Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имам ли право на задния си двор

Публикувано от palikarska 
Re: Имам ли право на задния си двор
27-05-2008 - 12:27:35
avatar
Fabia Написал:
-------------------------------------------------------
> Убедена съм,че ако човек от лакомия не си
> прехварлил земята и си е правил някакви сметки,със
> сигурност ще си е уредил предварително
> въпроса.Това поне е възможно.

Да,ако му се дават пари за адвокатски услуги, а не е получил "ценните" съвети пред входа на пейката........
Re: Имам ли право на задния си двор
27-05-2008 - 13:57:18
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Fabia Написал:

>
> Да,ако му се дават пари за адвокатски услуги, а не
> е получил "ценните" съвети пред входа на
> пейката........
>

Е,хаиде сега...


Re: Имам ли право на задния си двор
27-05-2008 - 17:53:35
Защо говорите глупости?
Сегашното законодателство изсиква по 1 (едно) парко место на жилище в границите на УПИ-то.
Разрешение за строителство се издава, само когато това условие е спазено!
Съсем друг е въпроса, как са се договорили собственика и предприемача при учредяването на суперфицията.
Ако предпириемача е посочил площ за паркоместа, за която площ не се е договорил със собственика, това опоределено значи, че той е излъгал, за да вземе разрешението за строителство. Общинските органи не се интересуват от тази подробност, защото под проекта стоят подписи.
И накрая идва момента - аджеба кой какво е подписал.
Ако собственика на земята се е съгласил при учредяването на суперфицията терена да се използва за паркоместа, това значи, че проекта е съгласуван с него.
Ако собственика на земята си е запазил излишната част от терена, а в проекта тази част е отбелязана за паркоместа, то някой е излъгал. Тук общината си полага подписите, защото има такива на проекта. Ако общината изискваше присъствието и на собственика, при утвърждаване на проекта и неговия подпис, то тогава щеше да лъсне измамата. Но това не е заложено в закона, въпреки, че окончателния договор за суперфиция се подписва след одобрен проект и разрешения за строителство, което значи, че собствника е наясно за какво става дума.
Понякога договорите са токлкова обемисти, че човек си губи мисълта докато ги чете, но все пак това не го освобождава от оговорност.
Не трябва да се обвинява в лакомия нито собственика на земята, нито предприемача.
Просто и ясно е, че всичко трябва предварително да е описано, а новодомците да са наясно какво тоно купуват, което ще рече, че и те имат право да се запознаят и с договора за суперфиция и с всички документи по строителството, а не само с един натариален акт от няколко реда, защото този ака е предшестван с много други актове!
И накрая - фирмата, която е построила сградата, веднага след продажбите, може да бъде заличена от търговските регистри, доката собственика на земята няма къде да се изпари, защото тя се предава по наследство!
Re: Имам ли право на задния си двор
28-05-2008 - 08:47:26
Преди 1 години си купих апартамент в нова кооперация. Петното на застрояване на кооперацията е на 100 процента от парцела.. Продадоха ми само ПРАВО НА СТРОЕЖ без земя.
Айде сега ми къжете за какво им е тази земя на собствениците в моя случай ??? Аз имам идеални части от сградата и правото на строеж ... Сега ще си плащат данъка на тази земя доживотно и ако един ден се светнат и искат да я прехвърлят аз ще откажа тогава.
Re: Имам ли право на задния си двор
28-05-2008 - 10:11:33
Брау, Венци12! Евала! Собствениците на земята са хитри, ама и вие с правото на строеж сте хитри! Затва сме на тва дередже...
Re: Имам ли право на задния си двор
28-05-2008 - 13:03:19
Sorry!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-28 13:11 от partzalev.
Re: Имам ли право на задния си двор
28-05-2008 - 13:06:52
venci12,
Ако някой ти е продал само ПРАВО НА СТРОЕЖ, то ти трябва да имаш и договор със строителя за построяване , тъй като този апартамент е бил построен от някой, който преди теб е имал право на строеж. Иначе, ако имаш само придобито право на строеж и в течение на 5 г. не докажеш документално, че си усвоил това право (до груб строеж), то межеш да загубиш правото си на строеж и то да се върне на собственика на земята.
Re: Имам ли право на задния си двор
28-05-2008 - 16:43:50
Ето Ви нагледен пример, как обикновен юридически въпрос, се превръща в морално заклинание и гледане в чуждото канче, без никакви доказателства:
"Само че,лакомията й е голяма. Не случайно не е прехвърлила земята. Мислела е,че ще може да смъкне поне още една кожа от някого"

Както и тарикатлъка в действие: "Аз имам идеални части от сградата и правото на строеж ... Сега ще си плащат данъка на тази земя доживотно и ако един ден се светнат и искат да я прехвърлят аз ще откажа тогава."

Бравос! Да живее България!!!



Re: Имам ли право на задния си двор
28-05-2008 - 18:05:12
avatar
global ,
"Прехвален светец и Богу не е драг!"
Чувала ли си тази мъдрост? winking smiley
Re: Имам ли право на задния си двор
28-05-2008 - 18:13:00
Това изречение, извън контекста, относно темата за примАтивизма ли е?

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход