Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!

Публикувано от Znae6t 
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 22:06:51
че и неспособни емигрираха е ясно. Но повечето ми познати с малко повече акъл сега изкарват доста повече пара от средния чужденец. А тука работеха за по 5-800 лева. Хващаш ли ми тънката логика. Пара не става само с купуване и продаване, трябва някой да произвежда тия пари във вид на стоки, които тарикатчетата да си купуват. Кат няма кой да я върши тая работа тарикатчетата ще ми ядат дедовия :!:
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 22:08:13
Така е...

Дивал, всеки казва, че пазарът е не само фундамент, а и психология. Да не говорим за цените на имотите. Както сега всеки си мисли, че цените ще растат всяка година и накрая ще ударим Беърли Хилс в земята, така е възможен и обратният сценарий. При една растяща инфлация, сриване на борда, гърмене на банки, изтичане на капитали навън /всеки уважаващ себе си имотен мафиот разполага с поне 5 офшорки/ паниката ще засегне най-разстящият пазар т.е. точно имотите. Тогава инерцията ще доведе до масова психоза и при липсата на свободни пари / а все пак трябва да се яде и да се плащат сметки/ имотите може да паднат и под себестойност. Има строители, които удариха кьоравото 10 пъти и ще бъдат склонни да продават и под минимума, за да не фалират.

Та това, още Асен и Куку го казаха. А защо растяха/растат цените и не се е сбъднала прогнозата на някои за срив още 2006 аз го разбирам много просто. Когато други народи и държави се накисват, българинът е склонен не само да повтаря грешките им, а да се накисва 2 пъти повече. Испанците се сринаха имотно, ама ние сме бетон мани ги тия. Балтийците и те се огънаха, ама при нас това не върви, ние тук си имаме мафиоти от класа, те ще перат и наливат ликвидност до безкрай.
И така докато другите се осъзнават по някое време и изпускат парата, ние продължаваме да мятаме въглища в котелното и да порим вълните с блажена глуповата усмивка.


Колкото повече се отлага изпускането на парата, толкова по-силно ще се чуе и гърмежът на парахода България. Асен го каза същото, в смисъл, че страната ни тогава ще я пишат в учебниците. Пак за лошо.


И последно - янките изгоряха, умряха, фалираха, крашнаха, загинаха.........па па па. Хубаво, но те от глад няма да умрат. Половин континент са, почти целият свят работи за тях. Бушмена им дава 1000 долара ей така, да консумирали и да наливат ликвидност в системата. Вие как си представяте Станишев-Симо-Меди и компания да дадат дори и един пробит лев ей така безвъзмездно на озъбилия се при евентуална криза българин?
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 22:13:49
ПОМОЩ - МТЕЛ Написал:
-------------------------------------------------------
> - емиграцията на читави хора способни да изкарват
> кинти
>
> е, добре де, тия хора като са читави и способни да
> изкарват кинти, защо се е наложило да емигрират,
> та те ако са толкова печени и в България ще си
> изкарват, май нещо не е точно така, май само
> неспособните в България емигрираха, така ми се
> струва на мен
.....................................................

Тъй тъй, двойка по логика.
Защото ако ти е вярна тезата България вече трябва да е цъфнала и вързала и тълпи американци, германци и британци да емигрират у нас. А пък М-тел със собственик някой способен българин да е купила Водафон и T - Mobile в пакет smoking smiley

Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 22:19:21
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> аз не споря дали ще растат разбираш ли , но не
> мога да се съглася че един декар земя струва
> колкото евтин килим, и как бе мама му стара да си
> продам жилището за 300евро......

Много бързо забравяте преди 3-4 години като се продаваха апартаменти из центъра за по $15000. И никой не се избиваше да ги купува. Минаха няколко години и вече: "как да продам на 300Е?"

Избирателна памет му се вика на това. Всички забравихме кризата и гладните години и станахме бизнесмени. Продаваме, купуваме...

Ще поживеем, ще видим.

Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 22:31:46
ПОМОЩ - МТЕЛ Написал:
-------------------------------------------------------
> - емиграцията на читави хора способни да изкарват
> кинти
>
> е, добре де, тия хора като са читави и способни да
> изкарват кинти, защо се е наложило да емигрират,
> та те ако са толкова печени и в България ще си
> изкарват, май нещо не е точно така, май само
> неспособните в България емигрираха, така ми се
> струва на мен


Самият ти въпрос и гледната му точка са сбъркани. Запитай се кой би ОСТАНАЛ в територия на престъпници при положение, че има възможност да се премести да живее в нормална бяла държава. Запита ли се? Сега даваш ли си сметка, че самият факт, че някой се е махнал от България, означава, че е значително по-умен и решителен от безволевите твари останали на доизживяване тука, както и - най-вероятно - честен човек, за разлика от престъпниците на всички нива на властта и дребните тарикати, които преживяват покрай тях от глупостта на оредяващото стадо.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-05-29 22:35 от shayhiri.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 22:57:05
ПОМОЩ - МТЕЛ Написал:
-------------------------------------------------------
> - емиграцията на читави хора способни да изкарват
> кинти
>
> е, добре де, тия хора като са читави и способни да
> изкарват кинти, защо се е наложило да емигрират,
> та те ако са толкова печени и в България ще си
> изкарват, май нещо не е точно така, май само
> неспособните в България емигрираха, така ми се
> струва на мен
>
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
ами просто.отговора е лесен-защото в цивилизацията те ценят спрямо професионализма ти,а в бг,спрямо роднински връзки и партийни заслуги.за това истинските специалисти бягат в чужбина,а осакатените некъдърници управляват бг.
примери колкото искаш-подхвани ги -бившия министър по виденово време-сега е шеф на БНБ,борсата в бг нарочно се държи държавна,за да може да се смуче от няколко паразита,които си нямат представа от нищо повече от счетоводни похвати.
а тва са няй важните места на управление на една капитална държава.от там могат да ви съсипят,могат и да ви вдигнат на ръце.

ето защо много хора бягат-защото са професионалисти,а в бг остават тарикатите.

а колкото до имотите-с риск да стана банален,ще кажа-при балониран маркет няма такова животно,като цените ще спрат да растат и ще се задържат.
цените спрат ли да растат-въпрос на време е маркета за замръзне(което вече е станало) и всичко да рухне.

и пак ще обясня защо:
ами защото балонирания маркет се характеризира с това,че хората не печелят от фундаментите на пазара,а от препродаване-покупка с цел препродажба и печалба от самото балониране-вдигане на цената.
но при удряне на топ ниво-всички тези хора участвали в балона-никой вече няма да купува,след като не може да се препродаде на печалба.

и съответно всички почват да продават и никой не купува.
и така до достигане на дъно-реалната цена спрямо стандарт на живот.
а когато балона е прекалено голям-тогава падат и под фундаменталните цени,защото никой не иска да купува,заради психозата от падането-хората ги е страх,че дори и да купят,след година цените ще паднат още.
и тва влиае пагубно на цените.
по същия начин,както до сега всеки трепереше да купува,че се качват.така ще бъде и обратния ефект.
отделно при дълъг период на балониране има и друг ефект-при наливането на маса пари се стимулира свръх производство,което отделно допринася за свръх предлагане.
та и тва е също вярно за бг,защото ,както виждате,бг се презастрои.

така че,цените удярят ли връх-всичко рухва-времетраенето м/у топ ниво и срив зависи от натиска в/у инвеститорите в балона,до колко време ще удържат.
като поставиме като натиск и още много показатели,които в момента ще доведат до по скорошно идване на този момент:

1.инфлация-която води до обедняване
2.проблеми с финансиране от банките-банките са ще си плащат,като главните виновници за балонирането на НИ и скоро,ако не е станало вече-трябва да си милионер,за да ти дадат ипотека.следователно,дори и да има балъци да пазарува,няма да им се предложи финансиране,за да се набутат
3.излизане на чужденците-не само никой от тях не купува,ами и двойно се натоварва пазара,защото всички вече продават.
4.медийнно затъмнение-и то помага до момент-след това,никой не обръща внимание на вестниците,и накрая те взимат станата на истината,за да не се разкомпроментират.
както виждате,вече в пресата почнаха да излизат по серионзи обезпокоителни прогнози,както за НИ,така и за състоянието на икономиката. и все повече ще стават.

има и още надолу,ма ме домързя да пиша-надявам се тва е достатъчно обяснение,защо при удряне на топ ниво,няма задържане на цените,а има тотален срив.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 23:01:21
Абе не знам кой крив, кой прав, но обявите вече гонят 300 000. Познавам няколко човека, които продават от месеци и земя и къщи, но няма клиенти. Като им кажа да смъкнат цените, те ми викат, ама как - съседа продава на повече. Ще видим докога ще могат да чакат и кога ще започнат да смъкват цените. Та в тази връзка се продават 8 декара вътре в околовръстното на София по 40 ЕУР/м2. Има ли кандидати? Съседите на човека искали по 60 ЕУР. То си е далавера направо. Купувате на на 40, продавате на 60 и 160 000 ЕУР в джоба. Хайде чакам ви.
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 23:14:56
както винаги и този път вашите обяснения звучат напълно логично и аз няма да си затворя очите
Не съм съгласен че некадърните избягаха в чужбина , аз има много приятели в азлични държави които там просто успяха повече,а имам и такива които са 12 години там и още работят като келнери-според човека е като тук
за сривовете какво да кажа-аз моето мнение съм го казал отдавна -хубавите имоти,парцелите около морето,земеделските земи,земите подходящи за ветрогенератори и фотоволтаични клетки, земите подходящи за био земеделие и енергиини култури-тези имоти според мен ще си имат цената
има си проекти ,вървят си -запознат съм..
тои гришата ганчев е прос и тои ,че и екипа му ,че се захванаха да строят
ами тез голфове -с тях какво става...
може и да се пръсне балона с гръм итрясък,дали , кога , с колко,
и дали хората наистина ще си продадат имотите за да си плащат сметките...сега как ги плащат,а виж ако няма търсене -съгласен съм и ми звучи логично...нали в краина сметка клиента е наи важния фактор
арменци,евреи, никога не продават имотите си освен ако краино не се налага-напротив винаги купуват....глупаци ли са....циганите винаги продават или ипотекират без много-много да му мислят-турят един сателит и губят всичко-умни ли са....офффф мързи ме да пиша повече...
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 23:16:50
пазара според мен удари топ ниво още лятото на 2007.
от тогава насам-цените ужким растат,но сделките драстично намалят.и аз познавам хора опитващи се да продадат,но неуспешно за сега.казах му на един познат,за свали дори и 300 евро на кв в лозенец,само и само да го шитне,но човека душа не му дава-и съотвенто никога няма да го продаде-ще го завари срива.
кой продал-продал-тва беше.край.
след софето накрая и селсостопанската земя ще умре-така че,продавайте,дорде не е късно-и там ще удари секирата,но още може да огънете някой фонд за НИ да я купи,за да я балансира в отчетите си,като бъдещо голф игрище и да покаже на хартия колко много се е вдигнала.
че иначе,акцийките ще се сринат,а така забавяме неотложното.....
Re: Още ли има хора ,който твърдят ,че цените щели да растат ?!
29-05-2008 - 23:46:23
това искам да кажа -без да ме интерусува какво става в япония или уса или която и да е друга държава...и какво значи морските имоти били падали,ами даите да видим в гърция или испания например падат ли-падат ама дръжки,ако падаха защо аджеба идват кипърци да купуват...нали и там си имат море

Mалко инфо. В Испания това застрояване (бетониране) бе извършено през 80 те години...и цените паднаха...както у нас (уви) а кипарците купуват защото е ново и евтиноwinking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход