Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

изгребна яма или пречиствателна станция

Публикувано от zvezda1 
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 18:24:52
Фло,
Ако ме интересува сериозно, а то е така - на кого да вярвам!?
Изобщо не споря в случая, не СЪМ компетентен, но ме интересува живо. Това което пише, Стефан съм го чел нееднократно, както и указания как да си отделиш "сивите" сам - демек отсъства търговския интерес (освен като някаква допълнителна застраховка).
Твоето изречение го чета три пъти.
Химичката (или търговка) зачезна...
Покажете, моля истината, ако може без доводи - "всички търговци лъжат" и ... clap:... и :}
Понеже съм тъпо копеле и се заслушвам:
Години вървеше реклама на прах "Тема" - БЕЗ ФОСФАТИ. Колко переше не знам - май изчезна.
Сега като гледам таблетките за миялна - пълно с ФОСФАТИ!!?? Мият, обаче.
Ти викаш - всичко ОК! Няма страшно.
Някое от първите две, обаче НЕ Е вярно или коректно (дори да не е по темата), а за другите съставки не ми се мисли...
Казваш "биорастворими", ама всичките ли? "Лайняните" бактерии справят ли се? - за което е дискусията.
Баба ми си изливаше сапунената вода в цветята и нищо им нямаше, ама сапуна си го правеша сама!
Лично съм ползвал някакви фосфати (от хим. лаборатория) за чистене - убийствено добри за декоративния ефект, ама какво "почистиха" нататък по канала ...? Мен ме предупредиха да пипам С РЪКАВИЦИ!!.
За някои "пречиствателни" дават някакви таблетки (казват сини били).
Та не вярвам да е ха-ха, пляс-пляс работата.
Пак казвам - НЕ знам, питам!
Който знае - да казва, показва, доказва и оборва грешките. Затова сме тук.
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 18:32:18
[www.uacg.bg],Раздел IV, Тема 19 Технологично оразмеряване на биореактори


Все отнякъде се почва! :}
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 19:36:36
Фло,
Хайде да не се "псуваме".smiling smiley
Иначе полезен материал - аз например разбрах, че има 17 екрана, често говорят за Мю-та (пак!), а най-ми харесаха "стохиометричните" параметри, но казаха, че ще ги дадат в отделна таблица (вероятно "друг път"winking smiley.

Абе, хора кажете с 2-10 думи "Да отделяме ли сапуна и мазнините от лайната ?" или няма смисъл от това усложнение. Там, при Стефан пишат, че и дъждовната вода вредна - що са измислили WС и ни се подиграват на "нужниците" да се чудиш.
Обаче, аз сериозно питам.
Ако е нужно, дали не може да стане с някакви допълнителни елементи преди "пречиствателната станция" (нещо масло и сапуно уловители) - в обществените някак го правят. А ако я отделим, сапунената и кухненската какво ги правим - те може и да са повече?
Отделно май т. хартия и санит. подробности също вредни. Нещо сложничко става да сме ЕКО.
А всичкото евентуално "допълнителни подробности" извън цената.
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 19:57:25
Чувал съм че си-мите за омекотяване на вода скъсяват живота на бактериите на половина.
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 20:00:24
Опа,
Демек, за СФ още един проблем. Мам-а му.
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 20:45:04
Всеки сложен въпрос има няколко прости отговора-по правило всичките грешни :}
Ще се опитам да ти дам един!Опитите да се пречистят отпадните води /да не миришат и да стават за поливане/се свеждат горе -долу до един биопроцес,наречен нитрификация /денитрификация.Това значи амониевите съединения да се превърнат в нитрити и после в нитрати.Това го правят два вида бактерии-анаеробни и аеробни.Тия неща стават в тъй-наречения биореактор./ямата/Можеш да си купиш бактерии за 50 лв.литъра от фирма Нектон /имат сайт/Тия бактерии се развъждат и сами до 1 месец от задействане на биореактора!Правил съм такъв ,включен в рециркулационна система на промишлен рибарник. Там използвах помпа с голям утайник /за анаеробните/,която подава водата в 2м3 цистерна с лъжливо дъно, отгоре запълнено с полистирол на гранули и обдухвано от вентилатор/за аеробните бактерии/водата падайки отгоре ,през слоя гранули изтича на дъното,чиста и след това през инжекторна помпа с въздух се връщаше в рибарника.Няма проблем да си направиш нещо подобно за отпадните води.Салатките ще откачат с такава вода! Темата за фосфатите е много дълга и само ще отбележа ,че в колбасите има най-много фосфати/пентанатриевтриполифосфат/Както се казва краставиците ряпа да ядат :}
Гранулите служат да осигурят голяма повърхност на аеробните бактерии,щото по-голяма повърхност повече броя бактерии,по ефективна работа!!
p.s.Няма да отделяш нищо! Пречат бензини,ацетон,нафта ,бои и други продукти на индустриалната химия- разтворители.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-23 20:57 от фло.
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 21:54:40
Здравите, според мен и Стефан и фло са прави до някаде. Говрих с един специалист които с две думи обясни , когато переш и се къпеш гледаи и да ходиш до тоалетна. smiling smiley Трябвало да има баланс за аеробните бактерии и ниамало проблем.
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 22:52:49
pike Написал:
-------------------------------------------------------
> А тази цена от1500 лв рекламна ли беше или на
> някой му е струвало толкова наистина-дайте инфо,че
> мен също ме интересува.


чукни ги в гугъла и ще се информираш, аз след пазарен анализ не искам да дам 5-6000лв за пластмасов бидон с 3 отсега вътре като и с 1500лв ще мина, а принципа на пречистване е същия!
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 22:54:10
На мен ми стана "каша".

Фло,
Ти сега какво - и двата ли вида бактерии ползваш?
В това ли е същественото отличие от "пазарните" реактори?
Дотук някак водите ги утаяваха и оттичаха отгоре - при теб май надолу?
Няма ли и в "чудесата" на битовата химия, нещо дето да трепе полезните гадинки?
Дай нещо линкче към картинка - белким нагледно стане по "изсветлено".
То имаше по-преди и тук някъде, ама все отгоре ставаше магията.
Приятна вечер,
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 23:28:40
avatar
И аз вместо да си изясня нещата нещо се поомотах. Явно ще търся повече и то писмени становища преди да започна този етап...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход