Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление-Охлаждане с Термо помпи

Публикувано от Stan 
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
30-12-2007 - 09:39:09
Разкажи ни нещо за трансформацията 1 към колко . Някой дадоха едни цифри но дали е така и мен лично ме интересува отопление на бгв с термопомпа пр 1 тон за колко време .
ej
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
30-12-2007 - 16:50:10
Здравейте, а някой може ли да каже колко са шумни въпросните инсталации, никой засега не засегна този въпрос, а мисля, че този проблем не е за подценяване, още повече когато се говори за къщи :-)
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
30-12-2007 - 17:16:19
Не може да не са шумни - помпи ,хидрофори и компресори .
ej
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
30-12-2007 - 17:20:34
Точно защото чувам че са доста шумни, а се бях засилил да слагам такава инсталация, но хола ми граничи с котелното и някак няма да е много комфортно, та май ще ползвам друг вид инсталация за отопление. Другия вариант е да е в отделно помещение на другия край на двора, но тогава ще има по-големи загуби предполагам... confused smiley
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
30-12-2007 - 18:13:04
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Разкажи ни нещо за трансформацията 1 към колко .
> Някой дадоха едни цифри но дали е така .
filmatoplo ,за трансформацията има много "цифри " и голямата част от тях са подвеждащи представяики
коефициента СОР в най-добрата му светлина а истината е някъде към 1:2.7~2.9 СОР при -2.0 градуса по С. покачва се плавно с покачването на температурата и стига до 1:5.0~6.5 при температура +12.0 градуса по С. на източника -това е в режим на отопление в режим на охлаждане СОР често надминава СОР 1:20 .Термо-помпата работи много по-добре в режим на охлаждане и това е нормално като се има в предвид принципа на работа,но така или иначе дори с това СОР се пести 60%~70% от сумата за отоплението.
А с 1 тон можеш да отопляваш приблизително 45 кв.М. при умерени климатични условия,след като направиш Енергииният баланс ще знаеш с точност колко.







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-31 15:38 от Stan.
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
31-12-2007 - 09:35:31
Благодаря Стан . Въпроса ми беше за загряването с термопомпата на 1000 литра вода за битови нужди .За колко време ще се загрее и колко киловата мощност трябват горе доло .Обясни за шума помпи разни да не подведох човека Еж . И весело изкарване и посрещане на новата година smiling smiley
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
31-12-2007 - 16:37:18
filmatoplo,задаваш въпроса малко неясно и "готово" . smiling smiley
Ще се постарая да се корегирам, ще я загрееш за същото време със същите SI(joule)изходна мощност.
А за това дали си подвел човека Еж ти сам си реши, много добре знаеш че след Термо-помпата присъстват едни и същи елементи така че към тях прибавяш 1 водна помпа (убава) и компресор с ниво на шума на 1 хладилник.
Бе да ти кажа честно май не съм чувал някой да е ревал че му е шумно ама свят широк .
Весела и на Тебе новата и да е спорна Новата Година. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-31 16:54 от Stan.
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
01-01-2008 - 15:33:12
Със кой топлоотдаващ компонент да се свърже термопомпата -(радиатори,водно подово,вентил конвектори ) за постигане най добър топлинен ефект .
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
01-01-2008 - 19:37:43
Валдино честита нова година . Моляте дай малко информация относно загряване на бгв с термопомпа обаче за 1000 литра-възможно лие , колко киловата мощност ще са необходими . Обикновено 1000 литровия бойлер идва с 2 нагреватела по 7,5 киловата . Термопомпата в случая би ли оборила слънчева инсталация .Обичам да експериментирам и да не влизам в шаблони - навремето казах на учителя по вътрешно двигателно горене дай да направим двигател - хем с помпа и дюзи която да впръсква бензин в цилинрите хем със запалителни свещи ( инжекцион) той вика ти луд ли си . Пак по същото време 86 та имах мотор балканче което направих да работи с Мухозол ( газово ) . Също така работеше със газ за горене и олио за готвене (био гориво ) .
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
01-01-2008 - 20:45:41
filmatoplo ,най-добрият начин е и най-скъпия за отопление връзваш тн.подово(Radiant) а за охлаждане конвектори .
А за загряване на 1000 литра вода става бре ама ти никаде неказваш до колко градуса ще я топлиш има си формула колко енергия ти трябва за да загрееш 1 литър с 1 градус и си го изчисляваш .
Като информация само в най-старата зоологическа градина в Канада с Термо-помпа 21.5 кВ. се птоплява 350000 литра басейн в който се плацика Хипопотама.
Но ако ще строиш обществена баня и ще ги проточваш тези 1000 литра за 1 минута пак става ама ще ти трябва по-голямшка система а що се отнася до експеримента това е много добре без такива неща няма напредък всички го правим ама гледай да не е на гърба на клиента де . smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход