Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Българският лев...

Публикувано от Dimitrovski 
Re: Българският лев...
31-03-2008 - 00:28:59
Куку, благодаря и аз за съвета, който ти беше поиска от димитровски от името на обикновените българи.
Димитровски, разгледай форума няколко седмици назад и ще видиш, че и Асен е дал абсолютно същия съвет, за което още веднъж искам да му благодаря.

Момчета, жалко че БГ е прогонила хора като вас. Живи и здрави да сте.
Re: Българският лев...
31-03-2008 - 00:31:16
Julius,като си подхванал тази тема,що nе я довършиш?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-03-31 00:32 от javor.
Re: Българският лев...
31-03-2008 - 00:36:17
Re: Българският лев...
31-03-2008 - 00:39:29
аз си мисля че ценните метали са само временна и силно спекулативна алтернатива на долара. Много хора казват че долара е подценен. При нормални условия - да, при този дефицит в щатите и дългосрочна нестабилност - не знам. Хората приказват за соушъл секурити, здравни осигуровки, при тези бейби боомъри не знам кой ще плати сметката. Ако щатите се превърнат в европейски тип държава с високи данъци ще загубят донякъде инвестиционната си привлекателност.

От друга страна да държиш шатски долари и постоянно (в момента) да ти се обезценяват спестяванията е много стресиращо и човек може да бъде подтикнат да направи някоя глупост.

Двете неясни неща са кой ще стане президент и какво ще направи федералния резерв. Гледах наскоро Клънтъновца, разправя вицове държавата да поемела рисковите ипотеки, т.е. пълно насърчаване на безотоговорността ами нали тогава всеки ще тегли още една ипотека и край няма да има...

В щатите имотите ще станат много привлекателни за инвестиции като се стигне дъното. Който живее в щатите и иска да купи или изплати имот може би си струва да държи долари защото имотите в долари ще падат.

Инвестицията в злато/сребро/метали е много деликатна и съвета ми е да се говори със финансов адвайзър който си разбира от работата и освен това при съвет поема отговорност.
Във всеки случай си струва да се изгради балансиран портфейл според степента на риск който си готов да поемеш. Всяка банка си има таргет рейт за златото спрямо долара, лихвените проценти и повече. Златото и ценните метали обаче стават много опасни при определен тип икономическа политика и след края на кризата веднага човек трябва да се отърве от тях.

Има и нещо друго че данъците (такс трййтмънт) на инвестициите във злато са различни. В Канада например има кепитал гейнс който се таксуват с по-висок данък защото инвестициите във злато се водят едва ли не от тип нумизматични/колекторски.

И трябва да се действа според обстановката. На мен ми се струва че в момента в световната икономика има затишие пред буря.

Таргета на СИБЦ е 1150 за тройунция злато. за тази година.
Бланса трябва да е предимно в кешови инструменти а златото и ценните метали са убежище при много силна инфлация която още не се е разразила.

дефлация ще има на ассети (акции, имоти).



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-31 00:40 от kuku987.
Re: Българският лев...
31-03-2008 - 00:39:54
еее julius точно наи интересното не ни каза и си легна
Re: Българският лев...
31-03-2008 - 00:41:18
Kuku,предупреди Amam и Dimitrovski за риска в металите.Аз също здраво сам заложил там,но знам и риска.
Re: Българският лев...
31-03-2008 - 00:43:34
мале,много се изписа днес,съвсем се ошашавих........
само един въпрос към Куинсикс-фючърите на доу джоунс не рефлектират ли реално на изменението на компаниите в него-процентно спрямо формулата на индекса,или рефлектират само психологически?
и индекса BTX еквивалентен ли е срямо структура на доу джоунс?или е друг тип?
Re: Българският лев...
31-03-2008 - 00:45:34
javor Написал:
-------------------------------------------------------
> Kuku,предупреди Amam и Dimitrovski за риска в
> металите.Аз също здраво сам заложил там,но знам и
> риска.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Яворе,къде се изгуби бе човек?нарочно не исках да те питам за златото.значи още си там?
все пак си на далавера,нали влезе на 800?
Re: Българският лев...
31-03-2008 - 00:45:34
яворе, виж последния ми постинг.
Re: Българският лев...
31-03-2008 - 00:46:27
Kuku,мерси и лека от мен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход