Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Слънчеви колектори
22-07-2010 - 20:41:30
Гогопич -може да стане твоята инсталация , правил съм много такива.Бойлерите на едно место ли са ,или пръснати по етажите в различни бани-ако са на едно место това олеснява всичко, ако са разпръснати влошава -ускъпява изпълнението winking smiley
Re: Слънчеви колектори
24-07-2010 - 17:42:39
Бойлерите са на три етажа в 10 бани.А не може ли сл.колектори да се свържат при котлето,което да се отдели с кранове и да се спрат радиаторите с кранчетата?Да се ползва инсталацията за парното.
Re: Слънчеви колектори
24-07-2010 - 18:47:31
Най безболезния начин е този , ще има известни загуби от не изолираните тръби но пак е вариант.Загубите ще са от 200-500 вата на бойлер -това трябва да се компенсира с допълнителна бройка слънчеви панели .Какви са ти сегашните тръби пуснати като щрангове до бойлерите .Цените варират спрямо модел слънчеви панели-понеже искаш да си свериш часовника -12 броя селективни панела по 600 лв модел Сънсистем , 6 броя селективни панела по 1660 лв модел Висман , 6 броя вакумни панела по 1500 лв модел Китай .смятай си сам.Малко странна идея -по скоро това е равно на да запалиш котела -така или иначе през тръбите ще минава 70-80 градуса вода -едно изолиране на комина и си готов .Ти си решаваш.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-24 19:00 от filmatoplo.
Re: Слънчеви колектори
25-07-2010 - 15:16:38
Какво имаш в предвид изолиране на комина?
Re: Слънчеви колектори
25-07-2010 - 15:48:24
Изолиране на комина зада може да палиш котела без да нагрява външно комина и да отдава по стаите ако е вътрешен -тоест минава през сградата.В нашия град имам такива инсталации -сега в момента си палят котлите за сгряване на водата .Така по спомен към 6-7 са.
Re: Слънчеви колектори
03-08-2010 - 00:05:42
Задачка-закачка:
Взех да навивам комшиите в панелката за слънчеви колектори. Във вертикалния щранг си има тръби за БГВ подаваща и рециркулация. Мислим да ги ползваме тях, буфер в мазето и се търсят панели. Блока е 8 етажа, по четири апартамента на етаж, всеки на собствена вертикала. Ако на някой му се занимава да пише.
Re: Слънчеви колектори
03-08-2010 - 19:47:46
Ти близо ли си до покрива , питам защото може да си монтираш само за теб една соларка -за периода април-октомври .Под- соларка имам предвид -онези хоризонтални бойлери които са над вакумен панел на стойка .Литражи всякакви от 100 до 300 литра.
Re: Слънчеви колектори
03-08-2010 - 22:56:27
аз съмна два етажа от покрива, 6ти от 8. Гложди ме това че си имам тръбите, даже да доста хора са им подвързани към входа на бойлерите. плаче си за колектор. Знам че орташкото агне и кучета не го ядът, но ми се иска за малко да забравя че съм в БГ и да пробваме нещо като хората.
Re: Слънчеви колектори
04-08-2010 - 11:54:18
clap: Браво лколега добре сте го замислили пожелавам ви успех.Аз немога да помогна нека специалистите да си кажат думата сега е момента да се проявят.*write* Между другото аз съм с обикновен панел селективен 2,8кв.като на тавана мие монтиран 120л. бойлер тръбното трасе ми е общо 8м. Доволен съм от системата и ако питаш мен сложете си такива няма разлика от вакумните разликата е само в цената.
Re: Слънчеви колектори
05-08-2010 - 11:47:00
Quote
Nickol Iv.
Аз съм от Варна и съм много доволна - сложих си вакумно-тръбен колектор. Когато го инсталираха въпреки лошото време и отсъствието на каквито и да е слънчеви лъчи,той успя да достигне 45 градуса на колектора още при пускането му...А зимата,в големите студове температурата на водата беше 60 градуса в хубави дни .Освен това съм много доволна от фирмата,която ми сложи инсталацията.Много професионално изпълнена и то на много добра цена...Нямах толкова изгодна оферта преди това..Въпреки,че доста пообиколих и други фирми във Варна...
Моноблок система със 140л.бойлер и 16 вакумни тръби ми излезе 2200 лв.
Ето можете да разгледате сайта им - [www.solartechbg.info]

Quote
wiwawi
pak reklama stiga s tia reklami. I kolko izkustveno zvu4i.Pak ti e i dosta skapi4ka sistemata. za kitaika.

Това беше по повод изказването,че плоските и вакуумните колектори имат еднаква ефективност.Не знам дали друг плосък селективен колектор би достигнал тези температури в такова време,но нямам претенциите да разбирам повече от вас winking smiley

Quote
Todor71
Направо са и съдрали кожата на госпожата!
Ами не знам,аз по-добра оферта във Варна не можах да намеря,имаше и други,но в други градове и като се сложи транспорта излизаше повече
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход