-при 30 милиона лева заем,изтеглен,за да се рефинансира 8 милиона заем,на който изтича падежа,нещо да ти намирисва?
имат реални доходи от по малко от милион,а лихвите по заема им са поне 3 милиона.
нема дълго и фондчетата да удържат-те ше поведат и банките.
тва аргуметирано достатъчно ли ти е,или не е,защото тази информация не можеш да я намериш в бг медиите?
Re: Инвестиция или Спекула
28-06-2008 - 02:50:24
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Гърция!
>
> Население - 11.2 млн. души (2008); Атина - 3.745
> млн. души (2006) - произвежда почти 65% от техния
> БВП!
>
> В предградията тръгват от 4000 евро нагоре.... и
> стигат до 6500 евро в северния атински квартал
> "Екали"!
>
> Хубава, лоша... красива, грозна... цигани,
> турци... ако София набъбне до 3 милиона - къде
> мислите ще отидат цените?


Джулиъс,преди около три седмици бях на прием-ревю на Дженифър Лопез,Ланком и Шисейдо в Атина.Както можеш да се досетиш там много случайно поканени хора няма.Та,нещеш ли се запознавам с дългогодишна брокерка на НИ в голяма Гръцка компания за НИ.Както пак можеш да се досетиш веднага я засипах с въпроси за състоянието и развитието на пазара,като въпросите ми бяха конкретно за Атина.Предавам ти точните и думи-цени в предградията около 1500 евро,луксозни квартали 5000,продавачите не свалят,но и сделки няма,приходите в нейната компания под санитарния минимум,съкращения на персонала всеки два месеца.Това нещо да ти напомня за ситуацията в нашата уникална София.Сега малко достоверна информация и за Мадрид,м/у другото град с брутен продукт на глава от населението около 40.000 евро.Апартаменти до парка Ретиро(съвсем близо до Прадо и ботаническата градина)които до преди година струваха около 6000 кв.м сега спокойно могат да се намерят по 3000.Ти сам си направи сравненията с нашата уникална Докторска градинка,повтарям Градинка.И накрая-знам че си здравомислеш човек,но е време да се присъединиш към лагера на реалистите и да спрете да се опитвате да оборвате Куку и Асен с аргумента,че са имигранти и нищо не разбират от нашата действителност.Аз не съм имигрант и ти заявявам най-отговорно-криза няма да има,ще има срив и то тотален.С риск да се повторя ще ти цитирам нещо на Самуелдсон и Нордхаус(нобелова награда за икономика)"за да има криза в икономиката,първо трябва да има икономика",а както се досещаш когато няма икономика(такъв е нашия случай) следва крах,а не криза или рецесия както предричаш ти.

С най-добри чувства.Чета ви редовно(Куку,Асен и станалите нормални,а не откачилите Брокерчета),но нямам нерви да пиша често,затова винаги съм казвал,че се възхищавам на енергията и упоритоста,с която Куку и Асен се борят и се опитват да влеят малко разум на празните тикви. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход