Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление-Охлаждане с Термо помпи

Публикувано от Stan 
ipl
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
29-01-2008 - 10:08:40
Тръбите са 18х2 PEX с кислородна бариера БЕЗ алуминиева вложка, от кангали по 120 и 200 метра. Издържат на здраво мачкане : ) от бригадата дето прави замазките, а мачкане има въпреки че при мен я правиха машинно, т.е. не мъкнеха матеряла с кофи. Сметките са от порядъка на 350 лв. месечно, но не всичко идва от отоплението все пак.
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
29-01-2008 - 10:20:24
На каква цена са тези тръби (на Рехау ли са?) и кой ги слага? Доволен ли си от майсторите? Отдолу каква изолация сложи под тръбите? Имам и още въпроси, но подред smiling smiley
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
29-01-2008 - 11:07:47
ipl Написал:
-------------------------------------------------------
> консумацията на ток е около
> 2200 KWh на месец при потдържане на 20 градуса в
> цялата къща.

Това означава средна консумирана мощност около 3 Вт/куб.м, което е много добра стойност... clap:


ХигроОптима, ТехноОптима
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
29-01-2008 - 12:18:42
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> На каква цена са тези тръби (на Рехау ли са?) и
> кой ги слага? Доволен ли си от майсторите? Отдолу
> каква изолация сложи под тръбите? Имам и още
> въпроси, но подред


Това и мен ме интересува спешно търся да закупя .
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
29-01-2008 - 12:22:23
IPL помниш ли каква беше стъпката или растоянието на тръбите една от друга - това е доста важно да знам , благодаря предварително .
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
29-01-2008 - 13:17:09
Филматопло,

Ето как се изчислява:

Имаш 120 м тръби в един кръг. Имаш стая да кажем 10,6 км и от разпределителя до вратата са 3 м.

120-2.3 =114 м

После 114/10,6= 10,75м/км

Накрая 100см/10,75= 9,3 см разстояние между тръбите.

Така се смята, за да понижиш температурата на подовото (около 35 градуса)


Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
29-01-2008 - 16:19:43
аз не разбрах трябва ли да се регистрират сонджите някъде и плаща ли се 0,06лв/куб.м вода или не???? confused smiley :crazy:
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
29-01-2008 - 17:50:34
весо Написал:
-------------------------------------------------------
> Филматопло,
>
> Ето как се изчислява:
>
> Имаш 120 м тръби в един кръг. Имаш стая да кажем
> 10,6 км и от разпределителя до вратата са 3 м.
>
> 120-2.3 =114 м
>
> После 114/10,6= 10,75м/км
>
> Накрая 100см/10,75= 9,3 см разстояние между
> тръбите.
>
> Така се смята, за да понижиш температурата на
> подовото (около 35 градуса)
>
>
>

Ако ще смяташ подово по този начи има голяма вероятност хората да ходят като нестинарки или да ходят навлечени като ескимоси
smiling smiley .
По добре за бързо пресмятане погледни книжките на Rehay или на Oventrop (раздават ги безплатно). Та там са дадени колко тръба, какъв диаметър, и на каква стъпка да се положат, за да получиш желаната (температура) мощност в стаята.Мисля, че ги има и в нета.
ipl
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
02-02-2008 - 22:44:23
За тръбите - в стаите са на стъпка около 18..20 см, само в близост то външни стени на 4 реда стъпката е 10 см. В баните навсякъде 15 см. Навсякъде са наредени на "охлюв", завързани с свински опашки за арматурна мрежа 200х200. Мрежата служи и за армировка на замазката защото е плаваща, положена е върху вата както писах по-рано.
За почитателите на сметките :
[www.oventrop.de]
Методиката не е лоша, но имайте предвид че превода е правен явно от литератор а не от техническо лице, защото се срещат интересни термини ( например "устойчивост на топлопроводимост" да се чете "температурно съпротивление": ))
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход