Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване с Турбозол

Публикувано от zestate 
Re: Измазване с Турбозол
04-02-2009 - 23:53:06
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Вижте какво ми пишат едни юнаци ,като отговор на
> мое запитване за машинна мазилка , но изрично ги
> питам за цена до ПРЕДИ ЛАТЕКС !!!
>
> Уважаеми г-не,
> Във отговор на вашето запитване:
> - полагаме машинна гипсова мазилка - /турска/ на
> цена от 13,80
> лв./кв.м./вкл. труд и материали /без ДДС
> - полагаме машинна гипсова мазилка - KNAUF - 15,80
> лв./кв.м. /вкл. труд
> и материали / без ДДС
>
> При проявен интерес от Ваша страна моля позвънете
> на по- долу изписаните
> телефони
>
> Желаем лек и приятен ден !
>
> Едвам ме навиха ! А да става въпрос дали
> стената е готова за латекс !?

В какъв смисъл - едвам са те навили?
Хора, защо очаквате че може да си купувате истинско сирене от мляко за 3,50 лв/кг?

Съдрах се да повтарям че цена под 16-17 лв/м2 за кнауф МП 75 Л е нереална. Някои хора се скъсаха да ме убеждават а и не само мен, че трябва да се клепе на ръка и да се шпаклова с обикновен гипс.
Всъшност, има и още по евтин вариант - плетена от пръти къща, измазана с кал и варосана. Имам такава на село, строена от прадядо. 1880 година.
Re: Измазване с Турбозол
05-02-2009 - 08:22:43
Филматопло , нещо не си ме разбрал - всички казват, че ще го направят готово з а боядисване и накрая всеки бояджии ти идва с оферта , че се налагта шкурене и още една ръка финна шпакловка. Та твоя мангал се е оказла по-честенsmiling smiley

Естествено, че не плащаме като не ни харесва, но неплащането не означава, че работат е свършена.
Един риторичен въпрос - колко мазачи са готови да работят при следните условия - получават си парите след като изсъхне мазилката и се тегли грунд и една ръка латекс след като са толкова уверени в себе си, че ще си свършат работата?
Re: Измазване с Турбозол
05-02-2009 - 09:52:45
Добре , съгласен съм за Кнауф мазилката , но нали се сещаш , че след тези 16 лв./ м2 ако не мога да полагам латекс , ще им дам от петте най-дългия !
За тази цена също ще искам да не намеря капчица мазилка по пода , а не да им робувам на "МАЙСТОРИТЕ СПЕЦИАЛИСТИ" , защото са новатори едва ли не и ме успиват с някакъв турбозол . Между другото Турбозол е марка и то полска ако не ме лъже паметта !? Все пак 1992 година беше отдавна .
Re: Измазване с Турбозол
06-02-2009 - 20:17:02
Turbosol е италианска марка
www.turbosol.it
Re: Измазване с Турбозол
07-02-2009 - 19:36:39
zestate Написал:
-------------------------------------------------------
...
> В какъв смисъл - едвам са те навили?
> Хора, защо очаквате че може да си купувате
> истинско сирене от мляко за 3,50 лв/кг?
>
> Съдрах се да повтарям че цена под 16-17 лв/м2 за
> кнауф МП 75 Л е нереална. Някои хора се скъсаха да
> ме убеждават а и не само мен, че трябва да се
> клепе на ръка и да се шпаклова с обикновен гипс.
> Всъшност, има и още по евтин вариант - плетена от
> пръти къща, измазана с кал и варосана. Имам такава
> на село, строена от прадядо. 1880 година.
>


Абе zestate във България се работи колкото се може най-най-най-евтино тука вси4ко е скъпо само на приказки.
Кнауфа е македнски (ако не се лъжа) каква е разликата от квалитетния турски материяли? Идвете държави произвеждат само ментета така 4е внинаги можеш да ги намериш някаде на евтино (или да се откраднат от някаде *angel* )
....Утиваш във блиската махала намираш няколко мангала даваш им машината и да лъщят на 3-3,50 лв. за квадрат след тях пускаш още два мангала да лъскат сатен за 1-1,50 лв. за квадрат и си готов 4-5лв. за работа.
Ако се постартаеш ще намериш и кнауфа на 8лв. за торба (ще мажиш средно 2квадрата с една) ...лайсните 1,50-2лв. за 3м. и ейти го квадрата на 8-10лв. ти си слагаш за теб 20% и цялата далавера излиза 12лв. к'ви са тия 16-17лв. smoking smiley
Re: Измазване с Турбозол
08-02-2009 - 17:55:37
Здравейте
2 циклене на мазилка гипсова clap: :} clap:
може да се направи но не се препоръчва ама дали някой знае защо ?
ако ви чуят хората ..........................
мълчете и си бачкайте преди да не ви платят.
Много ме кефите с удоволствие чета форума.
Като ви заболят зъбите на генеколог ли ходите ?
Ако не мен питайте поне този който ви продава материалите.


Регионален мениджър Ivaylo Ivanov
Продажби - Verkauf
ROEFIX EOOD
BG-4490 Septemvri, ul."Spartak" 10
Mobil: +359 894 47 07 29
Ivaylo.Ivanov@roefix.com
www.roefix.com
Re: Измазване с Турбозол
09-02-2009 - 10:24:55
Здравейте.Не можах да прочета всичко по темата,но виждам че последните спорове са за цени smiling smiley
Аз се занимавам от 5 години с машинни мазилки и замазки.Развил съм фирмата до скромните 28 човека с 6 машини за гипсова мазилка и 1 замазкополагаща.Практиката ме е спряла на употребата на MP 75 Leight като основен материал за мазилките.Високата му цена/на тегло/ се компенсира от по-ниското обемно тегло/с около 20%/.Цената на квадрат мазилка от фирма,която плаща осигуровки,облекло,консумативи,нощувки,транспорт и т.н.на работниците си е между 13,50 -14,50 лв/м2 без ДДС.Двете ценови граници се определят от обема на работа и качеството на грубия строеж.
По отношение на замазките цената варира от 200 до 220 лв/м3 без ДДС .Горната граница е за замазка с добавки от пластификатор и фибри,които горещо препоръчвам за да се улесни работата и намалят рисковете от пукнатини по нея.
Поздрави.
Re: Измазване с Турбозол
12-02-2009 - 12:55:10
Дайте повече информация:
Цената за мазилка с каква дебелина е и как се измерва, колко се оскъпява при по дебела такава ?
Цената включва ли и изхвърляне на боклука, облепяне на дограмата..ъглите и стените трябва да са прави и чисти ? Как смятате обръщане на ръбове, поставяне на лайсни ...?
Може ли директно да се боядисва с латекс или стенататрябва да се шкури?
При условие , че замаската е направена , същата ще трябва да се пази

*write*

Всички търсим истината!
Re: Измазване с Турбозол
12-02-2009 - 13:52:40
Rali2000 Написал:
-------------------------------------------------------
>
>
>
>
> Всички търсим истината!

Да вси4ки я търсят а ние я правим, само дето много скъпо за БГ 17лв на квадрат и това е минимума, за по-малко има бра4еди маза4и те раБтят йофино :бат Сали строй ООд:
:]

Ако подизпълнителите искат да оцелеят на тази спекулация със кризата да си търсят обекти извън България (както направих аз ве4е), там цените са си същите (и много по-големи от на БГ въшльовците)




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-12 13:56 от stiano.
Re: Измазване с Турбозол
12-02-2009 - 15:47:55
Стиано , я ми кажи ако се плаща на подизпълнител 17лв. на кв.м. за мазилката колко споредз теб трябва да вземе главния изпълнител от инвеститора от тухла до предаване завършено с боядисване? Просто се представи на мястото на главния изпълнител.
И след това попитай колко хора дето си строят къщи са склонни да платят тази цена. Тук във форума има достатъчно хора, които в момента си избират изпълнител.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход