Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
14-02-2010 - 00:20:06
Мога спокойно да ви уверя че тази система НЕ ТРЯБВА,просто не е необходимо да се източва през зимата!
Вече се убедих в това, тъй като ми е на покрива! И работи перфектно
Просто си настройвате контролера да ви включва нагревателя до около 40 градуса и няма никакви проблеми
когато има слънце даже и през зимата температурата на водата достига 70 градуса!
нормалните вакуумни тръби издържат до -20 градуса
моята система е със двойно вакумни тръби и издържа до -45 градуса
Загубите в бойлера са нищожни( не е като на елдом боклуците! Вечер е пълен с топла вода а сутрин няма никой! )
тук прочетох много отзиви и мения за евтини и скъпи соларни системии и искам да споделя че тази Евтина система си върши чудесна работа и се изплаща много бързо!
няма проблеми с наляганията на водата, е разбира се че е малко по-малко от това във водопроводната система ама това не е проблем!
За да не замръзнат тръбитe на студената и топлата вода когато е мното студено освен изолацията аз навих и част от проводник за подово отопление и сложих един терморегулатор да включва този нагревателен проводник с мошност около 60-70 W когато температурата падне под 0 така няма опасност да замръзнат тръбите и и си ползвате водата със удоволствие!
Ако имата въпроси може да ми пишете на raq201006@abv.bg



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-14 07:27 от Todor71.
Re: Слънчеви колектори
27-02-2010 - 07:16:44
Очакван внос на два броя соларни системи за топла вода около 11-15 март.
Системите са с пълна окомплектовка! Системите ще бъдат с капацитет 160 и 180 литра
Цените са преференциални! 160 литра 610 лв 180 литра 710 лв.
Съдържание на коплектите:
Двойно вакуумни тръби ф58/1800 издържащи на -45 C, бойлер с хром никелов водосъдържател, електрически нагревател, контролер комплект с система за пълнене, стойка за монтаж.
За заявка и запитване 0899804593 Тодор Тодоров
Re: Слънчеви колектори
20-04-2010 - 18:14:47
Prodavam

Слънчеви Колектори

Вакумно тръбна система , състояща се от 15броя вакумни тръби диаметър-58/1800мм.
Бойлер 150л. вътрешно тяло-неръждавейка.+стойка + нагревател и разширителен съд.
700лв/бр
tel.0898805874 email:naked.weapon@abv.bg
Re: Слънчеви колектори
07-05-2010 - 10:12:40
Моля посъветвайте ме под какъв ъгъл трябва да са монтирани соларите и на къде трябва да са разположени те.Бойлера ми е 120л а панела ми е 2,7кв между тях пътя е 15м да ли ще ми е достатачен солара.
Re: Слънчеви колектори
07-05-2010 - 10:49:11
Quote
За да не замръзнат тръбитe на студената и топлата вода когато е мното студено освен изолацията аз навих и част от проводник за подово отопление и сложих един терморегулатор да включва този нагревателен проводник с мошност около 60-70 W когато температурата падне под 0 така няма опасност да замръзнат тръбите и и си ползвате водата със удоволствие!

Kви са тия простотии, бре? А да им назнача и поддръжка не щеш ли?
Нали ги вземаме тия изгъзици да ни е удобно и по ефтинко? Аз като ще му треперя зимата, та и 60-70Вата ток за да ги топля да плащам, да ви пиккая на системите!
Re: Слънчеви колектори
07-05-2010 - 19:12:12
Моля посъветвайте ме под какъв ъгъл трябва да са монтирани соларите и на къде трябва да са разположени те.Бойлера ми е 120л а панела ми е 2,7кв между тях пътя е 15м да ли ще ми е достатачен солара.
Re: Слънчеви колектори
07-05-2010 - 19:40:24
Прочетохте ли цялата тема? Би трябвало някъде да е засегнат въпроса. Според мен панела ще Ви е достатъчен. Сегашните ми колектори съм сложил на 45 градуса, на следващата вила по проект са ми на 30 градуса. Проектанта на отоплението ми показва таблица в която беше изчислено кои месеци при какъв ъгъл какви температури дават. По-малкия ъгъл даваше по-високи температури в летните месеци. Ако е плосък колектор и смятате да го ползвате главно лятото - спокойно ги сложете на малък наклон. Ако е вакуумен и се надявате да го ползвате и зимата - с повишаването на ъгъла по-няма да задържа сняг. Малкия наклон обаче е опасен при градушка. Ако още не сте си купили диференциален термостат - не си купувайте евтин - от Поморие - вече трети ще хвърлям.
Re: Слънчеви колектори
08-05-2010 - 11:10:12
А какъв да си купим.какъв препоръчваш? За този какво ще кажете? -[solar.astra.bg]
Re: Слънчеви колектори
08-05-2010 - 21:17:06
За тези не мога да кажа нищо. Само да с поморийските съм имал (и още имам) разправии..
Re: Слънчеви колектори
09-05-2010 - 15:57:24
Благодаря за информацията ще го ползвам само през лятото панела не е вакомен а за деференциалният термостат аз си купих на техно гама развали ли се направо го хвърляш .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход