Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имам ли право на задния си двор

Публикувано от palikarska 
Re: Имам ли право на задния си двор
12-05-2008 - 19:12:40
Ами Глобал, да защитаваш инстиктивно своята територия си е чисто животински инстикт без грам човечностsmiling smiley Явно накрая и ти реши, че не е лошо вметно да е законно да е морално решениетоsmiling smiley
Обаче как не те беше срам да наречеш palikarska приматsmiling smiley
Re: Имам ли право на задния си двор
13-05-2008 - 08:10:18
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами Глобал, да защитаваш инстиктивно своята
> територия си е чисто животински инстикт без грам
> човечност Явно накрая и ти реши, че не е лошо
> вметно да е законно да е морално решението
> Обаче как не те беше срам да наречеш palikarska
> примат
>

Ами, добре познавам хората и знам, че са способни и на много добро, и на много зло. И понеже виждам, че нещата вървят масово към умопомрачение, се опитвам да пледирам за по-малко примативизъм, пък който схванал, схванал. Лудниците и затворите пак са човешко изобретение, и ако имаш въображение, можеш да видиш и добротата там!


smiling smiley
Re: Имам ли право на задния си двор
25-05-2008 - 23:07:32
razumno reshenie e sled kato dvora sie vash da si postrite garahi tam i sasedite kato iskat da parkirat da gi vzemat pod naem .eto ti edin dobar biznes
Re: Имам ли право на задния си двор
26-05-2008 - 18:38:41
Аз мисля ,че правото на строеж е пълна глупост и то съществува само в България и никъде другаде по света. Ако бяхме в нормална държава никога нямаше да позволят да се построи кооперация и да няма паркоместа за абсолютно всички апартаменти и някой си там да се прави на по-голям собственик от другите ...
Като искаш да си ползваш земята за паркинг да не беше отстъпвал "право на строеж". Къде да паркират хорицата ? И пак се връщаме че общината е виновна за този проблем. Не трябваше да издават разрешение за строеж щом няма паркоместа !

Re: Имам ли право на задния си двор
26-05-2008 - 20:08:00
venci12 Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз мисля ,че правото на строеж е пълна глупост и
> то съществува само в България и никъде другаде по
> света. Ако бяхме в нормална държава никога нямаше
> да позволят да се построи кооперация и да няма
> паркоместа за абсолютно всички апартаменти и някой
> си там да се прави на по-голям собственик от
> другите ...
> Като искаш да си ползваш земята за паркинг да не
> беше отстъпвал "право на строеж". Къде да
> паркират хорицата ? И пак се връщаме че общината
> е виновна за този проблем. Не трябваше да издават
> разрешение за строеж щом няма паркоместа !
>
>

,,Хорицата" могат да си наемат паркомясто.
И другаде по света паркоместата не са безплатни.
А този, които се ,,прави на по - голям собственик", все пак плаща данък за тази земя.
Re: Имам ли право на задния си двор
26-05-2008 - 21:06:43
Напротив... Ако си ходил в някоя цивилизована страна ще забележиш че всеки блок си има огромен паркинг.... Всеки който си купи апартамент трябва да има гараж (да си купи) или паркоместо. Неможе да построят 40 апартамента да са предвидили по проект паркинг да бъде земята на господина и след това да им кажат на хората да паркират колите си но пешеходния тротоар, защото някой си там решил да не продава идеални части от земята и да си прави частен паркинг..
Като иска такова нещо ДА НЕ ОТСТЪПВА ПРАВО НА СТРОЕЖ , а да си построи самостоятелна къща и тогава да си ползва двора за каквото ще.. Хем взел обезщетение за сградата хем иска и ако може да загради двора и ако има как и от въздуха да влизат в сградата хората..

И правото на строеж ще отпадне скоро време защото никаде ама никаде по света няма такова НЕЩО. Купуваш си апртамент или магазин и имаш идеални части от сградата и земята !
Re: Имам ли право на задния си двор
26-05-2008 - 22:49:33
avatar
venci12 Написал:
-------------------------------------------------------

> И правото на строеж ще отпадне скоро време защото
> никаде ама никаде по света няма такова НЕЩО.
> Купуваш си апртамент или магазин и имаш идеални
> части от сградата и земята !


Е,стига се излага! Суперфицията съществува още в Римското право и оттогава до сега- в целия свят. Няма да изчезне. Трябва да изчезне неинформираността на хората и прекалената им лакомия. Което става бавно. Ако собственичката на земята и ти се бяхте поинтересували какво казва закона,щяхте да си спестите котфуза......... winking smiley
Re: Имам ли право на задния си двор
27-05-2008 - 09:34:24
Да, верно! Когато нещо не ви харесва, почвате да викате: "никъде по белия свят не е така!" Щото навсякъде по белия свят има предостатъчно безплатни паркоместа ли? Друг е въпроса, че не трябва да се строят жилища без определени паркоместа и, че суперфицията в описания случай не е добре уредена, но това не значи, че суперфицията, като цяло трябва да отпадне.
Re: Имам ли право на задния си двор
27-05-2008 - 11:06:03
avatar
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Да, верно! Когато нещо не ви харесва, почвате да
> викате: "никъде по белия свят не е така!" Щото
> навсякъде по белия свят има предостатъчно
> безплатни паркоместа ли? Друг е въпроса, че не
> трябва да се строят жилища без определени
> паркоместа и, че суперфицията в описания случай не
> е добре уредена, но това не значи, че
> суперфицията, като цяло трябва да отпадне.


В нейния случай,суперфицията си е добре уредена,защото дава възможност освен гаражи,да има и паркоместа. Само че,лакомията й е голяма. Не случайно не е прехвърлила земята. Мислела е,че ще може да смъкне поне още една кожа от някого.....
Re: Имам ли право на задния си двор
27-05-2008 - 11:41:42
Убедена съм,че ако човек от лакомия не си прехварлил земята и си е правил някакви сметки,със сигурност ще си е уредил предварително въпроса.Това поне е възможно.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход