Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
07-08-2010 - 09:15:22
Дори да имаш тръбите , тях не може да ги ползваш като щранг от панелите до бойлера -тръбите за слънчева инсталация са от мед .
Re: Слънчеви колектори
08-08-2010 - 01:51:02
Какъв е проблема да са от друг материал освен мед? Налягане и температури ли? Или че желязната тръба произвежда ръжда в индустриални количества?
Re: Слънчеви колектори
08-08-2010 - 08:33:41
Топлопроводимоста на медта е около 7 пъти по-голяма в сравнение с желязото,при близки коефициенти на температурно разширение.Отделно по-лесния монтаж.Медта понася без проблем големи температурни амплитуди...което не е малък бонус.
Re: Слънчеви колектори
08-08-2010 - 08:54:36
Защо е необходима голяма топлопроводност на тръбата? Няма ли да доведе до по-големи загуби на температура към околната среда по трасето? Ако тръбата е изолирана (както според мен трябва да бъде) - пак какво ни интересува топлопроводимостта и? Не съм запознат с монтажа на медните тръби - мислех, че се запояват, което ако е така според мен е по-трудно от май всички други начини.
Re: Слънчеви колектори
08-08-2010 - 15:41:38
Quote
bulhomes
Защо е необходима голяма топлопроводност на тръбата? .
*ok*
Re: Слънчеви колектори
08-08-2010 - 18:13:34
По принцип топлопроводимостта на медта ни е нужна само в слънчевия панел -по трасето наистина отдава малко повече , иска изолация минимум 13 мм дебелина .
Re: Слънчеви колектори
01-09-2010 - 10:59:05
Току - що намерих една интересна статия за слънчевите колектори и тяхната ефективност в дома
Пазар за битови слънчеви колектори, обзорна статия. Надявям се предоставената от мен информация да ви бъде полезна.

[envirociety.org]
Re: Слънчеви колектори
01-09-2010 - 19:29:46
Quote

bulhomes
Защо е необходима голяма топлопроводност на тръбата? .

Otgovor:
По принцип топлопроводимостта на медта ни е нужна само в слънчевия панел -по трасето наистина отдава малко повече , иска изолация минимум 13 мм дебелина .

t.e. sys po skypite medni trybi trqbva da slagame po debela I SKYPA izplaciq! Te za tova e!!!
Re: Слънчеви колектори
15-09-2010 - 12:20:52
Ако си с "Фокус-42" няма да си с трасе от медни тръби.

наблюдавай онлайн
Re: Слънчеви колектори
22-09-2010 - 20:04:32
Добре де, на мен вече са ми заложили медни тръби от покрива та до бойлера в мазето, няма да ги сменям яwinking smiley

Слънчевите колектори ще закупя от фирма в България, но чудя се дали останалите джаджи да не взема от чужбината, където съм сега? Всъщност аз и не зная одвен колекторите и бойлера какво друго е необходимо ама да попитам?*pardon*

Поздрав,*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход