Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване с Турбозол

Публикувано от zestate 
Re: Измазване с Турбозол
25-02-2009 - 09:24:48
avatar
Имам подобна - казва се Стукокрет и е със зърнометрия по малка от гипса....За дебелини около 0,5 см и наистина здрава.....
Полимер - цимент....Цена около 20 лв за 20 кг *yes*

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
26-02-2009 - 09:57:17
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Доста операции се заформят ако го погледне така
> човек - и какво?!?Не вярвам да вземете същата цена
> за цялата тая система....
> Дебелините са повече от 0,5 см поради факта че ще
> трябва да скривате кабели,а за ваше инфо само
> коаксиалния кабел е 0,8 см.....
> И какво става....?
> Колегата твърдящ че е направил 45000 м2 май ги е
> правил само на сън.....
> Ха сега ме питайте що се заяждам?!?!?
> Щото трябват и кунки и акъл за тая работа, а не
> само гледане.....

Gogol, ako си човек от бранша трябва да знаеш,че получаването на гланца се получава от т.нар.циклене.Процеса се извършва с два инструмента-гъба и цикла.С гъбата се нанася вода върху вече "дръпналия" материал.Порьозноста на гъбата позволява равномерно отдаване на водата в нея и смесването и с повърхноста на мазилката.Ако дебелината на мазилката е твърде малка има възможност да се отмие или свлече при обработката с гъбата,както и да се извлече твърде малко гланцираща каша от него.
БТВ:В съвременното строителство не е задължително кабелите да се коват по стените и таваните.Хората избират вариант полагане в предварително заложени шлаухи и или тяхното вкопаване.Сиреч минималната дебелината на мазилката не се определя от твоето предположение.Няма да коментирам и съмнението ти в моите възможности,поради простата причина, че не търся престиж тук, просто споделям опит в желанието си да бъда полезен.
Поздрави!






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-26 10:07 от Stroq ltd.
Re: Измазване с Турбозол
26-02-2009 - 14:42:00
Не искам да се заяждам , ама по-малка зърнометрия от гипса на кой му е нужна?
Re: Измазване с Турбозол
26-02-2009 - 18:35:04
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Здрвейте,
>
> Имам един въпрос, дано само не ви се види глупав
>
>
> Тук в Америка има една мазилка наречена Стако,
> изглежда мн. здрава, а е с дебелина от 2 мм. само.
> Та дали се продава нещо подобно и у нас?
>
> Благодаря

Стирка май се казва в 4ехия, ако не се лъжа де
Бяло като сатен (може и сатен да е) пръскат го с машина и го гладят със шпакли накрая слагат маските и грабват шкурките, ама да видиш шкурене дядомразовци.
Това е само за бетони и то равни.
В България не съм видал такова нещо


Re: Измазване с Турбозол
27-02-2009 - 09:18:06
В това е проблема,че гипсовата мазилка не е чист гипс,а смес от гипс,пълнители като пясък/в случая с МП75 лайт и перлит/.Сега ще зададете въпроса за какво са ни тези пълнители? Тези пълнители правят мазилката значително по-здрава от традициоония гипс.С две думи: гипсовата мазилка не се обработва както строителния гипс.При нея принципа е идентичен като шлайфаните бетони.По-финните съставки в нея запълват разстоянието между пълнителите.
Re: Измазване с Турбозол
27-02-2009 - 10:38:25
Колегата не е написал гипсова мазилка, а гипс.
Гипсовата мазилка е по-добра за изполване заради химическите добавки, а не заради камънаците, които слагат.
Re: Измазване с Турбозол
27-02-2009 - 17:43:43
Re: Измазване с Турбозол
Изпратено от: 4ovek (IP съхранено)
Дата: February 12, 2009 03:47PM


Стиано , я ми кажи ако се плаща на подизпълнител 17лв. на кв.м. за мазилката колко споредз теб трябва да вземе главния изпълнител от инвеститора от тухла до предаване завършено с боядисване? Просто се представи на мястото на главния изпълнител.
И след това попитай колко хора дето си строят къщи са склонни да платят тази цена. Тук във форума има достатъчно хора, които в момента си избират изпълнител.
при цена от около 400-450 евро на квадрат,която взема главния изпълнител,като тук са му вклучени и печалбата и 10% непредвидени разходи, направи ти сметка с каква печалба излиза той smiling smiley) и каква е печалбата на инвеститора
*xxx* *xxx*
Re: Измазване с Турбозол
27-02-2009 - 19:11:35
Каква ще е пе4албата на инвеститорна или на подизпълнителя немога да знам
Но знам 4е 1 торба материял струва от 10 до 18 лв. знам 4е трябват лайсни,найлони,бетонконтакти,консомативи за машината... знам 4е истински майстор за под 4,50 лв. на квадрат няма да се хване да маже
минимума е 14 лв. за най-скапаната мазилка със най-скапаните майстори
Знам 4е има и такива който мажат и на 10лв. за квадрат но аз несъм от тях и никога няма да бъда



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-27 19:12 от stiano.
LKK
Re: Измазване с Турбозол
27-02-2009 - 19:18:28
Като е толкова голям майсторлък тая пуста машинна гипсова мазилка, и толкова си струва парите не се чудете, че само в БГ лепят гипсокартон по стените.
Re: Измазване с Турбозол
28-02-2009 - 09:41:42
гипскартона е по-скъп и по-бавно става а ка4еството е направо безобразно
найстина това се прави само в БГ по другите страни хората неслагат тухли меду гипскартона spinning smiley sticking its tongue out ама тука нали има супер мозаци в търсенето на най-евтиното се стига и до такива извращения.
Абе аз съм видал зидария със жълта пръст и тухли втора употреба обект строен 2008 година и на това му викат ново стройтелство :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход