Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване с Турбозол

Публикувано от zestate 
Re: Измазване с Турбозол
26-01-2009 - 19:10:08
Само да уточня - питай не дали е готово за боядисване , а дали следващата операция е търкаляне на валяк, или е минаване с колор кит. Защото много хора са на мнение, че боядисването включва цялостно китосване на стените.
А най-добре питай колко ще получи бояджията за да завърши. Ако е повече от 3лв. на кв.м. за труд, значи стената не става за боядисване.
Re: Измазване с Турбозол
27-01-2009 - 06:46:12
Аз боядисвам, но ако видя бояджия да влиза направо със валяка без да си подготви стените който ще боядисва направо го гоня без много въпроси. Преди боята се грундира не само гипсовата мазилак ами вси4ко което ще се боядисва, при гипсовата мазилка майстора трябва да си носи една кофи4ка сатен4е, шпакли4ка и книжни лепенки.
Вси4ко това аз го правя за 3лв. на квадрат, само труд за мазане взимам 7лв. така 4е от тухла до боя вси4ко излиза 10лв. на квадрат. Скоро смятам да взема и машина за боядисване така 4е и валяците ще отпаднат и ще мога да боядисвам декари smoking smiley
Re: Измазване с Турбозол
27-01-2009 - 11:41:50
"Преди боята се грундира не само гипсовата мазилак ами вси4ко което ще се боядисва, при гипсовата мазилка майстора трябва да си носи една кофи4ка сатен4е, шпакли4ка и книжни лепенки. "
Щом бояджията ще носи сатенче, значи не е готово за боядисване. Защото разликата от кофичка до кофи е много тънка. НЕ може ли този дето прави гипсовата мазилка да мине с кофичката сатенче в цената от 7лв. на кв.м.щом е нищо работа? Та да е ясно, че може после и жената на възложителя да боядисаsmiling smiley
Re: Измазване с Турбозол
27-01-2009 - 19:56:26
Вижте какво ми пишат едни юнаци ,като отговор на мое запитване за машинна мазилка , но изрично ги питам за цена до ПРЕДИ ЛАТЕКС !!!

Уважаеми г-не,
Във отговор на вашето запитване:
- полагаме машинна гипсова мазилка - /турска/ на цена от 13,80
лв./кв.м./вкл. труд и материали /без ДДС
- полагаме машинна гипсова мазилка - KNAUF - 15,80 лв./кв.м. /вкл. труд
и материали / без ДДС

При проявен интерес от Ваша страна моля позвънете на по- долу изписаните
телефони

Желаем лек и приятен ден !

Едвам ме навиха ! :] :] :] А да става въпрос дали стената е готова за латекс !? :g:
Re: Измазване с Турбозол
27-01-2009 - 21:15:53
4ovek във 7-те лв. влиза тази процедура ако не е моя боята
MB2316 тоз щом казва цени без ддс зна4е е сериозна работа clap: ако вземе да изрежда цените с ддс-то направо незнам как ще ги закръгля :}
Чакай аз ще ти дам оферта: за гипсова мазилка ал4ибай 13,67лв. за ABS 11,98лв.
за вароцимент Баумит 12,43лв. и така на татака ...ако нещо конкретно те интересува кажи аз цепя стотинката.
А що се отнася дали стената е готова за латекс... ами тогава цените са други ще добавим по 0,86лв. на квадрат за да напишем на стената с фулмастер :Готова за латекс: или във бянята можем да напишем :Готово за лепене на пло4ки: *pardon*



п.п. Ако си в Бургаска област обади се да ти намажа обекта на свястна цена без много мозак и цигански измами
Re: Измазване с Турбозол
27-01-2009 - 21:36:56
Не съм ама ще говоря с един мой роднина , който зазими една сграда зад университета в Бургас ! Ако не е решил да прави глупости с гипс картон , де ! smiling smiley
Re: Измазване с Турбозол
28-01-2009 - 09:11:51
Ами Стиано на теб ако влиза в цената, на повечето не влиза. Хората не ги интересува, че някой някъде издава гипсова мазилка с добро качество, интересува ги стандартния вид. А стандартния вид не става добре.
Тук май много хора не съзнават, че с мнението си може да объркат човека , който пита. Айде дръжте се малко по-отговорно и като някой ви пита нещо не обръщайте нещата "А да знаеш аз колко съм добър".
В конкретния случай човека пита какво да прави - нито си видял колко има да се пълни, нито знаеш какъв вид на стената иска и т.н.
При 1см. дебелина е естествено да предпочетеш гипсова мазилка - при 2 вече си на кантар, минеш ли дебелина над 2 см. - пълниш с евтин материал и след това шпакловаш. Освен това замиси дали има големи фуги межуд тухлите - защото и там отива материал.
Ако сте професионалисти ще оферирате така, че на възложителя да му излезе най-евтино.
Re: Измазване с Турбозол
29-01-2009 - 20:13:18
Днес бях на хотела и кво да видя ,вместо да питам дали е готово за боя - един етаж вече се боядисва дали не беше целия 300 квадрата е в плочата . Аз като ви говоря , не слушате - който не вярва на колата и тука.шкурене,мурене няма такова нещо -майстора се смя . Още по голям смях е че утре идва един майстор в един роднински апартамент да шпаклова с унифор една стена 10 кв Итонг . На мен се падна честа да купя материалите по лист който майстора написал - две торби унифор,2 лайсни за ъгъл и 2 вида шкурка :} . Майстора е едно местно циганче - майстор кучето ма гладно .Бабата кога направила пазарлъка не разбрах 7 лв на квадрат :] ако не го изгоня ще сравня качеството с хотела.
Re: Измазване с Турбозол
30-01-2009 - 09:29:34
НЕ слушаме , защото имаме машина за боядисване и машина за шкурене и освен общите части, които не се гледат под лупа досега не съм видял жилище , което да става директно за боядисване. Хотел може и да стане, защото на никой няма да му направи впечатление някой и друг дефект по стената или в някой ъгъл.
Re: Измазване с Турбозол
04-02-2009 - 14:58:25
Мангала не можа да се справи -има забележки - видяхте ли , щом каже шкурка отрепиго :g: .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход