Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
16-07-2010 - 00:07:53
Здравейте!
следващата седмица ще имам една соларна система отворен тип - термосифон със 120 литров водосъдържател хром никелов.
Системата е нова китайска директно от производителя и включва:
Вакуумни тръби 12 броя 1800*58 "Super energy" тип с издържливост на студ -40 С
Водосъдържаел от хром никела ламарина
Външен кожух галванизирана прахово боядисана стомана
Алуминиева стойка за монтаж
Електрически нагревател 1500W
Електронен контролер за управление и контрол
СИСТЕМАТА - ПРОДАДЕНА!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-19 08:08 от Todor71.
Re: Слънчеви колектори
16-07-2010 - 10:39:59
Здравей Тодор 71 , казваш директно от производителя , как мога да се свържа и аз ако искам такава система.колко струва твоята .
Re: Слънчеви колектори
16-07-2010 - 11:03:20
цената е 780 лв за пълен комплект производителя е в Китай
Re: Слънчеви колектори
16-07-2010 - 12:42:21
колега и на теб ти е много висока цената виж малко я коригирай и дай некаква разумна цена
Re: Слънчеви колектори
16-07-2010 - 14:31:34
Цената не е висока направи сравнение с подобните системи на другите фирми и не забравяй че в моят комплект влиза всичко заедно с интелигентен контролер програмируем който контролира напълването на системата чрез електромагнитен клапан включва нагревател при зададена константа на температурата или ръчно, има дисплей за визуализация на температурата и нивото няма нужда от онези смешни пълначки които зимата замръзват !
Освен това тръбите на колектора са "Двойно вакуумни" и няма опасност от замръзване зимата както твърдят повечето хора. системата може да се ползва 85% от годината (.личен опит)
Re: Слънчеви колектори
19-07-2010 - 10:22:14
Бойлерчето е малко за моето семейство, едно 300 литра с подобна система, но с 30 тръби, колко ли ще чини smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
19-07-2010 - 21:18:40
Здравейте.Имам къща с локално парно с 10 бойлера към котлето/Виадрус-43кв./.Може ли да се направи някаква система със слънчеви колектори,за подгряване на бойлерите през лятото,която да се свърже към готовата инсталация на парното?Бойлерите са 80 литрови с един топлообменник.И евентуално колко колектора ще трябват за целта и колко горе-долу би ми струвало цялото това нещо с работа?Разстоянието от котела до покрива е около 20м./до южната му част/.Благодаря предварително за всички отговори.
Re: Слънчеви колектори
19-07-2010 - 23:31:31
300 литрови не съм доставял така че нямам цена! Но са доста тежки за покрива! Трябва да е бетонов!
200 литровата система е около хилядата лева пълен комплект! С 24 тръби .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-19 23:39 от Todor71.
Re: Слънчеви колектори
19-07-2010 - 23:45:34
Здравей,
според мен е трудно осъществимо бойлерите с една серпентина да бъдат вързани хем към парното хем към соларен колектор.
помисли за вариант за 4 броя соларни системи по 200 литра сложени на покрива ако позволява, ако баните имат отдушници които да излизат на покрива ще е лесно. Иначе трябва да се направи отделна слънчева система.
Re: Слънчеви колектори
20-07-2010 - 10:33:25
Системите с термосифон са на най-ниска цена, но дали са най-добрия вариант? Вакуумните колетори със сухи тръби (затворени системи) не са ли много по-ефективни през зимния сезон.
Иначе системите с термосифон са на доста приемливи цени. Най-ниската цена, която срешнах досега е 630лв - с 15 вакуумни тръби. Но мисля, че ако има финансовата възможност, човек трябва да даде повече пари, но да избере най-ефективната и подходяща за мястото система , а не да прави компромиси и после да съжалява.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход