Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

изгребна яма или пречиствателна станция

Публикувано от zvezda1 
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
29-09-2007 - 20:22:13
Към partzalev ,

Линк не мога да ти дам , защото са ползвани стари учебници за техникумите. Ако си от София , завърти се около Славейков има антиквари . Друг начин е да ти изпратя e-mail с файлове на AUTOCAD или нещо по пощата.
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
30-09-2007 - 01:48:39
argonavt,
Благодря, мисля, че пл.Славейков ще свърши работа, защото е под балкона ми, но не съм се сетил да питам.......! И аз се опитвам да сравнявам сега предлаганите пречиствателни системи с "класиката" от миналото,за да не се окаже, че закопаваш 5 хил. EUR, за тоя дето духа.......!



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2007-09-30 04:36 от partzalev.
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
30-09-2007 - 08:27:27
partzalev,

Оставам на разположение , ако нищо не намериш обади се. Определено тези пари споменавани по-горе от съфорумците за изгребна яма , според мен не си заслужават.
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
30-09-2007 - 22:37:15
Не е задължително, сумата за пречиствателната станция да е 5 000 EUR. има вече произвотство и у нас на тези станции,за 6 човека излиза около 5000 лв.за повече инфо ето линк [www.abt-bg.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-08 16:45 от ivailo.
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
30-09-2007 - 23:16:03
Изпратено от: Vallentin (IP съхранено)
Дата: September 29, 2007 04:14AM

Аз да попитам във връзка с тази тема, тези пречиствателни станции, доколкото знам използват някакви химически процеси за ускоряване на пречистването на водата.



Това са, съоражения за биологично пречистване на отпадни води ,и не се нуждаят от допълнително третиране с химикали, и каквото и да било друго.
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
01-10-2007 - 07:25:02
Значи аз съм виждал системи за биологично (естествено) пречистване и естествения процес взима около 6 месеца на открито. Тези подземните би трябвало да използват някакво катализиране (ускоряване) на процеса. Това катализиране не е ли на основата на някакви химикали?

Иначе аз на Стройкото съм виждал и вносни пречиствателни станции които са по 5000 лв с ДДС за 5-6 човека, за 30 човека бяха около 10-12 000 лв. След 20-тина дни ще има ново Стройко, ще ходим за гледаме за нови предложения.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-01 07:33 от Vallentin.
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
01-10-2007 - 10:26:29
Абе хора, отворете назад темите, дъвкахме я тая яма неведнъж с маса препратки и информация, наистина се чудя как може да правим теми по три пъти в годината за едно и също.
За ямите един обикновен сърч ще ви каже много.
Който знае френски е помазан в тая област - те са царе, доколкото четох някъде в техния прованс са първите септични ями. Има литература да се зариеш..

Там имаше и линкове към френски сайтове, както и към нашенски форум - май на дир.бг, където са обсъждали също темата... Погледнете, струва си.

Колкото до принципа на септичните ями - някой гледа ли рибки в къщи, ама в голям аквариум, ако да е наясно с принципа на създаване на стабилна срена, нутрификацията, стартирането и стабилизирането на аквариума. Е тук принципът е подобен - бактерии се грижат за пречистването, като "химикалите" са именно бактериална култура. Има анаеробни и аеробни, повечето станции ползват аеробни, затова има и помпа за въздух... Отворете сайтовете, ето колега е цитирал един горе, вероятно има принцип, ако няма не се занимавайте с българските простотии, те не казват нищо, а влезте в руските сайтове - на WWW.IVD.RU има десетки страници посветени на пречистването, в подробности.
Защо реших да предпочета бетонно съоръжение пред пластмасовия съд?
1. Българската станция е със съмнителна за мен пластмаса - в доста случаи ползват турска пластмаса, която може да е добра, може и да не е толкова няма друг начин да разбера освен да я купя заровя и да видя след колко години ще даде фира...
2. Масово искат дупка и пясъчна възглавница, за да са сигурни, че съда ще държи по-дълго.
3. Не можеш да включиш в станцията сивите води - със сапун , шампоан, прах за пране - ще умрат бактериите....
4. Ако не ги храниш известно време (демек не ползваш кенефа) пак ще умрат и пак трябва да ги създаваш... И т.н. усложнения.
5. Класическия начин - утайка в предсъд и отвеждане в тръби за естествено почистване - в почвата чрез редуване на различна едрина на зърната на пясък, чакъл почва работи, но до време, после се затлачва и почва да мирише и трябва да се измести - става един вид коагулация...
Затова проектират и искат изгребни, а не попивни ями. А хората правят бетонни ями, които съържат две части и от втората с преливник отвеждат сравнително пречистените води в някое дере и така и вълкът сит и агнето цяло. Ако искаш наистина да поливаш, има начин но това е немско съоръжение за 8000 евро или пречиствателна станция Топас - май полски бяха, за тях виж т.1,2 и т.н.

Е и аз споделих опит, пак ви казвам прочетете назад, изборът е ваш.
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
01-10-2007 - 17:12:36
Е хубаво, аз потърсих малко назад, това намерих: [forum.imoti.net]

Да не търсят другите. А ако има и друга тема и някой я изрови да пусне тука.
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
19-09-2008 - 14:11:50
Здравейте! Искам и аз да се вкюча по темата.
Преди 3години ни се наложи да избираме - пречиствателна станция или септична яма, тъй като направихме къща извън София. Поровихме се доста със съпруга ми и се спряхме на словенските пречиствателни станции. Тук в България ги предлага фирма Креация. Супер доволни сме от закупената станция з-то за три години сме я изпомпвали само веднъж,както знаете септичната яма изисква изпомпване всеки месец, което струва около 100лв. А пък и от фирмата си я следят редовно. Ето и телефоните на фирмата ако някой се интересува 0899978227, 0886766797
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
19-09-2008 - 14:36:34
Е, стройкото почна вече на страниците на форума, честито...
Розалина, май много трябва да папа чивек, за да напълни изгребна яма с размер. отговарящ на стандарта за проектиране... Що не погледнеш, а?
Горе казвам какво прави 90% от нашенеца, живеещ по скатовете, където обикновено се строят къщите - яма с преливник. Напоследък стана по-евтино да си купиш пречиствателна станция, разбира се, но тя иска грижа - сравнявам с ямата с преливник. Ако нямаш обаче къде да изливаш водата, нямаш алтернатива, факт.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход