Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление-Охлаждане с Термо помпи

Публикувано от Stan 
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
02-01-2008 - 13:05:29
Тези 1000 литра изкам да се загреят към 60-65 градуса за 1 час ако е възможно . Или по скоро водата на 1 хотел с 10 бани . За земно свързана имаш предвид термо помпа вода-дода ,с закопаните серпентини в земята този вид ли е най ефективен . Тази с сондажите тя такава ли е .
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
02-01-2008 - 13:58:32
filmatoplo, защо не кажеш какво и къде искаш да строиш че ще е по-лесно.
За всеки обект се прави нов проект тъй като има различни изисквания разполагаш с различни вариянти за свързване на Термо-помпата а каква точно ще е конфигурацията отворена или затворена зависи от терена и най-важното е да знаеш какво правиш.
Това за Хотел става ама е хубаво целия да е на Термо-помпа(и).
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
06-01-2008 - 12:57:22
мога ли ЕФИКАСНО да отоплявам къща 450 кв с термопомпа?
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
07-01-2008 - 07:40:20
ivo123 , можеш и 4500 кв.М. няма граница стига да инсталираш подходящата по големина система.
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
07-01-2008 - 13:48:47
Стан това и аз можех да го кажа , разясни малко повече . Каква по вид помпа , къде се монтира , какъв източник на топлина ще използва , приблизително киловати и какви топлоуреди ще се използват в сградата за постигане най голям ефектокомфорт . Да се убеди човека .
SIG
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
07-01-2008 - 14:11:42
имам един познат англичанин, сега ще прави фирма във Варна за точно такива термо помпи и инсталирането им , вижте
www.energyfreetechnology.com
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
07-01-2008 - 16:47:17
4500 са много.За 450 варианта със дъбочинна сонда дали ще върши работа и на каква цена
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
07-01-2008 - 17:29:35
ivo123, в зависимост от терена с който разполагаш и почвеният анализ ще ти определят как точно е най-подходящо да ти конфигурират системата,после имаш моточасове за механизацията и човекочасове за инсталацията които формират цената .
teo
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
07-01-2008 - 18:25:09
Здравейте !
Доколкото разбирам термопомпите могат да ползват и воден източник с постоянна температура. На границата на имота ми и недалеч от къщата има кладенец, който е ако правилно мога да се изразя "проточен", т.е водата преминава през него и по уверение на съседа ми е с голям дебит. В действителност жилата се пуска по границата на имотите ни, пресича улицата и преминава през съседа под мен (който си има целогодишно течаща вода, даже си е хванал водата и си е направил изкуствени езерце с рибоци) и се влива в реката.
Притеснявах като започнахме изкопа (всъщност дълбаене в ската, защото имота е разположен на терен с висока с голяма денивелация и гаражите са вкопани в земята, и се наложи и изграждане и на три подпорни стени зад самата постройка) да не тръгне жилата към него, но всичко беше ОК. Температурата на водата е вероятно около 10 градуса, защото дори сега в големия сняг и температура около минус 8 градуса, там където жилата преминава през асфалтираната улица, сняг няма, т.е ясно се очертава линия с около 1 м широчина. Интересно е, че самият кладенец е на най-високата точка на терена, или там където денивелацията свършва и започва почти равен терен. Дълбочината му е около 10-12 метра, т.е колкото е разликата между най-високата точка на терена и нивото на улицата (както написах, там където преминава жилата улицата е суха, т.е няма сняг и/или лед). Според съседите дебита си е винаги постоянен, а колкото до липсата на сняг и лед по улицата се убеждавам вече 3-та година.

Надявам се описанието на източника да е що годе ясно. Въпросът ми е. Дали си заслужава да направя проучване на този източник, съответно дебит, температура и изчисления за обема който искам да отоплявам (къщатат е с 240 кв.м. РЗП, но като изключим гаражите примерно, тераси, стълбища и пр. да кажем около 180 кв.м отопляем обем (височините на помещенията са 2.6 м.) ? Вероятно трябва да се иска и разрешение от съседите да се черпи от този източник, а пък ако се получи така, че термопомпата дърпа дебита ще е крайно неприятно. Какво бихте ме посъветвали - струва ли си да се направи проучване или да по-добре както съм намислил - камина с водна риза (макар, че имам и котелно), слънчева инсталация и инвенторни климатици за всички помещения.
Въобще темата с отоплението ми е на дневен ред и като изключим, че вече има разводки за радиатори, т.е тръбите и съответните разпределителни табла на етажите са изградени (вкл. и пуснати медни тръби от котелното до подпокривното пространство), трябва да решавам как и с какво да се отоплявам и разбира се все пак инвестицията да е поносима, защото все пак ме чакат вече сериозните вътрешни довършителни работи - настилки, врати, бани, кухни, интериорно боядисване, мебелиране и т.н. Иначе самото изпълнение на къщата е малко или много стандартно - тухла четворка, вътрешна замазка, шпакловка, външна изолация 5 см., полимерна мазилка. Последно къщатата е в Рударци, т.е зимата си е студено, лятото прохладно. Миналата събота при минус 8-10 градуса (през деня) в гаража поставения термометър показваше около нула градуса, а на 2-рия етаж минус 3 градуса, което ме навежда на мисълта, че все пак от изолацията има голяма полза, при положение, че няма включен никакъв източник за отопление, а и вероятно ще трябва и още един пласт топлоизолация на подпокривното пространство.

Ще съм благодарен за всеки съвет или идея. Проблема е отворен - какво да ползвам за отопление !

Поздрави и дано дългия текст да е бил оттегчителен !






Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
07-01-2008 - 18:33:41
Терена е малък.Около 300кв.Какви са вариантите за конфигурация.Моточасовете и човекочасовете ясно, а цената на ТП
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход